Sari la conținut
FirmoscopFirmeDâmbovița › TOMAL ROMGAZ S.R.L.

TOMAL ROMGAZ S.R.L.

Înființată în 2017 · 8 ani vechime · Mun. Târgovişte
CUI 38549287 · J15/1572/2017
Atenție sporită Re-verificat · 30 august 2026
FalimentDatorii ANAF · 634K leiPlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma figurează în faliment în registrele oficiale.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire TOMAL ROMGAZ S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO38549287
Nr. Reg. Comerțului J15/1572/2017
Sediu social Cal. Domneasca nr. 33, Mun. Târgovişte, jud. DÂMBOVIŢA
Telefon 0760706060

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

CHINDIA SPRL · lichidator judiciarGOICEA ALEXANDRU · administrator special

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Starefaliment
CAEN4322 · Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Datorii la buget (ANAF)633.863 lei la 30 iunie 2026

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Faliment 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Restanțe la bugetul de stat Figurează cu 633.863 lei 30 iunie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Procedură înregistrată, deschisă la 6 iunie 2025 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Încheiere de deschidere a procedurii insolvenţei în formă generală · Tribunalul Dâmboviţa · dosar 1646/120/2025 6 iunie 2025
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută TOMAL ROMGAZ S.R.L. după CUI 38549287 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 30/100
Cifră de afaceri 2024
1.322.703 lei
-14.0% vs 2023
Profit net 2024
-277.726 lei
+42.2% vs 2023

Bonitate financiară

Marjă netă-21.0%
Față de sectorpeste 10% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 7.412 de firme din Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat care au depus bilanț pe 2024; mediana sectorului: 9,6%.

Mărime față de sector17 angajați · peste 94% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 7.974 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2024.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma figurează în faliment în registrele oficiale. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2018: 467.548 lei468K lei20182019: 900.099 lei900K lei20192020: 1.216.984 lei1,2 mil. lei20202021: 1.758.264 lei1,8 mil. lei20212022: 1.498.320 lei1,5 mil. lei20222023: 1.531.454 lei1,5 mil. lei20232024: 1.322.703 lei1,3 mil. lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 1.322.703 lei -277.726 lei 17
2023 1.531.454 lei -480.332 lei 20
2022 1.498.320 lei -159.714 lei 20
2021 1.758.264 lei 256.341 lei 19
2020 1.216.984 lei 39.121 lei 17
2019 900.099 lei 17.649 lei 15
2018 467.548 lei 96.387 lei 11
2017 -50 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 8 ani (2017–2024). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 265 zile+85 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 33 zile+11 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -21%+10,36 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 319,91%+116,71 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,31×−0,18 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -92,37%+36,9 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -219,91%−116,71 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 77.806 lei+1.233 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 4,4×+0,28 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor -15,15%+8 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

18,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 1.415 din 7.803 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 10,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.633 din 11.196 firme active cu bilanț depus (CAEN 4322)
Vechime relativămai veche decât 51% dintre cele 18.053 firme active din sector
SectorCAEN 4322 · Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)3
Valoare totală (2024–2025)70.342 lei

Cumpărători: COMUNA VACARESTI, Spitalul Municipal Moreni

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2025.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: INREGISTRAT din data 29.11.2017 → faliment

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru TOMAL ROMGAZ S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți TOMAL ROMGAZ S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

TOMAL ROMGAZ S.R.L., cu sediul în Mun. Târgovişte, are codul unic de înregistrare (CUI) 38549287, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J15/1572/2017. Firma a fost înființată la data de 29 noiembrie 2017 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat (CAEN 4322).

La ultima verificare, TOMAL ROMGAZ S.R.L. figura cu procedură de faliment în registrele oficiale. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. Are datorii la bugetul de stat de aproximativ 634K lei. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 1.322.703 lei și un rezultat net de -277.726 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are TOMAL ROMGAZ S.R.L.?

TOMAL ROMGAZ S.R.L. (CUI 38549287) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 30 august 2026. Firma figurează în faliment în registrele oficiale.

Ce loc ocupă TOMAL ROMGAZ S.R.L. în sectorul său?

TOMAL ROMGAZ S.R.L. ocupă locul 1.633 din 11.196 firme active cu bilanț depus în CAEN 4322 (Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat), după cifra de afaceri.

Cât de veche este TOMAL ROMGAZ S.R.L. față de firmele din același domeniu?

TOMAL ROMGAZ S.R.L. este mai veche decât 51% dintre cele 18.053 firme active cu CAEN 4322.

Este TOMAL ROMGAZ S.R.L. o firmă activă?

Nu — TOMAL ROMGAZ S.R.L. figurează cu procedură de faliment în registrele oficiale la data ultimei verificări.

Este TOMAL ROMGAZ S.R.L. în insolvență?

La ultima verificare, TOMAL ROMGAZ S.R.L. (CUI 38549287) figura cu procedură de faliment în registrele oficiale (Buletinul Procedurilor de Insolvență, portalul instanțelor). Vezi verdictul și sursa pe această pagină.

Are TOMAL ROMGAZ S.R.L. datorii la stat?

La ultima verificare, TOMAL ROMGAZ S.R.L. figura cu restanțe de 633.863 lei la bugetul de stat, conform listei de datornici ANAF. Restanțele la buget sunt semnalul de risc de plată numărul unu.

Pot avea încredere în TOMAL ROMGAZ S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru TOMAL ROMGAZ S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este TOMAL ROMGAZ S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, TOMAL ROMGAZ S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a TOMAL ROMGAZ S.R.L.?

În anul 2024, TOMAL ROMGAZ S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 1.322.703 lei și un număr mediu de 17 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu TOMAL ROMGAZ S.R.L.?

Firmoscop analizează TOMAL ROMGAZ S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Dâmboviţa

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Dâmbovița

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă insolvența

Ce se întâmplă cu o factură neîncasată din momentul deschiderii procedurii.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.