Sari la conținut
FirmoscopFirmeTeleorman › EURODENT SRL

EURODENT SRL

Înființată în 1993 · 33 ani vechime · Mun. Alexandria
CUI 4009460 · J34/694/1993
Atenție sporită Re-verificat · 26 august 2026
În funcțiuneInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire EURODENT SRL
CUI 4009460
Nr. Reg. Comerțului J34/694/1993
Sediu social Str. TUDOR VLADIMIRESCU nr. 42BIS, bl. 400, sc. A, ap. 3, Mun. Alexandria, jud. TELEORMAN

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 26 august 2026.

Reprezentanți

FILIOS ST. EUGEN SILVIU · administratorFILIOS NICOLETA CORINA · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 26.05.1993
CAEN8513 · Activități de asistență stomatologică
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 26 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 26 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 26 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 26 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 26 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută EURODENT SRL după CUI 4009460 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 35/100
Cifră de afaceri 2008
3.925 lei
ultimul bilanț
Profit net 2008
13 lei
profitul din ultimul bilanț

Bonitate financiară

Marjă netă0.3%
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2008 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2008 3.925 lei 13 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · exercițiul 2008. Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2008, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 1.923 zile datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 77 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 0,33% profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 688,67% datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,15× active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 0,43% profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -588,67% capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 1.963 lei cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,31× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 2,26× cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 162 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 0,33% profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2008 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 3.918 din 32.433 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2008. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 26 din 45 firme active cu bilanț depus (CAEN 8513)
Vechime relativămai veche decât 85% dintre cele 124 firme active din sector
SectorCAEN 8513 · Activități de asistență stomatologică →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: dizolvare conform art.235 din Legea nr. 31/1990 → INREGISTRAT din data 26.05.1993

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru EURODENT SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți EURODENT SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

EURODENT SRL, cu sediul în Mun. Alexandria, are codul unic de înregistrare (CUI) 4009460, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J34/694/1993. Firma a fost înființată la data de 26 mai 1993 și are ca obiect principal de activitate Activități de asistență stomatologică (CAEN 8513).

La ultima verificare, EURODENT SRL figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2008 a raportat o cifră de afaceri de 3.925 lei și un rezultat net de 13 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 26 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are EURODENT SRL?

EURODENT SRL (CUI 4009460) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 26 august 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă EURODENT SRL în sectorul său?

EURODENT SRL ocupă locul 26 din 45 firme active cu bilanț depus în CAEN 8513 (Activități de asistență stomatologică), după cifra de afaceri.

Cât de veche este EURODENT SRL față de firmele din același domeniu?

EURODENT SRL este mai veche decât 85% dintre cele 124 firme active cu CAEN 8513.

Este EURODENT SRL o firmă activă?

EURODENT SRL este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este EURODENT SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, EURODENT SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în EURODENT SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru EURODENT SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este EURODENT SRL plătitoare de TVA?

Nu, EURODENT SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a EURODENT SRL?

În anul 2008, EURODENT SRL a raportat o cifră de afaceri de 3.925 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu EURODENT SRL?

Firmoscop analizează EURODENT SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Mergi mai departe

Firme din Teleorman

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 26 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.