Sari la conținut
FirmoscopFirmeOlt › NICU PĂSĂLAN CONSTRUCT S.R.L.

NICU PĂSĂLAN CONSTRUCT S.R.L.

Înființată în 2018 · 7 ani vechime · Sat Comani Orş. Drăgăneşti-Olt
CUI 40283062 · J28/1134/2018
Atenție sporită Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiuneInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire NICU PĂSĂLAN CONSTRUCT S.R.L.
CUI 40283062
Nr. Reg. Comerțului J28/1134/2018
Sediu social Str. General Teiuşanu nr. 25, Sat Comani Orş. Drăgăneşti-Olt, 235401

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

PĂSĂLAN VASILICĂ · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 11.12.2018
CAEN4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută NICU PĂSĂLAN CONSTRUCT S.R.L. după CUI 40283062 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 8/100
Cifră de afaceri 2020
10.000 lei
-67.0% vs 2019
Profit net 2020
-13.803 lei
+70.3% vs 2019

Bonitate financiară

Marjă netă-138.0%
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-67%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2020 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2019: 30.400 lei30K lei20192020: 10.000 lei10K lei2020
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2020 10.000 lei -13.803 lei 2
2019 30.400 lei -46.419 lei 2
2018 -144 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 3 ani (2018–2020). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2020, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 2.251 zile+1.687 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -138,03%+14,66 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 4.063,5%−4.170,36 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,02× active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -909,29%+7.234,39 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -3.963,5%+4.170,36 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 5.000 lei−10.200 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 6,59×−46,74 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 99,01×−201,98 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 4 zile+3 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -57,81%+2,45 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2020 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

24,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 4.412 din 17.756 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2020. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 12,3% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 25.382 din 32.108 firme active cu bilanț depus (CAEN 4120)
Vechime relativămai veche decât 44% dintre cele 67.265 firme active din sector
SectorCAEN 4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru NICU PĂSĂLAN CONSTRUCT S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți NICU PĂSĂLAN CONSTRUCT S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

NICU PĂSĂLAN CONSTRUCT S.R.L., cu sediul în Sat Comani Orş. Drăgăneşti-Olt, are codul unic de înregistrare (CUI) 40283062, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J28/1134/2018. Firma a fost înființată la data de 11 decembrie 2018 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

La ultima verificare, NICU PĂSĂLAN CONSTRUCT S.R.L. figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2020 a raportat o cifră de afaceri de 10.000 lei și un rezultat net de -13.803 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are NICU PĂSĂLAN CONSTRUCT S.R.L.?

NICU PĂSĂLAN CONSTRUCT S.R.L. (CUI 40283062) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă NICU PĂSĂLAN CONSTRUCT S.R.L. în sectorul său?

NICU PĂSĂLAN CONSTRUCT S.R.L. ocupă locul 25.382 din 32.108 firme active cu bilanț depus în CAEN 4120 (Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale), după cifra de afaceri.

Cât de veche este NICU PĂSĂLAN CONSTRUCT S.R.L. față de firmele din același domeniu?

NICU PĂSĂLAN CONSTRUCT S.R.L. este mai veche decât 44% dintre cele 67.265 firme active cu CAEN 4120.

Este NICU PĂSĂLAN CONSTRUCT S.R.L. o firmă activă?

NICU PĂSĂLAN CONSTRUCT S.R.L. este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este NICU PĂSĂLAN CONSTRUCT S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, NICU PĂSĂLAN CONSTRUCT S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în NICU PĂSĂLAN CONSTRUCT S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru NICU PĂSĂLAN CONSTRUCT S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este NICU PĂSĂLAN CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, NICU PĂSĂLAN CONSTRUCT S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a NICU PĂSĂLAN CONSTRUCT S.R.L.?

În anul 2020, NICU PĂSĂLAN CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 10.000 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu NICU PĂSĂLAN CONSTRUCT S.R.L.?

Firmoscop analizează NICU PĂSĂLAN CONSTRUCT S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Olt

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Construcții în Olt →

Mergi mai departe

Firme din Olt

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.