Sari la conținut
FirmoscopFirmeBuzău › PROGRESS ACTIV UMC S.R.L.

PROGRESS ACTIV UMC S.R.L.

Înființată în 2018 · 7 ani vechime · Sat Scurteşti Com. Vadu Paşii
CUI 39837954 · J10/907/2018
Atenție sporită Re-verificat · 29 august 2026
În funcțiuneInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire PROGRESS ACTIV UMC S.R.L.
CUI 39837954
Nr. Reg. Comerțului J10/907/2018
Sediu social Str. Prundului nr. 3, Sat Scurteşti Com. Vadu Paşii, jud. BUZĂU, 127654
Telefon 0752778438

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

UZUN MIHAI-CĂTĂLIN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareSUSPENDARE ACTIVITATE din data 10.07.2024
CAEN4332 · Lucrări de tâmplărie și dulgherie
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 29 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 29 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 29 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută PROGRESS ACTIV UMC S.R.L. după CUI 39837954 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2023
327.423 lei
+114.0% vs 2022
Profit net 2023
189.251 lei
+72.2% vs 2022

Bonitate financiară

Marjă netă57.8%
Față de sectorpeste 93% din sector · în primele 10% din sector

Comparat cu 2.399 de firme din Lucrări de tâmplărie și dulgherie care au depus bilanț pe 2023; mediana sectorului: 6,3%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 26% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 2.507 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2023.

Datorii / capital-0.6×
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Cifra de afaceri în creștere. · Profitabilă 6 ani consecutivi.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2018: 63.576 lei64K lei20182019: 164.661 lei165K lei20192020: 180.848 lei181K lei20202021: 161.802 lei162K lei20212022: 152.709 lei153K lei20222023: 327.423 lei327K lei2023
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2023 327.423 lei 189.251 lei 1
2022 152.709 lei 109.887 lei 1
2021 161.802 lei 96.172 lei 1
2020 180.848 lei 118.297 lei 1
2019 164.661 lei 99.598 lei 1
2018 63.576 lei 50.750 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 6 ani (2018–2023). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2023, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de recuperare a creanțelor 0 zile−25 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 57,8%−14,16 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare -135,26%−137,03 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală -0,74×−57,09 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier -0,57×−0,59 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 99,89%+70,02 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 235,08%+205,74 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 235,33%+137,1 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 327.423 lei+174.714 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 4,07×+3,66 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 77,9×+57,37 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 5 zile−13 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 245,82%−24,18 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2023. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.323 din 3.675 firme active cu bilanț depus (CAEN 4332)
Vechime relativămai veche decât 44% dintre cele 7.987 firme active din sector
SectorCAEN 4332 · Lucrări de tâmplărie și dulgherie →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru PROGRESS ACTIV UMC S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți PROGRESS ACTIV UMC S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

PROGRESS ACTIV UMC S.R.L., cu sediul în Sat Scurteşti Com. Vadu Paşii, are codul unic de înregistrare (CUI) 39837954, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J10/907/2018. Firma a fost înființată la data de 6 septembrie 2018 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de tâmplărie și dulgherie (CAEN 4332).

La ultima verificare, PROGRESS ACTIV UMC S.R.L. figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2023 a raportat o cifră de afaceri de 327.423 lei și un rezultat net de 189.251 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are PROGRESS ACTIV UMC S.R.L.?

PROGRESS ACTIV UMC S.R.L. (CUI 39837954) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 29 august 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă PROGRESS ACTIV UMC S.R.L. în sectorul său?

PROGRESS ACTIV UMC S.R.L. ocupă locul 1.323 din 3.675 firme active cu bilanț depus în CAEN 4332 (Lucrări de tâmplărie și dulgherie), după cifra de afaceri.

Cât de veche este PROGRESS ACTIV UMC S.R.L. față de firmele din același domeniu?

PROGRESS ACTIV UMC S.R.L. este mai veche decât 44% dintre cele 7.987 firme active cu CAEN 4332.

Este PROGRESS ACTIV UMC S.R.L. o firmă activă?

PROGRESS ACTIV UMC S.R.L. este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este PROGRESS ACTIV UMC S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, PROGRESS ACTIV UMC S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în PROGRESS ACTIV UMC S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru PROGRESS ACTIV UMC S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este PROGRESS ACTIV UMC S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, PROGRESS ACTIV UMC S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a PROGRESS ACTIV UMC S.R.L.?

În anul 2023, PROGRESS ACTIV UMC S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 327.423 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu PROGRESS ACTIV UMC S.R.L.?

Firmoscop analizează PROGRESS ACTIV UMC S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Buzău

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Buzău

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.