Sari la conținut
FirmoscopFirmePrahova › ȘTEFAN ROMCONST S.R.L.

ȘTEFAN ROMCONST S.R.L.

Înființată în 2018 · 8 ani vechime · Sat Floreşti Com. Floreşti
CUI 38758682 · J29/186/2018
Atenție sporită Re-verificat · 24 august 2026
În funcțiuneInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ȘTEFAN ROMCONST S.R.L.
CUI 38758682
Nr. Reg. Comerțului J29/186/2018
Sediu social FLOREŞTI nr. 213, Sat Floreşti Com. Floreşti, jud. PRAHOVA, 107255
Telefon 0724 103 873

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 24 august 2026.

Reprezentanți

GABOR ȘTEFAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 29.01.2018
CAEN4391 · Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 24 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 24 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 24 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 24 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 24 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 24 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ȘTEFAN ROMCONST S.R.L. după CUI 38758682 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2020
15.000 lei
0.0% vs 2019
Profit net 2020
13.993 lei
-1.8% vs 2019

Bonitate financiară

Marjă netă93.3%
Datorii / capital0.0×
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Profitabilă 3 ani consecutivi.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2020 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2018: 58.000 lei58K lei20182019: 15.000 lei15K lei20192020: 15.000 lei15K lei2020
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2020 15.000 lei 13.993 lei
2019 15.000 lei 14.252 lei
2018 58.000 lei 55.818 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 3 ani (2018–2020). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2020, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 14 zile+3 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 243 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 93,29%−1,72 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 0,69% datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 145,04×−12,12 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,01× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 16,61%−3,67 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 16,49%−3,66 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 99,31% capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,18× cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 1.977,56%−2.956 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2020 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2020. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 755 din 916 firme active cu bilanț depus (CAEN 4391)
Vechime relativămai veche decât 55% dintre cele 2.250 firme active din sector
SectorCAEN 4391 · Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume68
Dintre care în procedură de insolvență1
Dintre care radiate (închise)17

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ȘTEFAN ROMCONST S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ȘTEFAN ROMCONST S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ȘTEFAN ROMCONST S.R.L., cu sediul în Sat Floreşti Com. Floreşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 38758682, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J29/186/2018. Firma a fost înființată la data de 29 ianuarie 2018 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții (CAEN 4391).

La ultima verificare, ȘTEFAN ROMCONST S.R.L. figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2020 a raportat o cifră de afaceri de 15.000 lei și un rezultat net de 13.993 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 24 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ȘTEFAN ROMCONST S.R.L.?

ȘTEFAN ROMCONST S.R.L. (CUI 38758682) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 24 august 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă ȘTEFAN ROMCONST S.R.L. în sectorul său?

ȘTEFAN ROMCONST S.R.L. ocupă locul 755 din 916 firme active cu bilanț depus în CAEN 4391 (Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ȘTEFAN ROMCONST S.R.L. față de firmele din același domeniu?

ȘTEFAN ROMCONST S.R.L. este mai veche decât 55% dintre cele 2.250 firme active cu CAEN 4391.

Este ȘTEFAN ROMCONST S.R.L. o firmă activă?

ȘTEFAN ROMCONST S.R.L. este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este ȘTEFAN ROMCONST S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ȘTEFAN ROMCONST S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ȘTEFAN ROMCONST S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ȘTEFAN ROMCONST S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ȘTEFAN ROMCONST S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, ȘTEFAN ROMCONST S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ȘTEFAN ROMCONST S.R.L.?

În anul 2020, ȘTEFAN ROMCONST S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 15.000 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ȘTEFAN ROMCONST S.R.L.?

Firmoscop analizează ȘTEFAN ROMCONST S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Prahova

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Prahova

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 24 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.