Sari la conținut
FirmoscopFirmeCluj › BM TEHNICS CONSTRUCT S.R.L.

BM TEHNICS CONSTRUCT S.R.L.

Înființată în 2018 · 8 ani vechime · Mun. Cluj-Napoca
CUI 39647887 · J12/1244/2023
Atenție sporită Re-verificat · 29 august 2026
În funcțiuneInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire BM TEHNICS CONSTRUCT S.R.L.
CUI 39647887
Nr. Reg. Comerțului J12/1244/2023
Sediu social Bld. Eroilor nr. 42, et. 1, ap. 9, Mun. Cluj-Napoca, 400129

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

ALPHA INSOLVENCY IPURL · lichidator judiciar provizoriu

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 15.03.2023
CAEN2562 · Operațiuni de mecanică generală
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 29 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 29 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută BM TEHNICS CONSTRUCT S.R.L. după CUI 39647887 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 18/100
Cifră de afaceri 2024
93.465 lei
-53.0% vs 2023
Profit net 2024
-1.537 lei
-101.2% vs 2023

Bonitate financiară

Marjă netă-1.6%
Față de sectorpeste 19% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 1.397 de firme din Operațiuni de mecanică generală care au depus bilanț pe 2024; mediana sectorului: 11,4%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 23% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 1.517 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2024.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-53%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2018: 127.347 lei127K lei20182020: 1.904.019 lei1,9 mil. lei20202021: 3.419.793 lei3,4 mil. lei20212022: 826.804 lei827K lei20222023: 199.809 lei200K lei20232024: 93.465 lei93K lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 93.465 lei -1.537 lei 1
2023 199.809 lei 132.835 lei 1
2022 826.804 lei 597.480 lei 6
2021 3.419.793 lei 3.042.866 lei 9
2020 1.904.019 lei 1.632.588 lei 8
2018 127.347 lei 78.939 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 6 ani (2018–2024). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 259 zile+46 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 1 zi−876 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -1,64%−68,12 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 9.279,47%+9.255,63 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,01×−4,18 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -214,66%−241,79 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -9.179,47%−9.255,63 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 93.465 lei−106.344 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 130,54×+130,13 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor -0,63%−206,92 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

24,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 4.412 din 17.756 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 12,3% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 655 din 1.036 firme active cu bilanț depus (CAEN 2562)
Vechime relativămai veche decât 41% dintre cele 2.539 firme active din sector
SectorCAEN 2562 · Operațiuni de mecanică generală →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 14 iulie 2026Schimbare stare juridică: sediu expirat → TRANSFER(SOSIRE) din data 15.03.2023
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 15.03.2023 → sediu expirat
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Constanţa → Cluj
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Municipiul Constanţa → Municipiul Cluj-Napoca
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J13/2056/2018 → J12/1244/2023
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Cluj → Constanţa
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Municipiul Cluj-Napoca → Municipiul Constanţa
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J12/1244/2023 → J13/2056/2018

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru BM TEHNICS CONSTRUCT S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți BM TEHNICS CONSTRUCT S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

BM TEHNICS CONSTRUCT S.R.L., cu sediul în Mun. Cluj-Napoca, are codul unic de înregistrare (CUI) 39647887, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J12/1244/2023. Firma a fost înființată la data de 20 iulie 2018 și are ca obiect principal de activitate Operațiuni de mecanică generală (CAEN 2562).

La ultima verificare, BM TEHNICS CONSTRUCT S.R.L. figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 93.465 lei și un rezultat net de -1.537 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are BM TEHNICS CONSTRUCT S.R.L.?

BM TEHNICS CONSTRUCT S.R.L. (CUI 39647887) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 29 august 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă BM TEHNICS CONSTRUCT S.R.L. în sectorul său?

BM TEHNICS CONSTRUCT S.R.L. ocupă locul 655 din 1.036 firme active cu bilanț depus în CAEN 2562 (Operațiuni de mecanică generală), după cifra de afaceri.

Cât de veche este BM TEHNICS CONSTRUCT S.R.L. față de firmele din același domeniu?

BM TEHNICS CONSTRUCT S.R.L. este mai veche decât 41% dintre cele 2.539 firme active cu CAEN 2562.

Este BM TEHNICS CONSTRUCT S.R.L. o firmă activă?

BM TEHNICS CONSTRUCT S.R.L. este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este BM TEHNICS CONSTRUCT S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, BM TEHNICS CONSTRUCT S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în BM TEHNICS CONSTRUCT S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru BM TEHNICS CONSTRUCT S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este BM TEHNICS CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, BM TEHNICS CONSTRUCT S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a BM TEHNICS CONSTRUCT S.R.L.?

În anul 2024, BM TEHNICS CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 93.465 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu BM TEHNICS CONSTRUCT S.R.L.?

Firmoscop analizează BM TEHNICS CONSTRUCT S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Cluj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Cluj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.