Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › MC GENERAL CONSTRUCT CONSULTING S.R.L.

MC GENERAL CONSTRUCT CONSULTING S.R.L.

Înființată în 2018 · 8 ani vechime · Sector 2 Mun. Bucureşti
CUI 39122968 · J40/4471/2018
Atenție sporită Re-verificat · 25 august 2026
RadiatăNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MC GENERAL CONSTRUCT CONSULTING S.R.L.
CUI 39122968
Nr. Reg. Comerțului J40/4471/2018
Sediu social Şos. Pantelimon nr. 6-8, et. 2, Sector 2 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 25 august 2026.

Reprezentanți

CERNOVSCHI IULIANA-GEORGIANA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareRADIERE din data 28.06.2021
CAEN7112 · Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 25 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Radiată 25 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 25 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 25 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 25 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 25 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MC GENERAL CONSTRUCT CONSULTING S.R.L. după CUI 39122968 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2020
635.115 lei
+62.0% vs 2019
Profit net 2020
461.595 lei
+760.7% vs 2019

Bonitate financiară

Marjă netă72.7%
Datorii / capital0.3×
Termen de plată sugeratdoar avans

Nu încheia contract — firma e radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Cifra de afaceri în creștere. · Profitabilă 3 ani consecutivi.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2020 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2018: 117.702 lei118K lei20182019: 391.032 lei391K lei20192020: 635.115 lei635K lei2020
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2020 635.115 lei 461.595 lei 1
2019 391.032 lei 53.630 lei 3
2018 117.702 lei 101.724 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 3 ani (2018–2020). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2020, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 85 zile+70 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 158 zile+138 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 72,68%+58,97 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 24,25%+10,83 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 4,12×−3,33 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,32×+0,16 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 99,93%+47,86 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 75,7%+30,62 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 75,75%−10,83 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 635.115 lei+504.771 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,04×−2,25 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 263,19%+245,97 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2020 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2020. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 3.932 din 18.417 firme active cu bilanț depus (CAEN 7112)
Vechime relativămai veche decât 45% dintre cele 32.735 firme active din sector
SectorCAEN 7112 · Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume4

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MC GENERAL CONSTRUCT CONSULTING S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MC GENERAL CONSTRUCT CONSULTING S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MC GENERAL CONSTRUCT CONSULTING S.R.L., cu sediul în Sector 2 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 39122968, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J40/4471/2018. Firma a fost înființată la data de 30 martie 2018 și are ca obiect principal de activitate Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN 7112).

La ultima verificare, MC GENERAL CONSTRUCT CONSULTING S.R.L. figura ca radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2020 a raportat o cifră de afaceri de 635.115 lei și un rezultat net de 461.595 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 25 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MC GENERAL CONSTRUCT CONSULTING S.R.L.?

MC GENERAL CONSTRUCT CONSULTING S.R.L. (CUI 39122968) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 25 august 2026. Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Ce loc ocupă MC GENERAL CONSTRUCT CONSULTING S.R.L. în sectorul său?

MC GENERAL CONSTRUCT CONSULTING S.R.L. ocupă locul 3.932 din 18.417 firme active cu bilanț depus în CAEN 7112 (Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MC GENERAL CONSTRUCT CONSULTING S.R.L. față de firmele din același domeniu?

MC GENERAL CONSTRUCT CONSULTING S.R.L. este mai veche decât 45% dintre cele 32.735 firme active cu CAEN 7112.

Este MC GENERAL CONSTRUCT CONSULTING S.R.L. o firmă activă?

Nu — MC GENERAL CONSTRUCT CONSULTING S.R.L. figurează ca radiată din registrul comerțului la data ultimei verificări, deci nu mai există juridic.

Este MC GENERAL CONSTRUCT CONSULTING S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare MC GENERAL CONSTRUCT CONSULTING S.R.L. (CUI 39122968) figura ca radiată din registrul comerțului, nu în insolvență. Radierea înseamnă că firma nu mai există juridic; e, în majoritatea cazurilor, sfârșitul normal de viață al unei firme, nu o procedură de insolvență.

Pot avea încredere în MC GENERAL CONSTRUCT CONSULTING S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MC GENERAL CONSTRUCT CONSULTING S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MC GENERAL CONSTRUCT CONSULTING S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, MC GENERAL CONSTRUCT CONSULTING S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MC GENERAL CONSTRUCT CONSULTING S.R.L.?

În anul 2020, MC GENERAL CONSTRUCT CONSULTING S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 635.115 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MC GENERAL CONSTRUCT CONSULTING S.R.L.?

Firmoscop analizează MC GENERAL CONSTRUCT CONSULTING S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă o firmă radiată

De ce dispariția din registru e, de obicei, sfârșit normal de viață — și când nu e.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 25 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.