Sari la conținut
FirmoscopFirmeArad › SELTRONIX SOFTWARE S.R.L.

SELTRONIX SOFTWARE S.R.L.

Înființată în 2018 · 7 ani vechime · Mun. Arad
CUI 40093467 · J02/1771/2018
Atenție sporită Re-verificat · 31 august 2026
RadiatăNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire SELTRONIX SOFTWARE S.R.L.
CUI 40093467
Nr. Reg. Comerțului J02/1771/2018
Sediu social Str. Porumbului nr. 50, Mun. Arad, 310198

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 31 august 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareRADIERE din data 07.04.2022
CAEN6201 · Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 31 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Radiată 31 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 31 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 31 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 31 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută SELTRONIX SOFTWARE S.R.L. după CUI 40093467 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Fragilă
scor 46/100
Cifră de afaceri 2021
170.166 lei
-82.0% vs 2020
Profit net 2021
-28.163 lei
-121.8% vs 2020

Bonitate financiară

Marjă netă-16.6%
Datorii / capital68.6×
Termen de plată sugeratdoar avans

Nu încheia contract — firma e radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. · Pierdere în ultimul an raportat. · Grad de îndatorare foarte ridicat (datorii de peste 8× capitalurile). · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-82%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2021 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2019: 337.580 lei338K lei20192020: 962.734 lei963K lei20202021: 170.166 lei170K lei2021
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2021 170.166 lei -28.163 lei 1
2020 962.734 lei 129.210 lei 2
2019 337.580 lei -80.869 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 3 ani (2019–2021). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2021, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 34 zile−53 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -16,55%−29,97 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 98,56%+14,91 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,01×−0,19 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 68,63×+63,51 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -12.035,47%−12.324,52 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -172,85%−220,12 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 1,44%−14,91 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 170.166 lei−311.201 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 10,44×+6,92 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor -11,62%−28,37 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2021 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

18,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 2.899 din 15.628 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2021. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 6,0% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 7.063 din 11.762 firme active cu bilanț depus (CAEN 6201)
Vechime relativămai veche decât 63% dintre cele 19.705 firme active din sector
SectorCAEN 6201 · Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 14 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2/1771/2018 → J02/1771/2018
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J02/1771/2018 → J2/1771/2018

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru SELTRONIX SOFTWARE S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți SELTRONIX SOFTWARE S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

SELTRONIX SOFTWARE S.R.L., cu sediul în Mun. Arad, are codul unic de înregistrare (CUI) 40093467, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J02/1771/2018. Firma a fost înființată la data de 1 noiembrie 2018 și are ca obiect principal de activitate Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6201).

La ultima verificare, SELTRONIX SOFTWARE S.R.L. figura ca radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2021 a raportat o cifră de afaceri de 170.166 lei și un rezultat net de -28.163 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 31 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are SELTRONIX SOFTWARE S.R.L.?

SELTRONIX SOFTWARE S.R.L. (CUI 40093467) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 31 august 2026. Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Ce loc ocupă SELTRONIX SOFTWARE S.R.L. în sectorul său?

SELTRONIX SOFTWARE S.R.L. ocupă locul 7.063 din 11.762 firme active cu bilanț depus în CAEN 6201 (Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)), după cifra de afaceri.

Cât de veche este SELTRONIX SOFTWARE S.R.L. față de firmele din același domeniu?

SELTRONIX SOFTWARE S.R.L. este mai veche decât 63% dintre cele 19.705 firme active cu CAEN 6201.

Este SELTRONIX SOFTWARE S.R.L. o firmă activă?

Nu — SELTRONIX SOFTWARE S.R.L. figurează ca radiată din registrul comerțului la data ultimei verificări, deci nu mai există juridic.

Este SELTRONIX SOFTWARE S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare SELTRONIX SOFTWARE S.R.L. (CUI 40093467) figura ca radiată din registrul comerțului, nu în insolvență. Radierea înseamnă că firma nu mai există juridic; e, în majoritatea cazurilor, sfârșitul normal de viață al unei firme, nu o procedură de insolvență.

Pot avea încredere în SELTRONIX SOFTWARE S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru SELTRONIX SOFTWARE S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este SELTRONIX SOFTWARE S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, SELTRONIX SOFTWARE S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a SELTRONIX SOFTWARE S.R.L.?

În anul 2021, SELTRONIX SOFTWARE S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 170.166 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu SELTRONIX SOFTWARE S.R.L.?

Firmoscop analizează SELTRONIX SOFTWARE S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Arad

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: IT & Software în Arad →

Mergi mai departe

Firme din Arad

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă o firmă radiată

De ce dispariția din registru e, de obicei, sfârșit normal de viață — și când nu e.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 31 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.