Sari la conținut
FirmoscopFirmeCluj › SABGIK S.R.L.

SABGIK S.R.L.

Înființată în 2018 · 8 ani vechime · Mun. Cluj-Napoca
CUI 39243854 · J12/1603/2020
Atenție sporită Re-verificat · 29 august 2026
În funcțiuneInactiv fiscalDatorii ANAF · 139K leiNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire SABGIK S.R.L.
CUI 39243854
Nr. Reg. Comerțului J12/1603/2020
Sediu social Pţa. 1 Mai nr. 1-2, et. 3, Mun. Cluj-Napoca

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

ISTRATE CĂTĂLIN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 11.06.2020
CAEN7820 · Activități de contractare, pe baze temporare, a personalului
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa
Datorii la buget (ANAF)138.762 lei la 30 iunie 2026

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 29 august 2026
Restanțe la bugetul de stat Figurează cu 138.762 lei 30 iunie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 29 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută SABGIK S.R.L. după CUI 39243854 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2019
615.923 lei
+427.0% vs 2018
Profit net 2019
313.155 lei
+985.7% vs 2018

Bonitate financiară

Marjă netă50.8%
Datorii / capital0.8×
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Cifra de afaceri în creștere.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2019 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2018: 116.786 lei117K lei20182019: 615.923 lei616K lei2019
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2019 615.923 lei 313.155 lei 15
2018 116.786 lei 28.843 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 2 ani (2018–2019). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2019, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 150 zile+139 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 309 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 50,84%+26,14 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 44,67%+33,84 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,24×−6,99 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,81×+0,69 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 99,92%−0,08 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 55,29%−33,88 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 55,33%−33,84 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 41.062 lei cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,09×−2,52 cifra de afaceri ÷ active totale
Zile de stocare 0 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 110,49%+72,18 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2019 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2019. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 589 din 1.682 firme active cu bilanț depus (CAEN 7820)
Vechime relativămai veche decât 58% dintre cele 2.882 firme active din sector
SectorCAEN 7820 · Activități de contractare, pe baze temporare, a personalului →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume8
Dintre care radiate (închise)2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 14 iulie 2026Schimbare stare juridică: funcțiune → TRANSFER(SOSIRE) din data 11.06.2020
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 11.06.2020 → funcțiune
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Bacău → Cluj
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Municipiul Oneşti → Municipiul Cluj-Napoca
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J4/608/2018 → J12/1603/2020
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Cluj → Bacău
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Municipiul Cluj-Napoca → Municipiul Oneşti
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J12/1603/2020 → J4/608/2018

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru SABGIK S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți SABGIK S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

SABGIK S.R.L., cu sediul în Mun. Cluj-Napoca, are codul unic de înregistrare (CUI) 39243854, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J12/1603/2020. Firma a fost înființată la data de 25 aprilie 2018 și are ca obiect principal de activitate Activități de contractare, pe baze temporare, a personalului (CAEN 7820).

La ultima verificare, SABGIK S.R.L. figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. Are datorii la bugetul de stat de aproximativ 139K lei. În anul 2019 a raportat o cifră de afaceri de 615.923 lei și un rezultat net de 313.155 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are SABGIK S.R.L.?

SABGIK S.R.L. (CUI 39243854) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 29 august 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă SABGIK S.R.L. în sectorul său?

SABGIK S.R.L. ocupă locul 589 din 1.682 firme active cu bilanț depus în CAEN 7820 (Activități de contractare, pe baze temporare, a personalului), după cifra de afaceri.

Cât de veche este SABGIK S.R.L. față de firmele din același domeniu?

SABGIK S.R.L. este mai veche decât 58% dintre cele 2.882 firme active cu CAEN 7820.

Este SABGIK S.R.L. o firmă activă?

SABGIK S.R.L. este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este SABGIK S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, SABGIK S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Are SABGIK S.R.L. datorii la stat?

La ultima verificare, SABGIK S.R.L. figura cu restanțe de 138.762 lei la bugetul de stat, conform listei de datornici ANAF. Restanțele la buget sunt semnalul de risc de plată numărul unu.

Pot avea încredere în SABGIK S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru SABGIK S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este SABGIK S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, SABGIK S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a SABGIK S.R.L.?

În anul 2019, SABGIK S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 615.923 lei și un număr mediu de 15 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu SABGIK S.R.L.?

Firmoscop analizează SABGIK S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Cluj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Cluj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.