Sari la conținut
FirmoscopFirmeOlt › AVACENTER SMARTBLUE S.R.L.

AVACENTER SMARTBLUE S.R.L.

Înființată în 2018 · 7 ani vechime · Mun. Caracal
CUI 39858892 · J28/779/2018
Atenție sporită Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire AVACENTER SMARTBLUE S.R.L.
CUI 39858892
Nr. Reg. Comerțului J28/779/2018
Sediu social Str. Ion Heliade Rădulescu nr. 6, Mun. Caracal, jud. OLT, 235200

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 12.09.2018
CAEN8559 · Alte forme de învățământ n.c.a.
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută AVACENTER SMARTBLUE S.R.L. după CUI 39858892 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 20/100
Cifră de afaceri 2025
105.710 lei
+15.0% vs 2024
Profit net 2025
-26.873 lei
-51.9% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-25.4%
Față de sectorpeste 7% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 5.281 de firme din Alte forme de învățământ n.c.a. care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 20,9%.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2018: 2.150 lei2.150 lei20182019: 58.950 lei59K lei20192020: 26.680 lei27K lei20202021: 30.500 lei31K lei20212022: 40.790 lei41K lei20222023: 95.130 lei95K lei20232024: 92.032 lei92K lei20242025: 105.710 lei106K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 105.710 lei -26.873 lei
2024 92.032 lei -17.694 lei
2023 95.130 lei -24.558 lei
2022 40.790 lei -2.057 lei
2021 30.500 lei 3.285 lei
2020 26.680 lei -3.928 lei
2019 58.950 lei 5.836 lei
2018 2.150 lei -5.805 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 8 ani (2018–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 415 zile+95 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 9 zile+6 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -25,42%−6,19 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 288,33%+63,75 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,35×−0,1 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -64,47%−15,28 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -171,77%−47,45 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 2,54× cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor -20,27%−4,14 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

15,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 10.171 din 65.384 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,1% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 4.604 din 9.301 firme active cu bilanț depus (CAEN 8559)
Vechime relativămai veche decât 71% dintre cele 27.589 firme active din sector
SectorCAEN 8559 · Alte forme de învățământ n.c.a. →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 14 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2018000779288 → J28/779/2018
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J28/779/2018 → J2018000779288

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru AVACENTER SMARTBLUE S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți AVACENTER SMARTBLUE S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

AVACENTER SMARTBLUE S.R.L., cu sediul în Mun. Caracal, are codul unic de înregistrare (CUI) 39858892, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J28/779/2018. Firma a fost înființată la data de 12 septembrie 2018 și are ca obiect principal de activitate Alte forme de învățământ n.c.a. (CAEN 8559).

La ultima verificare, AVACENTER SMARTBLUE S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 105.710 lei și un rezultat net de -26.873 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are AVACENTER SMARTBLUE S.R.L.?

AVACENTER SMARTBLUE S.R.L. (CUI 39858892) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 30 august 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă AVACENTER SMARTBLUE S.R.L. în sectorul său?

AVACENTER SMARTBLUE S.R.L. ocupă locul 4.604 din 9.301 firme active cu bilanț depus în CAEN 8559 (Alte forme de învățământ n.c.a.), după cifra de afaceri.

Cât de veche este AVACENTER SMARTBLUE S.R.L. față de firmele din același domeniu?

AVACENTER SMARTBLUE S.R.L. este mai veche decât 71% dintre cele 27.589 firme active cu CAEN 8559.

Este AVACENTER SMARTBLUE S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare AVACENTER SMARTBLUE S.R.L. (CUI 39858892) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este AVACENTER SMARTBLUE S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, AVACENTER SMARTBLUE S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în AVACENTER SMARTBLUE S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru AVACENTER SMARTBLUE S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este AVACENTER SMARTBLUE S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, AVACENTER SMARTBLUE S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a AVACENTER SMARTBLUE S.R.L.?

În anul 2025, AVACENTER SMARTBLUE S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 105.710 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu AVACENTER SMARTBLUE S.R.L.?

Firmoscop analizează AVACENTER SMARTBLUE S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Olt

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Educație în Olt →

Mergi mai departe

Firme din Olt

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.