Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Neamț › MAXMAN ROMCOM S.R.L.

MAXMAN ROMCOM S.R.L.

Înființată în 2018 · 7 ani vechime · Sat Grumăzeşti Com. Grumăzeşti
CUI 40165415 · J27/1123/2018
Atenție sporită Verificat la ANAF · 4 noiembrie 2026
În funcțiuneInactiv fiscalDatorii ANAF · 1,8 mil. leiNeplătitoare TVA
Raportul PDF Deblochează gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MAXMAN ROMCOM S.R.L.
CUI 40165415
Nr. Reg. Comerțului J27/1123/2018
Sediu social ŞES nr. 788, Sat Grumăzeşti, Comuna Grumăzeşti, jud. Neamţ, 617235

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 4 noiembrie 2026.

Reprezentanți

CIOCÎRLAN VASILE · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Starefuncțiune
CAEN4781 · Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa
Datorii la buget (ANAF)1.847.357 lei la 30 iunie 2026

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 4 noiembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 4 noiembrie 2026
Restanțe la bugetul de stat Figurează cu 1.847.357 lei 30 iunie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 4 noiembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MAXMAN ROMCOM S.R.L. după CUI 40165415 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Fragilă
scor 40/100
Cifră de afaceri 2023
731.828 lei
ultimul bilanț
Profit net 2023
79.023 lei
profitul din ultimul bilanț

Bonitate financiară

Marjă netă10.8%
Față de sectorpeste 76% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 3.746 de firme din Comerț cu amănuntul al autovehiculelor care au depus bilanț pe 2023; mediana sectorului: 2,2%.

Mărime față de sector15 angajați · peste 93% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 3.569 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2023.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Capitaluri proprii negative din pierderi acumulate, dar ultimul an e pe profit — firma acoperă gaura. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2023 731.828 lei 79.023 lei 15

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · exercițiul 2023. Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2023, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 551 de zile datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 233 de zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 10,8% profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 218,65% datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,46× active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 15,63% profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -118,65% capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 48.789 lei cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,45× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 29,37× cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 12 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 13,38% profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

8,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 571 din 6.401 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2023. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.462 din 4.537 de firme active cu bilanț depus (CAEN 4781)
Vechime relativămai veche decât 40% dintre cele 13.364 de firme active din sector
SectorCAEN 4781 · Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume4
Dintre care radiate (închise)4

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MAXMAN ROMCOM S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MAXMAN ROMCOM S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

MAXMAN ROMCOM S.R.L., cu sediul în Sat Grumăzeşti Com. Grumăzeşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 40165415, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J27/1123/2018. Firma a fost înființată la data de 15 noiembrie 2018 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe (CAEN 4781).

La ultima verificare, MAXMAN ROMCOM S.R.L. figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. Are datorii la bugetul de stat de aproximativ 1,8 mil. lei. În anul 2023 a raportat o cifră de afaceri de 731.828 lei și un rezultat net de 79.023 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 4 noiembrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MAXMAN ROMCOM S.R.L.?

MAXMAN ROMCOM S.R.L. (CUI 40165415) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 4 noiembrie 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă MAXMAN ROMCOM S.R.L. în sectorul său?

MAXMAN ROMCOM S.R.L. ocupă locul 1.462 din 4.537 de firme active cu bilanț depus în CAEN 4781 (Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MAXMAN ROMCOM S.R.L. față de firmele din același domeniu?

MAXMAN ROMCOM S.R.L. este mai veche decât 40% dintre cele 13.364 de firme active cu CAEN 4781.

Este MAXMAN ROMCOM S.R.L. o firmă activă?

MAXMAN ROMCOM S.R.L. este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este MAXMAN ROMCOM S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MAXMAN ROMCOM S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Are MAXMAN ROMCOM S.R.L. datorii la stat?

La ultima verificare, MAXMAN ROMCOM S.R.L. figura cu restanțe de 1.847.357 lei la bugetul de stat, conform listei de datornici ANAF. Restanțele la buget sunt semnalul de risc de plată numărul unu.

Pot avea încredere în MAXMAN ROMCOM S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MAXMAN ROMCOM S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MAXMAN ROMCOM S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, MAXMAN ROMCOM S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MAXMAN ROMCOM S.R.L.?

În anul 2023, MAXMAN ROMCOM S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 731.828 lei și un număr mediu de 15 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MAXMAN ROMCOM S.R.L.?

Firmoscop analizează MAXMAN ROMCOM S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Neamţ

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Neamț →

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 4781 din Neamț, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Neamț

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 4 noiembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.