Sari la conținut
FirmoscopFirmeBihor › SMARTCULER S.R.L.

SMARTCULER S.R.L.

Înființată în 2018 · 8 ani vechime · Mun. Oradea
CUI 39302640 · J05/1065/2018
Atenție sporită Re-verificat · 1 septembrie 2026
InsolvențăDatorii ANAF · 1,1 mil. leiPlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma figurează cu procedură de insolvență în registrele oficiale.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire SMARTCULER S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO39302640
Nr. Reg. Comerțului J05/1065/2018
Sediu social Str. Aviatorilor nr. 17, Mun. Oradea, jud. BIHOR, 410250
Telefon 0748825750

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

Stareeste sub incidența Legii nr. 85/2014
CAEN4221 · Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Datorii la buget (ANAF)1.113.254 lei la 30 iunie 2026

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Insolvență 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Restanțe la bugetul de stat Figurează cu 1.113.254 lei 30 iunie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Procedură înregistrată 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută SMARTCULER S.R.L. după CUI 39302640 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 8/100
Cifră de afaceri 2024
1.227.835 lei
-30.0% vs 2023
Profit net 2024
-553.205 lei
-563.0% vs 2023

Bonitate financiară

Marjă netă-45.1%
Față de sectorpeste 2% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 373 de firme din Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice care au depus bilanț pe 2024; mediana sectorului: 3,7%.

Mărime față de sector15 angajați · peste 94% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 363 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2024.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma figurează cu procedură de insolvență în registrele oficiale. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-30%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2018: 82.016 lei82K lei20182019: 231.672 lei232K lei20192020: 1.152.663 lei1,2 mil. lei20202021: 1.493.402 lei1,5 mil. lei20212022: 722.869 lei723K lei20222023: 1.759.508 lei1,8 mil. lei20232024: 1.227.835 lei1,2 mil. lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 1.227.835 lei -553.205 lei 15
2023 1.759.508 lei 119.477 lei
2022 722.869 lei -642.736 lei 17
2021 1.493.402 lei 300.949 lei 5
2020 1.152.663 lei 226.868 lei 8
2019 231.672 lei 19.406 lei 1
2018 82.016 lei -8.990 lei 0

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 7 ani (2018–2024). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 850 zile+443 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 629 zile+384 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -45,06%−51,85 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 123,43%+24,41 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,81×−0,2 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -23,88%−29,91 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -23,22%−23,99 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 81.856 lei cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,53×−0,36 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 20,34×−44,91 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 18 zile+12 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -29,99%−38,41 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

38,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă mică — 384 din 1.009 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 30,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 388 din 1.263 firme active cu bilanț depus (CAEN 4221)
Vechime relativămai veche decât 52% dintre cele 2.030 firme active din sector
SectorCAEN 4221 · Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 15 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J5/1065/2018 → J05/1065/2018
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J05/1065/2018 → J5/1065/2018
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J5/1065/2018 → J05/1065/2018

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru SMARTCULER S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți SMARTCULER S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

SMARTCULER S.R.L., cu sediul în Mun. Oradea, are codul unic de înregistrare (CUI) 39302640, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J05/1065/2018. Firma a fost înființată la data de 8 mai 2018 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide (CAEN 4221).

La ultima verificare, SMARTCULER S.R.L. figura cu procedură de insolvență în registrele oficiale. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. Are datorii la bugetul de stat de aproximativ 1,1 mil. lei. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 1.227.835 lei și un rezultat net de -553.205 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are SMARTCULER S.R.L.?

SMARTCULER S.R.L. (CUI 39302640) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Firma figurează cu procedură de insolvență în registrele oficiale.

Ce loc ocupă SMARTCULER S.R.L. în sectorul său?

SMARTCULER S.R.L. ocupă locul 388 din 1.263 firme active cu bilanț depus în CAEN 4221 (Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide), după cifra de afaceri.

Cât de veche este SMARTCULER S.R.L. față de firmele din același domeniu?

SMARTCULER S.R.L. este mai veche decât 52% dintre cele 2.030 firme active cu CAEN 4221.

Este SMARTCULER S.R.L. o firmă activă?

Nu — SMARTCULER S.R.L. figurează cu procedură de insolvență în registrele oficiale la data ultimei verificări.

Este SMARTCULER S.R.L. în insolvență?

La ultima verificare, SMARTCULER S.R.L. (CUI 39302640) figura cu procedură de insolvență în registrele oficiale (Buletinul Procedurilor de Insolvență, portalul instanțelor). Vezi verdictul și sursa pe această pagină.

Are SMARTCULER S.R.L. datorii la stat?

La ultima verificare, SMARTCULER S.R.L. figura cu restanțe de 1.113.254 lei la bugetul de stat, conform listei de datornici ANAF. Restanțele la buget sunt semnalul de risc de plată numărul unu.

Pot avea încredere în SMARTCULER S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru SMARTCULER S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este SMARTCULER S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, SMARTCULER S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a SMARTCULER S.R.L.?

În anul 2024, SMARTCULER S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 1.227.835 lei și un număr mediu de 15 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu SMARTCULER S.R.L.?

Firmoscop analizează SMARTCULER S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bihor

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Bihor

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă insolvența

Ce se întâmplă cu o factură neîncasată din momentul deschiderii procedurii.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.