Sari la conținut
FirmoscopFirmeBistrița-Năsăud › SINELLI SRL

SINELLI SRL

Înființată în 1993 · 33 ani vechime · Sat Milaş Com. Milaş
CUI 3862558 · J06/425/1993
Atenție sporită Re-verificat · 29 august 2026
În funcțiuneInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire SINELLI SRL
CUI 3862558
Nr. Reg. Comerțului J06/425/1993
Sediu social Str. PRINCIPALA nr. 173, Sat Milaş Com. Milaş, jud. BISTRIŢA-NĂSĂUD, 427165
Telefon 0263232569

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

DRECSAN CORNELIA MARIA · administrator si reprezentant

Identitate

StareSUSPENDARE ACTIVITATE din data 27.11.2023
CAEN1051 · Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilor
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 29 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 29 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 29 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută SINELLI SRL după CUI 3862558 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 95/100
Cifră de afaceri 2023
55.000 lei
-8.0% vs 2022
Profit net 2023
6.817 lei
-85.5% vs 2022

Bonitate financiară

Marjă netă12.4%
Față de sectorpeste 30% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 9.703 de firme din închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate care au depus bilanț pe 2023; mediana sectorului: 32,1%.

Datorii / capital0.3×
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2012: 167.395 lei20122013: 254.211 lei20132014: 60.000 lei20142015: 56.533 lei20152016: 5.000 lei20162017: 60.000 lei20172018: 60.000 lei20182019: 60.000 lei20192020: 60.000 lei20202021: 60.000 lei20212022: 60.000 lei20222023: 55.000 lei2023
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2023 55.000 lei 6.817 lei
2022 60.000 lei 46.903 lei
2021 60.000 lei 47.078 lei
2020 60.000 lei 28.317 lei
2019 60.000 lei 35.790 lei
2018 60.000 lei 1.844 lei 1
2017 60.000 lei -36.386 lei 2
2016 5.000 lei -94.633 lei 2
2015 56.533 lei -54.557 lei 2
2014 60.000 lei -57.557 lei 2
2013 254.211 lei -10.760 lei 2
2012 167.395 lei 14.545 lei 2
2011 166.185 lei 7.661 lei 2
2010 43.086 lei -102.091 lei 2
2009 267.987 lei 15.398 lei
2008 3.001.504 lei -16.496 lei 17

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 16 ani (2008–2023). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2023, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 474 zile−252 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 16 zile+4 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 12,39%−65,78 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 25,22%−11,55 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 3,96×+1,24 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,34×−0,24 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 3,22%−19,65 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 2,41%−12,05 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 74,78%+11,55 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,19× cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 17,31%−413,8 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2023. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 311 din 416 firme active cu bilanț depus (CAEN 1051)
Vechime relativămai veche decât 96% dintre cele 989 firme active din sector
SectorCAEN 1051 · Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilor →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru SINELLI SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți SINELLI SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

SINELLI SRL, cu sediul în Sat Milaş Com. Milaş, are codul unic de înregistrare (CUI) 3862558, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J06/425/1993. Firma a fost înființată la data de 3 mai 1993 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilor (CAEN 1051).

La ultima verificare, SINELLI SRL figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2023 a raportat o cifră de afaceri de 55.000 lei și un rezultat net de 6.817 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are SINELLI SRL?

SINELLI SRL (CUI 3862558) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 29 august 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă SINELLI SRL în sectorul său?

SINELLI SRL ocupă locul 311 din 416 firme active cu bilanț depus în CAEN 1051 (Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilor), după cifra de afaceri.

Cât de veche este SINELLI SRL față de firmele din același domeniu?

SINELLI SRL este mai veche decât 96% dintre cele 989 firme active cu CAEN 1051.

Este SINELLI SRL o firmă activă?

SINELLI SRL este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este SINELLI SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, SINELLI SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în SINELLI SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru SINELLI SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este SINELLI SRL plătitoare de TVA?

Nu, SINELLI SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a SINELLI SRL?

În anul 2023, SINELLI SRL a raportat o cifră de afaceri de 55.000 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu SINELLI SRL?

Firmoscop analizează SINELLI SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bistriţa-Năsăud

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Producție alimentară în Bistrița-Năsăud →

Mergi mai departe

Firme din Bistrița-Năsăud

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.