Sari la conținut
FirmoscopFirmeArad › FACTORY STUDIO TEX S.R.L.

FACTORY STUDIO TEX S.R.L.

Înființată în 2018 · 8 ani vechime · Mun. Arad
CUI 38994187 · J02/363/2018
Atenție sporită Re-verificat · 31 august 2026
În funcțiuneInactiv fiscalDatorii ANAF · 1,4 mil. leiNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire FACTORY STUDIO TEX S.R.L.
CUI 38994187
Nr. Reg. Comerțului J02/363/2018
Sediu social Str. Poetului nr. 93, Mun. Arad, 310362

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 31 august 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 08.03.2018
CAEN1413 · Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa
Datorii la buget (ANAF)1.437.328 lei la 30 iunie 2026
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat autohton si strain

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 31 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 31 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 31 august 2026
Restanțe la bugetul de stat Figurează cu 1.437.328 lei 30 iunie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 31 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 31 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută FACTORY STUDIO TEX S.R.L. după CUI 38994187 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2018
2.173.985 lei
ultimul bilanț
Profit net 2018
652.742 lei
profitul din ultimul bilanț

Bonitate financiară

Marjă netă30.0%
Datorii / capital0.2×
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2018 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2018 2.173.985 lei 652.742 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · exercițiul 2018. Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2018, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 26 zile datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 0 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 30,03% profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 19,12% datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 5,23× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,24× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 99,97% profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 80,85% profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 80,88% capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 2,69× cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 44,94% profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2018 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2018. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 86 din 2.222 firme active cu bilanț depus (CAEN 1413)
Vechime relativămai veche decât 39% dintre cele 5.254 firme active din sector
SectorCAEN 1413 · Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp) →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 14 iulie 2026Schimbare stare juridică: sediu expirat → INREGISTRAT din data 08.03.2018
  • 14 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2/363/2018 → J02/363/2018
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: INREGISTRAT din data 08.03.2018 → sediu expirat
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J02/363/2018 → J2/363/2018

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru FACTORY STUDIO TEX S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți FACTORY STUDIO TEX S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

FACTORY STUDIO TEX S.R.L., cu sediul în Mun. Arad, are codul unic de înregistrare (CUI) 38994187, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J02/363/2018. Firma a fost înființată la data de 9 martie 2018 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp) (CAEN 1413).

La ultima verificare, FACTORY STUDIO TEX S.R.L. figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. Are datorii la bugetul de stat de aproximativ 1,4 mil. lei. În anul 2018 a raportat o cifră de afaceri de 2.173.985 lei și un rezultat net de 652.742 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 31 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are FACTORY STUDIO TEX S.R.L.?

FACTORY STUDIO TEX S.R.L. (CUI 38994187) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 31 august 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă FACTORY STUDIO TEX S.R.L. în sectorul său?

FACTORY STUDIO TEX S.R.L. ocupă locul 86 din 2.222 firme active cu bilanț depus în CAEN 1413 (Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)), după cifra de afaceri.

Cât de veche este FACTORY STUDIO TEX S.R.L. față de firmele din același domeniu?

FACTORY STUDIO TEX S.R.L. este mai veche decât 39% dintre cele 5.254 firme active cu CAEN 1413.

Este FACTORY STUDIO TEX S.R.L. o firmă activă?

FACTORY STUDIO TEX S.R.L. este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este FACTORY STUDIO TEX S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, FACTORY STUDIO TEX S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Are FACTORY STUDIO TEX S.R.L. datorii la stat?

La ultima verificare, FACTORY STUDIO TEX S.R.L. figura cu restanțe de 1.437.328 lei la bugetul de stat, conform listei de datornici ANAF. Restanțele la buget sunt semnalul de risc de plată numărul unu.

Pot avea încredere în FACTORY STUDIO TEX S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru FACTORY STUDIO TEX S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este FACTORY STUDIO TEX S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, FACTORY STUDIO TEX S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a FACTORY STUDIO TEX S.R.L.?

În anul 2018, FACTORY STUDIO TEX S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 2.173.985 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu FACTORY STUDIO TEX S.R.L.?

Firmoscop analizează FACTORY STUDIO TEX S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Arad

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Textile & Confecții în Arad →

Mergi mai departe

Firme din Arad

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 31 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.