Sari la conținut
FirmoscopFirmePrahova › REGAL ELEGANCE S.R.L.

REGAL ELEGANCE S.R.L.

Înființată în 2018 · 8 ani vechime · Mun. Ploieşti
CUI 39011072 · J29/546/2018
Atenție sporită Re-verificat · 1 septembrie 2026
FalimentNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma figurează în faliment în registrele oficiale.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire REGAL ELEGANCE S.R.L.
CUI 39011072
Nr. Reg. Comerțului J29/546/2018
Sediu social Int. Brebenei nr. 2, bl. 3, sc. B, et. 7, ap. 67, Mun. Ploieşti, jud. PRAHOVA, 100077

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

QUINTUS INSOLV IPURL · lichidator judiciar provizoriu

Identitate

Starefaliment
CAEN4772 · Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele, în magazine specializate
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Faliment 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Procedură înregistrată, deschisă la 1 noiembrie 2024 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Încheiere de deschidere a procedurii insolvenţei în formă generală · Tribunalul Prahova · dosar 4663/105/2024 1 noiembrie 2024
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută REGAL ELEGANCE S.R.L. după CUI 39011072 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 8/100
Cifră de afaceri 2025
34.748 lei
-82.0% vs 2024
Profit net 2025
-45.799 lei
+49.0% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-131.8%
Mărime față de sector1 angajat · peste 29% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 679 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma figurează în faliment în registrele oficiale. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-82%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2018: 311.292 lei311K lei20182019: 818.559 lei819K lei20192020: 423.423 lei423K lei20202021: 225.806 lei226K lei20212022: 237.613 lei238K lei20222023: 415.842 lei416K lei20232024: 198.127 lei198K lei20242025: 34.748 lei35K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 34.748 lei -45.799 lei 1
2024 198.127 lei -89.852 lei 1
2023 415.842 lei -102.303 lei 5
2022 237.613 lei -109.592 lei 3
2021 225.806 lei -112.324 lei 3
2020 423.423 lei -138.844 lei 4
2019 818.559 lei 61.125 lei 3
2018 311.292 lei 42.241 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 8 ani (2018–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 11.348 zile+9.397 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 933 zile+769 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -131,8%−86,45 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 198,16%+12,27 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,5× active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -8,4%+7,37 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -98,16%−12,27 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 34.748 lei−163.379 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,06×−0,29 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 0,08×−0,34 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 4.667 zile+3.800 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -56,69%−26,21 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

24,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 4.412 din 17.756 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 12,3% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.003 din 1.373 firme active cu bilanț depus (CAEN 4772)
Vechime relativămai veche decât 28% dintre cele 2.451 firme active din sector
SectorCAEN 4772 · Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele, în magazine specializate →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru REGAL ELEGANCE S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți REGAL ELEGANCE S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

REGAL ELEGANCE S.R.L., cu sediul în Mun. Ploieşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 39011072, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J29/546/2018. Firma a fost înființată la data de 13 martie 2018 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele, în magazine specializate (CAEN 4772).

La ultima verificare, REGAL ELEGANCE S.R.L. figura cu procedură de faliment în registrele oficiale. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 34.748 lei și un rezultat net de -45.799 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are REGAL ELEGANCE S.R.L.?

REGAL ELEGANCE S.R.L. (CUI 39011072) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Firma figurează în faliment în registrele oficiale.

Ce loc ocupă REGAL ELEGANCE S.R.L. în sectorul său?

REGAL ELEGANCE S.R.L. ocupă locul 1.003 din 1.373 firme active cu bilanț depus în CAEN 4772 (Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele, în magazine specializate), după cifra de afaceri.

Cât de veche este REGAL ELEGANCE S.R.L. față de firmele din același domeniu?

REGAL ELEGANCE S.R.L. este mai veche decât 28% dintre cele 2.451 firme active cu CAEN 4772.

Este REGAL ELEGANCE S.R.L. o firmă activă?

Nu — REGAL ELEGANCE S.R.L. figurează cu procedură de faliment în registrele oficiale la data ultimei verificări.

Este REGAL ELEGANCE S.R.L. în insolvență?

La ultima verificare, REGAL ELEGANCE S.R.L. (CUI 39011072) figura cu procedură de faliment în registrele oficiale (Buletinul Procedurilor de Insolvență, portalul instanțelor). Vezi verdictul și sursa pe această pagină.

Pot avea încredere în REGAL ELEGANCE S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru REGAL ELEGANCE S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este REGAL ELEGANCE S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, REGAL ELEGANCE S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a REGAL ELEGANCE S.R.L.?

În anul 2025, REGAL ELEGANCE S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 34.748 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu REGAL ELEGANCE S.R.L.?

Firmoscop analizează REGAL ELEGANCE S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Prahova

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Prahova →

Mergi mai departe

Firme din Prahova

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă insolvența

Ce se întâmplă cu o factură neîncasată din momentul deschiderii procedurii.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.