Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Cluj › VINIVIS SRL

VINIVIS SRL

Înființată în 2017 · 8 ani vechime · Mun. Cluj-Napoca
CUI 38445952 · J12/6305/2017
Atenție sporită Verificat la ANAF · 25 octombrie 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire VINIVIS SRL
CUI 38445952
Nr. Reg. Comerțului J12/6305/2017
Sediu social PLOIEŞTI nr. 1, Municipiul Cluj-Napoca, 400157
Telefon 0742709879

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 25 octombrie 2026.

Reprezentanți

VLAICU MARIA-SONIA · administratorVLAICU ANDRA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Starefuncțiune
CAEN4725 · Comerț cu amănuntul al băuturilor, în magazine specializate
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 25 octombrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 25 octombrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 25 octombrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută VINIVIS SRL după CUI 38445952 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 39/100
Cifră de afaceri 2025
122.739 lei
+36,0% vs 2024
Profit net 2025
150 lei
+101,1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă0.1%
Față de sectorpeste 29% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 360 de firme din Comerț cu amănuntul al băuturilor care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,8%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 34% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 341 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în creștere.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2017: 5.853 lei5.853 lei20172018: 45.474 lei45K lei20182019: 45.828 lei46K lei20192020: 10.564 lei11K lei20202021: 19.705 lei20K lei20212022: 69.060 lei69K lei20222023: 87.010 lei87K lei20232024: 90.432 lei90K lei20242025: 122.739 lei123K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 122.739 lei 150 lei 1
2024 90.432 lei -13.252 lei 1
2023 87.010 lei 1.981 lei 1
2022 69.060 lei 8.017 lei 1
2021 19.705 lei -16.100 lei 1
2020 10.564 lei -17.053 lei 1
2019 45.828 lei -33.712 lei 2
2018 45.474 lei -32.530 lei 2
2017 5.853 lei -3.782 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 9 ani (2017–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 543 de zile−64 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 1 zi creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 0,12%+14,77 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 238,91%−102,48 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,42×+0,13 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 0,2%+30,26 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -138,91%+102,07 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 122.739 lei+32.307 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,61×−0,44 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 1,92×−0,42 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 190 de zile+34 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 0,22%+13 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 3.918 din 32.433 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 379 din 754 de firme active cu bilanț depus (CAEN 4725)
Vechime relativămai veche decât 39% dintre cele 1.389 de firme active din sector
SectorCAEN 4725 · Comerț cu amănuntul al băuturilor, în magazine specializate →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru VINIVIS SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți VINIVIS SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

VINIVIS SRL, cu sediul în Mun. Cluj-Napoca, are codul unic de înregistrare (CUI) 38445952, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J12/6305/2017. Firma a fost înființată la data de 6 noiembrie 2017 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul al băuturilor, în magazine specializate (CAEN 4725).

La ultima verificare, VINIVIS SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 122.739 lei și un rezultat net de 150 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 25 octombrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are VINIVIS SRL?

VINIVIS SRL (CUI 38445952) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 25 octombrie 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă VINIVIS SRL în sectorul său?

VINIVIS SRL ocupă locul 379 din 754 de firme active cu bilanț depus în CAEN 4725 (Comerț cu amănuntul al băuturilor, în magazine specializate), după cifra de afaceri.

Cât de veche este VINIVIS SRL față de firmele din același domeniu?

VINIVIS SRL este mai veche decât 39% dintre cele 1.389 de firme active cu CAEN 4725.

Este VINIVIS SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare VINIVIS SRL (CUI 38445952) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este VINIVIS SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, VINIVIS SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în VINIVIS SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru VINIVIS SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este VINIVIS SRL plătitoare de TVA?

Nu, VINIVIS SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a VINIVIS SRL?

În anul 2025, VINIVIS SRL a raportat o cifră de afaceri de 122.739 lei și un număr mediu de 1 angajat, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu VINIVIS SRL?

Firmoscop analizează VINIVIS SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Cluj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Cluj →

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 4725 din Cluj, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Cluj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 25 octombrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.