Sari la conținut
FirmoscopFirmeBrașov › DEDE BRODI STAR S.R.L.

DEDE BRODI STAR S.R.L.

Înființată în 2018 · 8 ani vechime · Sat Cristian Com. Cristian
CUI 39670995 · J2018001743088
Atenție sporită Re-verificat · 23 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire DEDE BRODI STAR S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO39670995
Nr. Reg. Comerțului J2018001743088
Sediu social Str. Laterala nr. 43, camera 1, Sat Cristian Com. Cristian, jud. BRAŞOV, 507055
Telefon 0764552286

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 23 august 2026.

Reprezentanți

BUGLEA DELIA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 26.07.2018
CAEN1399 · Fabricarea altor articole textile n.c.a.
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 23 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 23 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 23 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 23 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 23 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 23 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută DEDE BRODI STAR S.R.L. după CUI 39670995 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 30/100
Cifră de afaceri 2025
291.295 lei
-21.0% vs 2024
Profit net 2025
-13.286 lei
+78.7% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-4.6%
Față de sectorpeste 19% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 241 de firme din Fabricarea altor articole textile n.c.a. care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 5,0%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 28% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 251 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2018: 480 lei480 lei20182019: 61.294 lei61K lei20192020: 18.449 lei18K lei20202021: 64.188 lei64K lei20212022: 82.934 lei83K lei20222023: 262.895 lei263K lei20232024: 367.643 lei368K lei20242025: 291.295 lei291K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 291.295 lei -13.286 lei 1
2024 367.643 lei -62.378 lei 1
2023 262.895 lei 16.339 lei 1
2022 82.934 lei -186 lei 0
2021 64.188 lei -6.497 lei 0
2020 18.449 lei -20.504 lei 0
2019 61.294 lei 37.919 lei 0
2018 480 lei 347 lei 0

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 8 ani (2018–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 212 zile+99 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 23 zile+18 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -4,56%+12,41 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 153,59%−13,67 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,65×+0,05 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -12,09%+79,86 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -53,59%+13,67 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 291.295 lei−76.348 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,65×−2,77 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 21,31×−313,82 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 17 zile+16 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -2,66%+10,86 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

15,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 10.171 din 65.384 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,1% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 123 din 375 firme active cu bilanț depus (CAEN 1399)
Vechime relativămai veche decât 52% dintre cele 677 firme active din sector
SectorCAEN 1399 · Fabricarea altor articole textile n.c.a. →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru DEDE BRODI STAR S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți DEDE BRODI STAR S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

DEDE BRODI STAR S.R.L., cu sediul în Sat Cristian Com. Cristian, are codul unic de înregistrare (CUI) 39670995, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2018001743088. Firma a fost înființată la data de 26 iulie 2018 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea altor articole textile n.c.a. (CAEN 1399).

La ultima verificare, DEDE BRODI STAR S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 291.295 lei și un rezultat net de -13.286 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 23 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are DEDE BRODI STAR S.R.L.?

DEDE BRODI STAR S.R.L. (CUI 39670995) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 23 august 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă DEDE BRODI STAR S.R.L. în sectorul său?

DEDE BRODI STAR S.R.L. ocupă locul 123 din 375 firme active cu bilanț depus în CAEN 1399 (Fabricarea altor articole textile n.c.a.), după cifra de afaceri.

Cât de veche este DEDE BRODI STAR S.R.L. față de firmele din același domeniu?

DEDE BRODI STAR S.R.L. este mai veche decât 52% dintre cele 677 firme active cu CAEN 1399.

Este DEDE BRODI STAR S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare DEDE BRODI STAR S.R.L. (CUI 39670995) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este DEDE BRODI STAR S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, DEDE BRODI STAR S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în DEDE BRODI STAR S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru DEDE BRODI STAR S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este DEDE BRODI STAR S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, DEDE BRODI STAR S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a DEDE BRODI STAR S.R.L.?

În anul 2025, DEDE BRODI STAR S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 291.295 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu DEDE BRODI STAR S.R.L.?

Firmoscop analizează DEDE BRODI STAR S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Braşov

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Brașov

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 23 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.