Sari la conținut
FirmoscopFirmeHunedoara › STRAROM EVOGROUP CONSTRUCT S.R.L.

STRAROM EVOGROUP CONSTRUCT S.R.L.

Înființată în 2017 · 8 ani vechime · Mun. Deva
CUI 38548796 · J20/1646/2017
Atenție sporită Re-verificat · 30 august 2026
RadiatăInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire STRAROM EVOGROUP CONSTRUCT S.R.L.
CUI 38548796
Nr. Reg. Comerțului J20/1646/2017
Sediu social Pţa. Victoriei nr. 2, et. 1, ap. CAMERA 115, Mun. Deva, jud. HUNEDOARA

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

VISAL CONSULTING SPRL · lichidator judiciarILIE LAURENȚIU CONSTANTIN · reprezentant al persoanei juridice

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareRADIERE din data 03.07.2025
CAEN4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Radiată 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută STRAROM EVOGROUP CONSTRUCT S.R.L. după CUI 38548796 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 18/100
Cifră de afaceri 2019
1.236.997 lei
-46.0% vs 2018
Profit net 2019
-289.979 lei
-56.8% vs 2018

Bonitate financiară

Marjă netă-23.4%
Termen de plată sugeratdoar avans

Nu încheia contract — firma e radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-46%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2019 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2017: 0 lei0 lei20172018: 2.294.498 lei2,3 mil. lei20182019: 1.236.997 lei1,2 mil. lei2019
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2019 1.236.997 lei -289.979 lei 6
2018 2.294.498 lei -184.918 lei 12
2017 0 lei 0 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 3 ani (2017–2019). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2019, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 205 zile+135 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 1 zi−18 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -23,44%−15,38 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 4.612,01%+4.439,83 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,02×−0,56 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -1.927,92%−1.855,66 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -4.512,01%−4.439,83 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 206.166 lei+14.958 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 82,24×+73,27 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor -18,33%−11,74 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2019 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

38,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă mică — 384 din 1.009 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2019. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 30,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 3.347 din 32.218 firme active cu bilanț depus (CAEN 4120)
Vechime relativămai veche decât 50% dintre cele 67.399 firme active din sector
SectorCAEN 4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume139
Dintre care radiate (închise)136

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru STRAROM EVOGROUP CONSTRUCT S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți STRAROM EVOGROUP CONSTRUCT S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

STRAROM EVOGROUP CONSTRUCT S.R.L., cu sediul în Mun. Deva, are codul unic de înregistrare (CUI) 38548796, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J20/1646/2017. Firma a fost înființată la data de 29 noiembrie 2017 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

La ultima verificare, STRAROM EVOGROUP CONSTRUCT S.R.L. figura ca radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2019 a raportat o cifră de afaceri de 1.236.997 lei și un rezultat net de -289.979 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are STRAROM EVOGROUP CONSTRUCT S.R.L.?

STRAROM EVOGROUP CONSTRUCT S.R.L. (CUI 38548796) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 30 august 2026. Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Ce loc ocupă STRAROM EVOGROUP CONSTRUCT S.R.L. în sectorul său?

STRAROM EVOGROUP CONSTRUCT S.R.L. ocupă locul 3.347 din 32.218 firme active cu bilanț depus în CAEN 4120 (Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale), după cifra de afaceri.

Cât de veche este STRAROM EVOGROUP CONSTRUCT S.R.L. față de firmele din același domeniu?

STRAROM EVOGROUP CONSTRUCT S.R.L. este mai veche decât 50% dintre cele 67.399 firme active cu CAEN 4120.

Este STRAROM EVOGROUP CONSTRUCT S.R.L. o firmă activă?

Nu — STRAROM EVOGROUP CONSTRUCT S.R.L. figurează ca radiată din registrul comerțului la data ultimei verificări, deci nu mai există juridic.

Este STRAROM EVOGROUP CONSTRUCT S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare STRAROM EVOGROUP CONSTRUCT S.R.L. (CUI 38548796) figura ca radiată din registrul comerțului, nu în insolvență. Radierea înseamnă că firma nu mai există juridic; e, în majoritatea cazurilor, sfârșitul normal de viață al unei firme, nu o procedură de insolvență.

Pot avea încredere în STRAROM EVOGROUP CONSTRUCT S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru STRAROM EVOGROUP CONSTRUCT S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este STRAROM EVOGROUP CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, STRAROM EVOGROUP CONSTRUCT S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a STRAROM EVOGROUP CONSTRUCT S.R.L.?

În anul 2019, STRAROM EVOGROUP CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 1.236.997 lei și un număr mediu de 6 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu STRAROM EVOGROUP CONSTRUCT S.R.L.?

Firmoscop analizează STRAROM EVOGROUP CONSTRUCT S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Hunedoara

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Construcții în Hunedoara →

Mergi mai departe

Firme din Hunedoara

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă o firmă radiată

De ce dispariția din registru e, de obicei, sfârșit normal de viață — și când nu e.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.