Sari la conținut
FirmoscopFirmeVâlcea › MIHAI COLECTARE S.R.L.

MIHAI COLECTARE S.R.L.

Înființată în 2018 · 7 ani vechime · Mun. Drăgăşani
CUI 40057596 · J38/874/2018
Atenție sporită Re-verificat · 2 septembrie 2026
În funcțiuneInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MIHAI COLECTARE S.R.L.
CUI 40057596
Nr. Reg. Comerțului J38/874/2018
Sediu social Str. Troian nr. 7, Mun. Drăgăşani, jud. VÂLCEA, 245700

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 2 septembrie 2026.

Reprezentanți

MIHAI ION · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 25.10.2018
CAEN3831 · Demontarea (dezasamblarea) mașinilor și echipamentelor scoase din uz pentru recuperarea materialelor
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 2 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 2 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 2 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 2 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 2 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 2 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MIHAI COLECTARE S.R.L. după CUI 40057596 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2023
296.016 lei
+22.0% vs 2022
Profit net 2023
18.942 lei
-76.3% vs 2022

Bonitate financiară

Marjă netă6.4%
Față de sectorpeste 42% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 362 de firme din Incinerarea deșeurilor fără producție de energie care au depus bilanț pe 2023; mediana sectorului: 9,3%.

Datorii / capital0.0×
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Cifra de afaceri în creștere. · Profitabilă 6 ani consecutivi.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2018: 23.585 lei24K lei20182019: 245.514 lei246K lei20192020: 285.496 lei285K lei20202021: 247.916 lei248K lei20212022: 242.768 lei243K lei20222023: 296.016 lei296K lei2023
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2023 296.016 lei 18.942 lei
2022 242.768 lei 79.819 lei
2021 247.916 lei 17.458 lei
2020 285.496 lei 62.573 lei
2019 245.514 lei 94.787 lei
2018 23.585 lei 5.962 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 6 ani (2018–2023). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2023, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 0 zile datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 309 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 6,4%−26,48 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 0,03%−0,07 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 3.941,03×+2.929,18 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 6,77%−23,84 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 6,77%−23,81 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 99,97%+0,07 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 1,06×+0,13 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 17,31×−66,32 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 21 zile+17 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 8%−47,59 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2023. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 99 din 307 firme active cu bilanț depus (CAEN 3831)
Vechime relativămai veche decât 30% dintre cele 716 firme active din sector
SectorCAEN 3831 · Demontarea (dezasamblarea) mașinilor și echipamentelor scoase din uz pentru recuperarea materialelor →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume233
Dintre care în procedură de insolvență2
Dintre care radiate (închise)125

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MIHAI COLECTARE S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MIHAI COLECTARE S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MIHAI COLECTARE S.R.L., cu sediul în Mun. Drăgăşani, are codul unic de înregistrare (CUI) 40057596, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J38/874/2018. Firma a fost înființată la data de 26 octombrie 2018 și are ca obiect principal de activitate Demontarea (dezasamblarea) mașinilor și echipamentelor scoase din uz pentru recuperarea materialelor (CAEN 3831).

La ultima verificare, MIHAI COLECTARE S.R.L. figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2023 a raportat o cifră de afaceri de 296.016 lei și un rezultat net de 18.942 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 2 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MIHAI COLECTARE S.R.L.?

MIHAI COLECTARE S.R.L. (CUI 40057596) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 2 septembrie 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă MIHAI COLECTARE S.R.L. în sectorul său?

MIHAI COLECTARE S.R.L. ocupă locul 99 din 307 firme active cu bilanț depus în CAEN 3831 (Demontarea (dezasamblarea) mașinilor și echipamentelor scoase din uz pentru recuperarea materialelor), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MIHAI COLECTARE S.R.L. față de firmele din același domeniu?

MIHAI COLECTARE S.R.L. este mai veche decât 30% dintre cele 716 firme active cu CAEN 3831.

Este MIHAI COLECTARE S.R.L. o firmă activă?

MIHAI COLECTARE S.R.L. este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este MIHAI COLECTARE S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MIHAI COLECTARE S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în MIHAI COLECTARE S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MIHAI COLECTARE S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MIHAI COLECTARE S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, MIHAI COLECTARE S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MIHAI COLECTARE S.R.L.?

În anul 2023, MIHAI COLECTARE S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 296.016 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MIHAI COLECTARE S.R.L.?

Firmoscop analizează MIHAI COLECTARE S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Vâlcea

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Vâlcea

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 2 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.