Sari la conținut
FirmoscopFirmeDolj › ELECTRO GAB TEAM CONSTRUCT S.R.L.

ELECTRO GAB TEAM CONSTRUCT S.R.L.

Înființată în 2018 · 8 ani vechime · Orş. Dăbuleni
CUI 38718050 · J16/362/2019
Atenție sporită Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiuneInactiv fiscalDatorii ANAF · 215K leiNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ELECTRO GAB TEAM CONSTRUCT S.R.L.
CUI 38718050
Nr. Reg. Comerțului J16/362/2019
Sediu social Str. Ion Turcea nr. 18, BIROUL NR. 3, Orş. Dăbuleni, jud. DOLJ, 207220

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

BADEA GABRIEL-LAURENȚIU · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 23.01.2019
CAEN4321 · Lucrări de instalații electrice
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa
Datorii la buget (ANAF)214.631 lei la 30 iunie 2026

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 30 august 2026
Restanțe la bugetul de stat Figurează cu 214.631 lei 30 iunie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ELECTRO GAB TEAM CONSTRUCT S.R.L. după CUI 38718050 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 94/100
Cifră de afaceri 2020
304.175 lei
+280.0% vs 2019
Profit net 2020
42.697 lei
+253.4% vs 2019

Bonitate financiară

Marjă netă14.0%
Datorii / capital7.0×
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Grad de îndatorare ridicat (datorii de peste 3× capitalurile). · Cifra de afaceri în creștere.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2020 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2018: 93.940 lei94K lei20182019: 80.000 lei80K lei20192020: 304.175 lei304K lei2020
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2020 304.175 lei 42.697 lei 6
2019 80.000 lei 12.083 lei 1
2018 93.940 lei -19.135 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 3 ani (2018–2020). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2020, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 301 zile−113 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 48 zile−317 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 14,04%−1,06 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 87,48%−20,69 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,14×+0,22 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 6,99× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 119,12% profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 14,91%+0,5 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 12,52%+20,69 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 50.696 lei−29.304 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,06×+0,11 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 100,95× cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 4 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 17,69%−1,5 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2020 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2020. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 4.548 din 9.844 firme active cu bilanț depus (CAEN 4321)
Vechime relativămai veche decât 56% dintre cele 17.109 firme active din sector
SectorCAEN 4321 · Lucrări de instalații electrice →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 14 iulie 2026Schimbare stare juridică: funcțiune → TRANSFER(SOSIRE) din data 23.01.2019
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 23.01.2019 → funcțiune
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Bucureşti → Dolj
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 4 → Oraş Dăbuleni
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J40/692/2018 → J16/362/2019
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Dolj → Bucureşti
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Oraş Dăbuleni → Bucureşti Sectorul 4
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J16/362/2019 → J40/692/2018
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Bucureşti → Dolj
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 4 → Oraş Dăbuleni
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J40/692/2018 → J16/362/2019
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Dolj → Bucureşti
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Oraş Dăbuleni → Bucureşti Sectorul 4
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J16/362/2019 → J40/692/2018

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ELECTRO GAB TEAM CONSTRUCT S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ELECTRO GAB TEAM CONSTRUCT S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ELECTRO GAB TEAM CONSTRUCT S.R.L., cu sediul în Orş. Dăbuleni, are codul unic de înregistrare (CUI) 38718050, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J16/362/2019. Firma a fost înființată la data de 19 ianuarie 2018 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de instalații electrice (CAEN 4321).

La ultima verificare, ELECTRO GAB TEAM CONSTRUCT S.R.L. figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. Are datorii la bugetul de stat de aproximativ 215K lei. În anul 2020 a raportat o cifră de afaceri de 304.175 lei și un rezultat net de 42.697 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ELECTRO GAB TEAM CONSTRUCT S.R.L.?

ELECTRO GAB TEAM CONSTRUCT S.R.L. (CUI 38718050) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 30 august 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă ELECTRO GAB TEAM CONSTRUCT S.R.L. în sectorul său?

ELECTRO GAB TEAM CONSTRUCT S.R.L. ocupă locul 4.548 din 9.844 firme active cu bilanț depus în CAEN 4321 (Lucrări de instalații electrice), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ELECTRO GAB TEAM CONSTRUCT S.R.L. față de firmele din același domeniu?

ELECTRO GAB TEAM CONSTRUCT S.R.L. este mai veche decât 56% dintre cele 17.109 firme active cu CAEN 4321.

Este ELECTRO GAB TEAM CONSTRUCT S.R.L. o firmă activă?

ELECTRO GAB TEAM CONSTRUCT S.R.L. este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este ELECTRO GAB TEAM CONSTRUCT S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ELECTRO GAB TEAM CONSTRUCT S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Are ELECTRO GAB TEAM CONSTRUCT S.R.L. datorii la stat?

La ultima verificare, ELECTRO GAB TEAM CONSTRUCT S.R.L. figura cu restanțe de 214.631 lei la bugetul de stat, conform listei de datornici ANAF. Restanțele la buget sunt semnalul de risc de plată numărul unu.

Pot avea încredere în ELECTRO GAB TEAM CONSTRUCT S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ELECTRO GAB TEAM CONSTRUCT S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ELECTRO GAB TEAM CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, ELECTRO GAB TEAM CONSTRUCT S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ELECTRO GAB TEAM CONSTRUCT S.R.L.?

În anul 2020, ELECTRO GAB TEAM CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 304.175 lei și un număr mediu de 6 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ELECTRO GAB TEAM CONSTRUCT S.R.L.?

Firmoscop analizează ELECTRO GAB TEAM CONSTRUCT S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Dolj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Dolj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.