Sari la conținut
FirmoscopFirmePrahova › SHUTTER VISUAL ARTS S.R.L.

SHUTTER VISUAL ARTS S.R.L.

Înființată în 2018 · 8 ani vechime · Sat Telega Com. Telega
CUI 39643427 · J29/1474/2018
Atenție sporită Re-verificat · 24 august 2026
În funcțiuneInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire SHUTTER VISUAL ARTS S.R.L.
CUI 39643427
Nr. Reg. Comerțului J29/1474/2018
Sediu social Str. Şoseaua Nouă nr. 1210D, Sat Telega Com. Telega, jud. PRAHOVA, 107600
Telefon 0754790324

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 24 august 2026.

Reprezentanți

TACHE ION-VLADIMIR · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 19.07.2018
CAEN7420 · Activități fotografice
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 24 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 24 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 24 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 24 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 24 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 24 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută SHUTTER VISUAL ARTS S.R.L. după CUI 39643427 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 93/100
Cifră de afaceri 2024
83.147 lei
-38.0% vs 2023
Profit net 2024
24.940 lei
-14.5% vs 2023

Bonitate financiară

Marjă netă30.0%
Față de sectorpeste 65% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 2.080 de firme din Activități fotografice care au depus bilanț pe 2024; mediana sectorului: 17,6%.

Datorii / capital0.1×
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-38%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2018: 37.223 lei37K lei20182019: 109.639 lei110K lei20192020: 58.514 lei59K lei20202021: 48.232 lei48K lei20212022: 109.396 lei109K lei20222023: 133.974 lei134K lei20232024: 83.147 lei83K lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 83.147 lei 24.940 lei
2023 133.974 lei 29.155 lei
2022 109.396 lei 48.091 lei
2021 48.232 lei -10.245 lei
2020 58.514 lei 30.550 lei
2019 109.639 lei 52.339 lei
2018 37.223 lei 22.718 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 7 ani (2018–2024). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 63 zile+49 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 770 zile+568 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 30%+8,24 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 7,5%+4,2 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 13,33×−17,01 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,08×+0,05 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 14,11%−5,1 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 13,06%−5,52 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 92,5%−4,2 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,44×−0,41 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 8,63×−5,28 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 42 zile+16 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 60,34%+23,42 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

16,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 3.997 din 25.022 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.724 din 4.924 firme active cu bilanț depus (CAEN 7420)
Vechime relativămai veche decât 59% dintre cele 12.511 firme active din sector
SectorCAEN 7420 · Activități fotografice →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru SHUTTER VISUAL ARTS S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți SHUTTER VISUAL ARTS S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

SHUTTER VISUAL ARTS S.R.L., cu sediul în Sat Telega Com. Telega, are codul unic de înregistrare (CUI) 39643427, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J29/1474/2018. Firma a fost înființată la data de 19 iulie 2018 și are ca obiect principal de activitate Activități fotografice (CAEN 7420).

La ultima verificare, SHUTTER VISUAL ARTS S.R.L. figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 83.147 lei și un rezultat net de 24.940 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 24 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are SHUTTER VISUAL ARTS S.R.L.?

SHUTTER VISUAL ARTS S.R.L. (CUI 39643427) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 24 august 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă SHUTTER VISUAL ARTS S.R.L. în sectorul său?

SHUTTER VISUAL ARTS S.R.L. ocupă locul 1.724 din 4.924 firme active cu bilanț depus în CAEN 7420 (Activități fotografice), după cifra de afaceri.

Cât de veche este SHUTTER VISUAL ARTS S.R.L. față de firmele din același domeniu?

SHUTTER VISUAL ARTS S.R.L. este mai veche decât 59% dintre cele 12.511 firme active cu CAEN 7420.

Este SHUTTER VISUAL ARTS S.R.L. o firmă activă?

SHUTTER VISUAL ARTS S.R.L. este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este SHUTTER VISUAL ARTS S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, SHUTTER VISUAL ARTS S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în SHUTTER VISUAL ARTS S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru SHUTTER VISUAL ARTS S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este SHUTTER VISUAL ARTS S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, SHUTTER VISUAL ARTS S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a SHUTTER VISUAL ARTS S.R.L.?

În anul 2024, SHUTTER VISUAL ARTS S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 83.147 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu SHUTTER VISUAL ARTS S.R.L.?

Firmoscop analizează SHUTTER VISUAL ARTS S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Prahova

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Prahova

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 24 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.