Sari la conținut
FirmoscopFirmeIlfov › ACTIV BRANDS SOLUTION NETWORK S.R.L.

ACTIV BRANDS SOLUTION NETWORK S.R.L.

Înființată în 2018 · 8 ani vechime · Sector 6 Mun. Bucureşti
CUI 39507387 · J40/6807/2024
Atenție sporită Re-verificat · 31 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ACTIV BRANDS SOLUTION NETWORK S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO39507387
Nr. Reg. Comerțului J40/6807/2024
Sediu social Str. PRELUNGIREA GHENCEA nr. FN, Camera 5, Sector 6 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Telefon 740052951

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 31 august 2026.

Reprezentanți

VOICULESCU ADRIAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 28.03.2024
CAEN4639 · Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 31 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 31 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 31 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 31 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 31 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ACTIV BRANDS SOLUTION NETWORK S.R.L. după CUI 39507387 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 18/100
Cifră de afaceri 2025
0 lei
-100.0% vs 2024
Profit net 2025
-2.021.847 lei
-130.3% vs 2024

Bonitate financiară

Mărime față de sector1 angajat · peste 20% din sector

Mediana sectorului: 3 angajați, din 1.310 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-100%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2018: 1.096.903 lei1,1 mil. lei20182019: 5.673.931 lei5,7 mil. lei20192020: 9.651.717 lei9,7 mil. lei20202021: 51.271.043 lei51 mil. lei20212022: 17.574.997 lei18 mil. lei20222023: 133.765 lei134K lei20232024: 420 lei420 lei20242025: 0 lei0 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 0 lei -2.021.847 lei 1
2024 420 lei -877.891 lei 1
2023 133.765 lei -1.484.389 lei 2
2022 17.574.997 lei -3.109.529 lei 1
2021 51.271.043 lei 113.299 lei 2
2020 9.651.717 lei 283.698 lei 1
2019 5.673.931 lei 156.956 lei 1
2018 1.096.903 lei 5.991 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 8 ani (2018–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Gradul de îndatorare 114,39%+4,53 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,87× active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -4,12%−2,4 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -14,39%−4,53 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 0 lei−420 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor cifra de afaceri ÷ stocuri
Rentabilitatea costurilor -91,81%+8,14 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 2.049 din 2.302 firme active cu bilanț depus (CAEN 4639)
Vechime relativămai veche decât 23% dintre cele 3.761 firme active din sector
SectorCAEN 4639 · Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume12
Dintre care radiate (închise)6

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 28 iulie 2026Schimbare sediu: Sat Clinceni, Comuna Clinceni → Sector 6 Mun. Bucureşti
  • 14 iulie 2026Schimbare stare juridică: radiată → TRANSFER(SOSIRE) din data 28.03.2024
  • 14 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J23/2837/2018 → J40/6807/2024
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 28.03.2024 → radiată
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Bucureşti → Ilfov
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 6 → Sat Clinceni, Comuna Clinceni
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J40/6807/2024 → J23/2837/2018
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Ilfov → Bucureşti
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Sat Clinceni, Comuna Clinceni → Bucureşti Sectorul 6
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J23/2837/2018 → J40/6807/2024
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Bucureşti → Ilfov
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 6 → Sat Clinceni, Comuna Clinceni
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J40/6807/2024 → J23/2837/2018
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Ilfov → Bucureşti
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Sat Clinceni, Comuna Clinceni → Bucureşti Sectorul 6

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ACTIV BRANDS SOLUTION NETWORK S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ACTIV BRANDS SOLUTION NETWORK S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ACTIV BRANDS SOLUTION NETWORK S.R.L., cu sediul în Sector 6 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 39507387, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J40/6807/2024. Firma a fost înființată la data de 19 iunie 2018 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4639).

La ultima verificare, ACTIV BRANDS SOLUTION NETWORK S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 0 lei și un rezultat net de -2.021.847 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 31 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ACTIV BRANDS SOLUTION NETWORK S.R.L.?

ACTIV BRANDS SOLUTION NETWORK S.R.L. (CUI 39507387) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 31 august 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă ACTIV BRANDS SOLUTION NETWORK S.R.L. în sectorul său?

ACTIV BRANDS SOLUTION NETWORK S.R.L. ocupă locul 2.049 din 2.302 firme active cu bilanț depus în CAEN 4639 (Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ACTIV BRANDS SOLUTION NETWORK S.R.L. față de firmele din același domeniu?

ACTIV BRANDS SOLUTION NETWORK S.R.L. este mai veche decât 23% dintre cele 3.761 firme active cu CAEN 4639.

Este ACTIV BRANDS SOLUTION NETWORK S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare ACTIV BRANDS SOLUTION NETWORK S.R.L. (CUI 39507387) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este ACTIV BRANDS SOLUTION NETWORK S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ACTIV BRANDS SOLUTION NETWORK S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ACTIV BRANDS SOLUTION NETWORK S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ACTIV BRANDS SOLUTION NETWORK S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ACTIV BRANDS SOLUTION NETWORK S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, ACTIV BRANDS SOLUTION NETWORK S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ACTIV BRANDS SOLUTION NETWORK S.R.L.?

În anul 2025, ACTIV BRANDS SOLUTION NETWORK S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 0 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ACTIV BRANDS SOLUTION NETWORK S.R.L.?

Firmoscop analizează ACTIV BRANDS SOLUTION NETWORK S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Ilfov

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Ilfov

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 31 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.