Sari la conținut
FirmoscopFirmeBacău › CORBCON 2018 S.R.L.

CORBCON 2018 S.R.L.

Înființată în 2018 · 8 ani vechime · Sat Trebeş Com. Mărgineni
CUI 39087518 · J2018000456044
Atenție sporită Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire CORBCON 2018 S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO39087518
Nr. Reg. Comerțului J2018000456044
Sediu social Str. Corbului nr. 64A, Sat Trebeş Com. Mărgineni, jud. BACĂU, 607322
Telefon 0748596144

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

PĂULEŢ BIANCA · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 26.03.2018
CAEN4100 · Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută CORBCON 2018 S.R.L. după CUI 39087518 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 8/100
Cifră de afaceri 2025
410.914 lei
-48.0% vs 2024
Profit net 2025
-2.268 lei
-102.3% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-0.6%
Față de sectorpeste 21% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 28.633 de firme din Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 11,9%.

Mărime față de sector4 angajați · peste 73% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 33.058 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-48%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2018: 16.200 lei16K lei20182019: 386.147 lei386K lei20192020: 787.531 lei788K lei20202021: 1.690.124 lei1,7 mil. lei20212022: 3.377 lei3.377 lei20222023: 820.830 lei821K lei20232024: 794.261 lei794K lei20242025: 410.914 lei411K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 410.914 lei -2.268 lei 4
2024 794.261 lei 99.302 lei 6
2023 820.830 lei 376.642 lei 6
2022 3.377 lei -371.330 lei 7
2021 1.690.124 lei 607.978 lei 10
2020 787.531 lei 107.931 lei 7
2019 386.147 lei -56.159 lei 5
2018 16.200 lei -251.600 lei 4

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 8 ani (2018–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 405 zile+381 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 20 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -0,55%−13,05 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 100,46%+91,05 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală −9,62 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -0,5%−18,04 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -0,46%−91,05 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 102.729 lei−29.648 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,9×−0,5 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 17.121,42×+17.103,79 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 0 zile−21 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 2,62%−15,21 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

24,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 4.412 din 17.756 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 12,3% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 9.375 din 19.888 firme active cu bilanț depus (CAEN 4100)
Vechime relativămai veche decât 69% dintre cele 32.137 firme active din sector
SectorCAEN 4100 · Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru CORBCON 2018 S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți CORBCON 2018 S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

CORBCON 2018 S.R.L., cu sediul în Sat Trebeş Com. Mărgineni, are codul unic de înregistrare (CUI) 39087518, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2018000456044. Firma a fost înființată la data de 26 martie 2018 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100).

La ultima verificare, CORBCON 2018 S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 410.914 lei și un rezultat net de -2.268 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are CORBCON 2018 S.R.L.?

CORBCON 2018 S.R.L. (CUI 39087518) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 30 august 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă CORBCON 2018 S.R.L. în sectorul său?

CORBCON 2018 S.R.L. ocupă locul 9.375 din 19.888 firme active cu bilanț depus în CAEN 4100 (Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale), după cifra de afaceri.

Cât de veche este CORBCON 2018 S.R.L. față de firmele din același domeniu?

CORBCON 2018 S.R.L. este mai veche decât 69% dintre cele 32.137 firme active cu CAEN 4100.

Este CORBCON 2018 S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare CORBCON 2018 S.R.L. (CUI 39087518) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este CORBCON 2018 S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, CORBCON 2018 S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în CORBCON 2018 S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru CORBCON 2018 S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este CORBCON 2018 S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, CORBCON 2018 S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a CORBCON 2018 S.R.L.?

În anul 2025, CORBCON 2018 S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 410.914 lei și un număr mediu de 4 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu CORBCON 2018 S.R.L.?

Firmoscop analizează CORBCON 2018 S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bacău

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Construcții în Bacău →

Mergi mai departe

Firme din Bacău

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.