Sari la conținut
FirmoscopFirmeIlfov › B&P ENGINE DRIVE S.R.L.

B&P ENGINE DRIVE S.R.L.

Înființată în 2018 · 8 ani vechime · Com. Cornetu
CUI 39504755 · J23/3313/2020
Atenție sporită Re-verificat · 31 august 2026
FalimentDatorii ANAF · 1,6 mil. leiPlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma figurează în faliment în registrele oficiale.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire B&P ENGINE DRIVE S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO39504755
Nr. Reg. Comerțului J23/3313/2020
Sediu social Str. FAGULUI nr. 2A, TARLA 27, PARCELELE 1808-1809, Com. Cornetu, jud. ILFOV, 77070

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 31 august 2026.

Reprezentanți

APETREI MĂRIOARA · lichidator judiciar

Identitate

Starefaliment
CAEN2711 · Fabricarea motoarelor, generatoarelor și transformatoarelor electrice
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Datorii la buget (ANAF)1.627.603 lei la 30 iunie 2026

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 31 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Faliment 31 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 31 august 2026
Restanțe la bugetul de stat Figurează cu 1.627.603 lei 30 iunie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Procedură înregistrată, deschisă la 21 decembrie 2023 31 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Notificare privind deschiderea procedurii de insolvenţă prin procedură generală · Tribunalul Ilfov · dosar 2335/93/2023 21 decembrie 2023
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 31 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută B&P ENGINE DRIVE S.R.L. după CUI 39504755 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 18/100
Cifră de afaceri 2024
0 lei
-100.0% vs 2023
Profit net 2024
-168.587 lei
+95.5% vs 2023

Bonitate financiară

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma figurează în faliment în registrele oficiale. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-100%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2018: 617.049 lei617K lei20182019: 2.031.605 lei2,0 mil. lei20192020: 2.760.774 lei2,8 mil. lei20202021: 2.058.581 lei2,1 mil. lei20212022: 10.658.230 lei11 mil. lei20222023: 3.921.096 lei3,9 mil. lei20232024: 0 lei0 lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 0 lei -168.587 lei 1
2023 3.921.096 lei -3.714.695 lei 3
2022 10.658.230 lei -864.313 lei 6
2021 2.058.581 lei 667.665 lei 7
2020 2.760.774 lei 926.621 lei 6
2019 2.031.605 lei 131.079 lei 6
2018 617.049 lei 37.310 lei 3

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 7 ani (2018–2024). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Gradul de îndatorare 519,6%+61,28 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,19× active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -14,9%+275,8 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -419,6%−61,28 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 0 lei−1.307.032 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor −3,07 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor -100%−46,93 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 107 din 110 firme active cu bilanț depus (CAEN 2711)
Vechime relativămai veche decât 24% dintre cele 170 firme active din sector
SectorCAEN 2711 · Fabricarea motoarelor, generatoarelor și transformatoarelor electrice →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Bucureşti → Ilfov
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 6 → Comuna Cornetu
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J40/8670/2018 → J23/3313/2020
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Ilfov → Bucureşti
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Comuna Cornetu → Bucureşti Sectorul 6
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J23/3313/2020 → J40/8670/2018
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Bucureşti → Ilfov
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 6 → Comuna Cornetu
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J40/8670/2018 → J23/3313/2020
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Ilfov → Bucureşti
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Comuna Cornetu → Bucureşti Sectorul 6
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J23/3313/2020 → J40/8670/2018

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru B&P ENGINE DRIVE S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți B&P ENGINE DRIVE S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

B&P ENGINE DRIVE S.R.L., cu sediul în Com. Cornetu, are codul unic de înregistrare (CUI) 39504755, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J23/3313/2020. Firma a fost înființată la data de 19 iunie 2018 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea motoarelor, generatoarelor și transformatoarelor electrice (CAEN 2711).

La ultima verificare, B&P ENGINE DRIVE S.R.L. figura cu procedură de faliment în registrele oficiale. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. Are datorii la bugetul de stat de aproximativ 1,6 mil. lei. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 0 lei și un rezultat net de -168.587 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 31 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are B&P ENGINE DRIVE S.R.L.?

B&P ENGINE DRIVE S.R.L. (CUI 39504755) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 31 august 2026. Firma figurează în faliment în registrele oficiale.

Ce loc ocupă B&P ENGINE DRIVE S.R.L. în sectorul său?

B&P ENGINE DRIVE S.R.L. ocupă locul 107 din 110 firme active cu bilanț depus în CAEN 2711 (Fabricarea motoarelor, generatoarelor și transformatoarelor electrice), după cifra de afaceri.

Cât de veche este B&P ENGINE DRIVE S.R.L. față de firmele din același domeniu?

B&P ENGINE DRIVE S.R.L. este mai veche decât 24% dintre cele 170 firme active cu CAEN 2711.

Este B&P ENGINE DRIVE S.R.L. o firmă activă?

Nu — B&P ENGINE DRIVE S.R.L. figurează cu procedură de faliment în registrele oficiale la data ultimei verificări.

Este B&P ENGINE DRIVE S.R.L. în insolvență?

La ultima verificare, B&P ENGINE DRIVE S.R.L. (CUI 39504755) figura cu procedură de faliment în registrele oficiale (Buletinul Procedurilor de Insolvență, portalul instanțelor). Vezi verdictul și sursa pe această pagină.

Are B&P ENGINE DRIVE S.R.L. datorii la stat?

La ultima verificare, B&P ENGINE DRIVE S.R.L. figura cu restanțe de 1.627.603 lei la bugetul de stat, conform listei de datornici ANAF. Restanțele la buget sunt semnalul de risc de plată numărul unu.

Pot avea încredere în B&P ENGINE DRIVE S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru B&P ENGINE DRIVE S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este B&P ENGINE DRIVE S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, B&P ENGINE DRIVE S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a B&P ENGINE DRIVE S.R.L.?

În anul 2024, B&P ENGINE DRIVE S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 0 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu B&P ENGINE DRIVE S.R.L.?

Firmoscop analizează B&P ENGINE DRIVE S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Ilfov

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Ilfov

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă insolvența

Ce se întâmplă cu o factură neîncasată din momentul deschiderii procedurii.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 31 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.