Sari la conținut
FirmoscopFirmeNeamț › CONTAS AUTOMOBILE S.R.L.

CONTAS AUTOMOBILE S.R.L.

Înființată în 2018 · 8 ani vechime · Sat Cut Com. Dumbrava Roşie
CUI 39053299 · J2018000284278
Atenție sporită Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire CONTAS AUTOMOBILE S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO39053299
Nr. Reg. Comerțului J2018000284278
Sediu social Str. Teiului nr. 30A, Sat Cut Com. Dumbrava Roşie, jud. NEAMŢ, 617187
Telefon 0744332100

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

ŞENDREA ANDREEA-CONSTANTINA · administratorȘENDREA CĂTĂLIN-CONSTANTIN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 21.03.2018
CAEN4671 · Comerț cu ridicata al autovehiculelor
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută CONTAS AUTOMOBILE S.R.L. după CUI 39053299 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 30/100
Cifră de afaceri 2025
575.242 lei
+8.0% vs 2024
Profit net 2025
-7.968 lei
-197.0% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-1.4%
Față de sectorpeste 30% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 4.054 de firme din Comerț cu amănuntul al autovehiculelor care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 1,3%.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2018: 82.930 lei83K lei20182019: 252.986 lei253K lei20192020: 242.601 lei243K lei20202021: 92.524 lei93K lei20212022: 94.176 lei94K lei20222023: 244.610 lei245K lei20232024: 534.213 lei534K lei20242025: 575.242 lei575K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 575.242 lei -7.968 lei
2024 534.213 lei -2.683 lei
2023 244.610 lei -16.492 lei
2022 94.176 lei -17.267 lei 1
2021 92.524 lei -31.636 lei 1
2020 242.601 lei 980 lei 1
2019 252.986 lei 30.886 lei 1
2018 82.930 lei -23.199 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 8 ani (2018–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 156 zile−59 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 6 zile−23 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -1,39%−0,89 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 136,89%+14,14 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,73×−0,08 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -4,43%−3,38 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -36,89%−14,14 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 3,2×+1,12 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 6,25× cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 58 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -1,37%−1,46 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

18,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 1.415 din 7.803 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 10,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 379 din 942 firme active cu bilanț depus (CAEN 4671)
Vechime relativămai veche decât 41% dintre cele 1.908 firme active din sector
SectorCAEN 4671 · Comerț cu ridicata al autovehiculelor →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru CONTAS AUTOMOBILE S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți CONTAS AUTOMOBILE S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

CONTAS AUTOMOBILE S.R.L., cu sediul în Sat Cut Com. Dumbrava Roşie, are codul unic de înregistrare (CUI) 39053299, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2018000284278. Firma a fost înființată la data de 21 martie 2018 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al autovehiculelor (CAEN 4671).

La ultima verificare, CONTAS AUTOMOBILE S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 575.242 lei și un rezultat net de -7.968 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are CONTAS AUTOMOBILE S.R.L.?

CONTAS AUTOMOBILE S.R.L. (CUI 39053299) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 30 august 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă CONTAS AUTOMOBILE S.R.L. în sectorul său?

CONTAS AUTOMOBILE S.R.L. ocupă locul 379 din 942 firme active cu bilanț depus în CAEN 4671 (Comerț cu ridicata al autovehiculelor), după cifra de afaceri.

Cât de veche este CONTAS AUTOMOBILE S.R.L. față de firmele din același domeniu?

CONTAS AUTOMOBILE S.R.L. este mai veche decât 41% dintre cele 1.908 firme active cu CAEN 4671.

Este CONTAS AUTOMOBILE S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare CONTAS AUTOMOBILE S.R.L. (CUI 39053299) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este CONTAS AUTOMOBILE S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, CONTAS AUTOMOBILE S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în CONTAS AUTOMOBILE S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru CONTAS AUTOMOBILE S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este CONTAS AUTOMOBILE S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, CONTAS AUTOMOBILE S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a CONTAS AUTOMOBILE S.R.L.?

În anul 2025, CONTAS AUTOMOBILE S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 575.242 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu CONTAS AUTOMOBILE S.R.L.?

Firmoscop analizează CONTAS AUTOMOBILE S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Neamţ

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Neamț

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.