Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › PK ARSENIC SRL

PK ARSENIC SRL

Înființată în 2017 · 8 ani vechime · Sector 2 Mun. Bucureşti
CUI 38481998 · J2017019032403
Atenție sporită Re-verificat · 30 august 2026
Dizolvată prin fuziuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma a fost absorbită prin fuziune și nu mai există independent.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire PK ARSENIC SRL
CUI 38481998
Nr. Reg. Comerțului J2017019032403
Sediu social Şos. Pipera nr. 46D-46E-48, et. 6, CORP B. OREGON PARK, Sector 2 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

PETSCHNIKAR CLEMENS · administratorMCNALLY JAMIE MICHAEL · administratorMACDONALD-HALL SEBASTIAN SAM · administratorFIFE JAMES ANDREW · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareDIZOLVARE FARA LICHIDARE(FUZIUNE) din data 31.12.2025
CAEN6812 · Dezvoltare (promovare) imobiliară
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Dizolvată prin fuziune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută PK ARSENIC SRL după CUI 38481998 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 99/100
Cifră de afaceri 2024
4.439.674 lei
+133.0% vs 2023
Profit net 2024
560.802 lei
+1573.8% vs 2023

Bonitate financiară

Marjă netă12.6%
Față de sectorpeste 42% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 1.589 de firme din Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii care au depus bilanț pe 2024; mediana sectorului: 20,4%.

Datorii / capital1.4×
Termen de plată sugeratdoar avans

Nu încheia contract pe această firmă — a fost absorbită prin fuziune și nu mai există independent. Verifică firma care a preluat-o. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în creștere.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2023: 1.909.501 lei1,9 mil. lei20232024: 4.439.674 lei4,4 mil. lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 4.439.674 lei 560.802 lei
2023 1.909.501 lei -38.052 lei
2022 -470.364 lei
2021 -998.017 lei
2020 -1.478.573 lei
2019 -538.217 lei
2018 -2.051 lei
2017 -951 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 8 ani (2017–2024). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 2.282 zile−3.389 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 44 zile−86 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 12,63%+14,62 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 60,15%−2,82 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,66×+0,07 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,43×−0,14 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 2,89%+3,09 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 1,22%+1,3 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 42,05%+2,05 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,1×+0,06 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 18,08%+19,41 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 544 din 3.139 firme active cu bilanț depus (CAEN 6812)
Vechime relativămai veche decât 60% dintre cele 6.009 firme active din sector
SectorCAEN 6812 · Dezvoltare (promovare) imobiliară →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume75
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 14 iulie 2026Schimbare stare juridică: radiată → DIZOLVARE FARA LICHIDARE(FUZIUNE) din data 31.12.2025
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: DIZOLVARE FARA LICHIDARE(FUZIUNE) din data 31.12.2025 → radiată

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru PK ARSENIC SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți PK ARSENIC SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

PK ARSENIC SRL, cu sediul în Sector 2 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 38481998, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2017019032403. Firma a fost înființată la data de 14 noiembrie 2017 și are ca obiect principal de activitate Dezvoltare (promovare) imobiliară (CAEN 6812).

La ultima verificare, PK ARSENIC SRL figura ca dizolvată prin fuziune — absorbită de altă firmă, deci fără existență independentă. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 4.439.674 lei și un rezultat net de 560.802 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are PK ARSENIC SRL?

PK ARSENIC SRL (CUI 38481998) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 30 august 2026. Firma a fost absorbită prin fuziune și nu mai există independent.

Ce loc ocupă PK ARSENIC SRL în sectorul său?

PK ARSENIC SRL ocupă locul 544 din 3.139 firme active cu bilanț depus în CAEN 6812 (Dezvoltare (promovare) imobiliară), după cifra de afaceri.

Cât de veche este PK ARSENIC SRL față de firmele din același domeniu?

PK ARSENIC SRL este mai veche decât 60% dintre cele 6.009 firme active cu CAEN 6812.

Este PK ARSENIC SRL o firmă activă?

Nu — PK ARSENIC SRL a fost absorbită prin fuziune și nu mai există ca firmă independentă la data ultimei verificări.

Este PK ARSENIC SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare PK ARSENIC SRL (CUI 38481998) figura ca dizolvată prin fuziune, nu în insolvență. Firma a fost absorbită de alta, ceea ce e o operațiune obișnuită de restructurare, nu o procedură de insolvență.

Pot avea încredere în PK ARSENIC SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru PK ARSENIC SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este PK ARSENIC SRL plătitoare de TVA?

Nu, PK ARSENIC SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a PK ARSENIC SRL?

În anul 2024, PK ARSENIC SRL a raportat o cifră de afaceri de 4.439.674 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu PK ARSENIC SRL?

Firmoscop analizează PK ARSENIC SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Imobiliare în București →

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.