Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Caraș-Severin › DMC PACOR MOTORS S.R.L.

DMC PACOR MOTORS S.R.L.

Înființată în 2018 · 8 ani vechime · Mun. Reşiţa
CUI 39324975 · J2018000289116
Atenție sporită Verificat la ANAF · 27 octombrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire DMC PACOR MOTORS S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO39324975
Nr. Reg. Comerțului J2018000289116
Sediu social CLOŞCA nr. 6, Municipiul Reşiţa, jud. Caraş-Severin, 320058

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 27 octombrie 2026.

Reprezentanți

BĂLAN ADRIAN-DUMITRU · administrator

Identitate

Starefuncțiune
CAEN9531 · Repararea și întreținerea autovehiculelor
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 27 octombrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 27 octombrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 27 octombrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută DMC PACOR MOTORS S.R.L. după CUI 39324975 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 35/100
Cifră de afaceri 2025
781.654 lei
+7,0% vs 2024
Profit net 2025
4.335 lei
+106,3% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă0.6%
Față de sectorpeste 34% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 11.761 de firme din Repararea și întreținerea autovehiculelor care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 4,0%.

Mărime față de sector4 angajați · peste 79% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 12.374 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2018: 44.653 lei45K lei20182019: 257.420 lei257K lei20192020: 297.312 lei297K lei20202021: 628.358 lei628K lei20212022: 463.081 lei463K lei20222023: 593.834 lei594K lei20232024: 729.464 lei729K lei20242025: 781.654 lei782K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 781.654 lei 4.335 lei 4
2024 729.464 lei -68.673 lei 6
2023 593.834 lei -137.070 lei 6
2022 463.081 lei -334.720 lei 8
2021 628.358 lei -283.871 lei 8
2020 297.312 lei 136.841 lei 8
2019 257.420 lei 41.817 lei 4
2018 44.653 lei -59.639 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 8 ani (2018–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 484 de zile−14 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 54 de zile+4 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 0,55%+9,96 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 275,26%−25,7 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,36× active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 1,15%+21,93 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -175,26%+25,7 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 195.414 lei+73.837 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,08×−0,13 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 7,03×+1,48 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 52 de zile−14 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 3,27%+9,55 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

8,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 571 din 6.401 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 2.494 din 11.123 de firme active cu bilanț depus (CAEN 9531)
Vechime relativămai veche decât 61% dintre cele 17.649 de firme active din sector
SectorCAEN 9531 · Repararea și întreținerea autovehiculelor →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru DMC PACOR MOTORS S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți DMC PACOR MOTORS S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

DMC PACOR MOTORS S.R.L., cu sediul în Mun. Reşiţa, are codul unic de înregistrare (CUI) 39324975, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2018000289116. Firma a fost înființată la data de 10 mai 2018 și are ca obiect principal de activitate Repararea și întreținerea autovehiculelor (CAEN 9531).

La ultima verificare, DMC PACOR MOTORS S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 781.654 lei și un rezultat net de 4.335 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 27 octombrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are DMC PACOR MOTORS S.R.L.?

DMC PACOR MOTORS S.R.L. (CUI 39324975) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 27 octombrie 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă DMC PACOR MOTORS S.R.L. în sectorul său?

DMC PACOR MOTORS S.R.L. ocupă locul 2.494 din 11.123 de firme active cu bilanț depus în CAEN 9531 (Repararea și întreținerea autovehiculelor), după cifra de afaceri.

Cât de veche este DMC PACOR MOTORS S.R.L. față de firmele din același domeniu?

DMC PACOR MOTORS S.R.L. este mai veche decât 61% dintre cele 17.649 de firme active cu CAEN 9531.

Este DMC PACOR MOTORS S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare DMC PACOR MOTORS S.R.L. (CUI 39324975) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este DMC PACOR MOTORS S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, DMC PACOR MOTORS S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în DMC PACOR MOTORS S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru DMC PACOR MOTORS S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este DMC PACOR MOTORS S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, DMC PACOR MOTORS S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a DMC PACOR MOTORS S.R.L.?

În anul 2025, DMC PACOR MOTORS S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 781.654 lei și un număr mediu de 4 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu DMC PACOR MOTORS S.R.L.?

Firmoscop analizează DMC PACOR MOTORS S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Caraş-Severin

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 9531 din Caraș-Severin, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Caraș-Severin

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 27 octombrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.