Sari la conținut
FirmoscopFirmeCluj › SERVASMA MULTIPREST S.R.L.

SERVASMA MULTIPREST S.R.L.

Înființată în 2018 · 7 ani vechime · Mun. Turda
CUI 40008810 · J12/4692/2018
Atenție sporită Re-verificat · 6 septembrie 2026
În funcțiuneInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire SERVASMA MULTIPREST S.R.L.
CUI 40008810
Nr. Reg. Comerțului J12/4692/2018
Sediu social Aleea Nicolae Titulescu nr. 4, bl. 2, sc. A, et. 2, ap. 18, Mun. Turda, jud. CLUJ, 401183
Telefon 0740771348

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 6 septembrie 2026.

Reprezentanți

MORAR SORIN DOREL · administrator

Identitate

StareSUSPENDARE ACTIVITATE din data 05.05.2026
CAEN8130 · Activități de întreținere peisagistică
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 6 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 6 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 6 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 6 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 6 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 6 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută SERVASMA MULTIPREST S.R.L. după CUI 40008810 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
21.995 lei
-23.0% vs 2024
Profit net 2025
11.175 lei
-39.8% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă50.8%
Datorii / capital0.0×
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Profitabilă 7 ani consecutivi.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2019: 5.415 lei5.415 lei20192020: 25.107 lei25K lei20202021: 17.765 lei18K lei20212022: 21.278 lei21K lei20222023: 20.989 lei21K lei20232024: 28.698 lei29K lei20242025: 21.995 lei22K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 21.995 lei 11.175 lei
2024 28.698 lei 18.551 lei
2023 20.989 lei 13.119 lei
2022 21.278 lei 10.666 lei
2021 17.765 lei 7.960 lei 1
2020 25.107 lei 3.798 lei 1
2019 5.415 lei 968 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 7 ani (2019–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 0 zile−10 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 11 zile+3 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 50,81%−13,83 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 0%−2,95 datorii totale ÷ active totale × 100
Rata de levier datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 30,75%−42,98 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 30,75%−40,8 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 100%+2,95 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,61×−0,5 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 153,84%−143,25 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.849 din 2.291 firme active cu bilanț depus (CAEN 8130)
Vechime relativămai veche decât 60% dintre cele 4.234 firme active din sector
SectorCAEN 8130 · Activități de întreținere peisagistică →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru SERVASMA MULTIPREST S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți SERVASMA MULTIPREST S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

SERVASMA MULTIPREST S.R.L., cu sediul în Mun. Turda, are codul unic de înregistrare (CUI) 40008810, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J12/4692/2018. Firma a fost înființată la data de 16 octombrie 2018 și are ca obiect principal de activitate Activități de întreținere peisagistică (CAEN 8130).

La ultima verificare, SERVASMA MULTIPREST S.R.L. figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 21.995 lei și un rezultat net de 11.175 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 6 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are SERVASMA MULTIPREST S.R.L.?

SERVASMA MULTIPREST S.R.L. (CUI 40008810) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 6 septembrie 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă SERVASMA MULTIPREST S.R.L. în sectorul său?

SERVASMA MULTIPREST S.R.L. ocupă locul 1.849 din 2.291 firme active cu bilanț depus în CAEN 8130 (Activități de întreținere peisagistică), după cifra de afaceri.

Cât de veche este SERVASMA MULTIPREST S.R.L. față de firmele din același domeniu?

SERVASMA MULTIPREST S.R.L. este mai veche decât 60% dintre cele 4.234 firme active cu CAEN 8130.

Este SERVASMA MULTIPREST S.R.L. o firmă activă?

SERVASMA MULTIPREST S.R.L. este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este SERVASMA MULTIPREST S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, SERVASMA MULTIPREST S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în SERVASMA MULTIPREST S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru SERVASMA MULTIPREST S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este SERVASMA MULTIPREST S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, SERVASMA MULTIPREST S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a SERVASMA MULTIPREST S.R.L.?

În anul 2025, SERVASMA MULTIPREST S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 21.995 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu SERVASMA MULTIPREST S.R.L.?

Firmoscop analizează SERVASMA MULTIPREST S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Cluj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Cluj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 6 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.