Sari la conținut
FirmoscopFirmeIlfov › FIRST ONE COMUNICATION S.R.L.

FIRST ONE COMUNICATION S.R.L.

Înființată în 2018 · 8 ani vechime · Orş. Popeşti-Leordeni
CUI 39050977 · J2018001217231
Atenție sporită Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiuneInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire FIRST ONE COMUNICATION S.R.L.
CUI 39050977
Nr. Reg. Comerțului J2018001217231
Sediu social Str DRM FERMEI nr. 112, bl. 1, et. 4, ap. 31, Orş. Popeşti-Leordeni, jud. ILFOV, 77160

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

BRÎNZĂ CRISTINA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareSUSPENDARE ACTIVITATE din data 21.10.2025
CAEN7311 · Activități ale agențiilor de publicitate
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută FIRST ONE COMUNICATION S.R.L. după CUI 39050977 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
26.959 lei
-3.0% vs 2024
Profit net 2025
15.437 lei
+10.9% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă57.3%
Datorii / capital0.0×
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Profitabilă 8 ani consecutivi.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2018: 110.358 lei110K lei20182019: 69.916 lei70K lei20192020: 97.151 lei97K lei20202021: 104.334 lei104K lei20212022: 82.413 lei82K lei20222023: 51.205 lei51K lei20232024: 27.653 lei28K lei20242025: 26.959 lei27K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 26.959 lei 15.437 lei
2024 27.653 lei 13.923 lei
2023 51.205 lei 34.600 lei
2022 82.413 lei 51.225 lei
2021 104.334 lei 78.283 lei
2020 97.151 lei 56.044 lei
2019 69.916 lei 50.623 lei
2018 110.358 lei 75.109 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 8 ani (2018–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 0 zile−27 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 91 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 57,26%+6,91 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 0%−4,81 datorii totale ÷ active totale × 100
Rata de levier −0,05 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 54,05%+19,06 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 54,05%+20,74 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 100%+4,81 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,94×+0,28 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 212,6%+58,3 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 12.385 din 15.357 firme active cu bilanț depus (CAEN 7311)
Vechime relativămai veche decât 62% dintre cele 25.812 firme active din sector
SectorCAEN 7311 · Activități ale agențiilor de publicitate →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 28 iulie 2026Schimbare sediu: Oraş Popeşti Leordeni → Orş. Popeşti-Leordeni

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru FIRST ONE COMUNICATION S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți FIRST ONE COMUNICATION S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

FIRST ONE COMUNICATION S.R.L., cu sediul în Orş. Popeşti-Leordeni, are codul unic de înregistrare (CUI) 39050977, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2018001217231. Firma a fost înființată la data de 20 martie 2018 și are ca obiect principal de activitate Activități ale agențiilor de publicitate (CAEN 7311).

La ultima verificare, FIRST ONE COMUNICATION S.R.L. figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 26.959 lei și un rezultat net de 15.437 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are FIRST ONE COMUNICATION S.R.L.?

FIRST ONE COMUNICATION S.R.L. (CUI 39050977) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 30 august 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă FIRST ONE COMUNICATION S.R.L. în sectorul său?

FIRST ONE COMUNICATION S.R.L. ocupă locul 12.385 din 15.357 firme active cu bilanț depus în CAEN 7311 (Activități ale agențiilor de publicitate), după cifra de afaceri.

Cât de veche este FIRST ONE COMUNICATION S.R.L. față de firmele din același domeniu?

FIRST ONE COMUNICATION S.R.L. este mai veche decât 62% dintre cele 25.812 firme active cu CAEN 7311.

Este FIRST ONE COMUNICATION S.R.L. o firmă activă?

FIRST ONE COMUNICATION S.R.L. este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este FIRST ONE COMUNICATION S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, FIRST ONE COMUNICATION S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în FIRST ONE COMUNICATION S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru FIRST ONE COMUNICATION S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este FIRST ONE COMUNICATION S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, FIRST ONE COMUNICATION S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a FIRST ONE COMUNICATION S.R.L.?

În anul 2025, FIRST ONE COMUNICATION S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 26.959 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu FIRST ONE COMUNICATION S.R.L.?

Firmoscop analizează FIRST ONE COMUNICATION S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Ilfov

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Marketing & Publicitate în Ilfov →

Mergi mai departe

Firme din Ilfov

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.