Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › OPEN DENTAL SOFT SRL

OPEN DENTAL SOFT SRL

Înființată în 2017 · 8 ani vechime · Sector 1 Mun. Bucureşti
CUI 38488120 · J40/19108/2017
Atenție sporită Re-verificat · 1 septembrie 2026
RadiatăNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire OPEN DENTAL SOFT SRL
CUI 38488120
Nr. Reg. Comerțului J40/19108/2017
Sediu social B-dul BANU MANTA nr. 79 A, MANSARDA, CAMERA 1, Sector 1 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

MANAGEMENT COMPANY IPURL · lichidatorNIŢULEASA LUCIAN - CONSTANTIN · reprezentant al persoanei juridice

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareRADIERE din data 23.10.2023
CAEN6201 · Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Radiată 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută OPEN DENTAL SOFT SRL după CUI 38488120 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2022
340.000 lei
+23.0% vs 2021
Profit net 2022
315.978 lei
+29.4% vs 2021

Bonitate financiară

Marjă netă92.9%
Față de sectorpeste 82% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 13.110 de firme din Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) care au depus bilanț pe 2022; mediana sectorului: 75,2%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 45% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 13.907 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2022.

Datorii / capital0.0×
Termen de plată sugeratdoar avans

Nu încheia contract — firma e radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Cifra de afaceri în creștere.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2022 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2018: 13.165 lei13K lei20182019: 141.635 lei142K lei20192020: 232.135 lei232K lei20202021: 277.304 lei277K lei20212022: 340.000 lei340K lei2022
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2022 340.000 lei 315.978 lei 1
2021 277.304 lei 244.118 lei 1
2020 232.135 lei 199.398 lei 1
2019 141.635 lei 131.366 lei 1
2018 13.165 lei 11.733 lei
2017 -938 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 6 ani (2017–2022). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2022, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 0 zile−9 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 172 zile+95 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 92,93%+4,9 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 0%−1,19 datorii totale ÷ active totale × 100
Rata de levier datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 34,97%−6,57 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 34,97%−6,08 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 100%+1,19 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 340.000 lei+62.696 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,38×−0,09 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 1.509,62%+707,73 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2022 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2022. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 4.370 din 11.762 firme active cu bilanț depus (CAEN 6201)
Vechime relativămai veche decât 68% dintre cele 19.725 firme active din sector
SectorCAEN 6201 · Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume44
Dintre care în procedură de insolvență14
Dintre care radiate (închise)29

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru OPEN DENTAL SOFT SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți OPEN DENTAL SOFT SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

OPEN DENTAL SOFT SRL, cu sediul în Sector 1 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 38488120, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J40/19108/2017. Firma a fost înființată la data de 15 noiembrie 2017 și are ca obiect principal de activitate Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6201).

La ultima verificare, OPEN DENTAL SOFT SRL figura ca radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2022 a raportat o cifră de afaceri de 340.000 lei și un rezultat net de 315.978 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are OPEN DENTAL SOFT SRL?

OPEN DENTAL SOFT SRL (CUI 38488120) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Ce loc ocupă OPEN DENTAL SOFT SRL în sectorul său?

OPEN DENTAL SOFT SRL ocupă locul 4.370 din 11.762 firme active cu bilanț depus în CAEN 6201 (Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)), după cifra de afaceri.

Cât de veche este OPEN DENTAL SOFT SRL față de firmele din același domeniu?

OPEN DENTAL SOFT SRL este mai veche decât 68% dintre cele 19.725 firme active cu CAEN 6201.

Este OPEN DENTAL SOFT SRL o firmă activă?

Nu — OPEN DENTAL SOFT SRL figurează ca radiată din registrul comerțului la data ultimei verificări, deci nu mai există juridic.

Este OPEN DENTAL SOFT SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare OPEN DENTAL SOFT SRL (CUI 38488120) figura ca radiată din registrul comerțului, nu în insolvență. Radierea înseamnă că firma nu mai există juridic; e, în majoritatea cazurilor, sfârșitul normal de viață al unei firme, nu o procedură de insolvență.

Pot avea încredere în OPEN DENTAL SOFT SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru OPEN DENTAL SOFT SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este OPEN DENTAL SOFT SRL plătitoare de TVA?

Nu, OPEN DENTAL SOFT SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a OPEN DENTAL SOFT SRL?

În anul 2022, OPEN DENTAL SOFT SRL a raportat o cifră de afaceri de 340.000 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu OPEN DENTAL SOFT SRL?

Firmoscop analizează OPEN DENTAL SOFT SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: IT & Software în București →

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă o firmă radiată

De ce dispariția din registru e, de obicei, sfârșit normal de viață — și când nu e.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.