Sari la conținut
FirmoscopFirmeTimiș › VENTEKO TECHNOLOGIES S.R.L.

VENTEKO TECHNOLOGIES S.R.L.

Înființată în 2019 · 7 ani vechime · Mun. Timişoara
CUI 40376072 · J2019000015125
Atenție sporită Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire VENTEKO TECHNOLOGIES S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO40376072
Nr. Reg. Comerțului J2019000015125
Sediu social Str. Lazăr Gheorghe nr. 9, et. 4, ap. HQC-04.01, CORP C. fractiunea 8, Mun. Timişoara, 300081

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

BAZOVSKA ARTA · administrator

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 25.02.2025
CAEN7020 · Activități de consultanță în afaceri și management
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat strain

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută VENTEKO TECHNOLOGIES S.R.L. după CUI 40376072 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 18/100
Cifră de afaceri 2025
0 lei
-100.0% vs 2024
Profit net 2025
-36.452 lei
-4256.4% vs 2024

Bonitate financiară

Mărime față de sector0 angajați · peste 8% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 11.249 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-100%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2019: 169.630 lei170K lei20192020: 190.219 lei190K lei20202021: 10.389 lei10K lei20212022: 12.082 lei12K lei20222023: 3.600 lei3.600 lei20232024: 1.490 lei1.490 lei20242025: 0 lei0 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 0 lei -36.452 lei 0
2024 1.490 lei 877 lei 0
2023 3.600 lei -5.919 lei 0
2022 12.082 lei 3.222 lei 0
2021 10.389 lei 2.494 lei 0
2020 190.219 lei 162.625 lei
2019 169.630 lei 141.579 lei 0

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 7 ani (2019–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Gradul de îndatorare 599,74%+578,02 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,17×−4,43 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -526,84%−563,47 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -499,74%−578,02 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor −0,62 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor -99,95%−334,18 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 10.720 din 11.216 firme active cu bilanț depus (CAEN 7020)
Vechime relativămai veche decât 64% dintre cele 21.604 firme active din sector
SectorCAEN 7020 · Activități de consultanță în afaceri și management →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 14 iulie 2026Schimbare stare juridică: funcțiune → TRANSFER(SOSIRE) din data 25.02.2025
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 25.02.2025 → funcțiune

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru VENTEKO TECHNOLOGIES S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți VENTEKO TECHNOLOGIES S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

VENTEKO TECHNOLOGIES S.R.L., cu sediul în Mun. Timişoara, are codul unic de înregistrare (CUI) 40376072, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2019000015125. Firma a fost înființată la data de 7 ianuarie 2019 și are ca obiect principal de activitate Activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020).

La ultima verificare, VENTEKO TECHNOLOGIES S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 0 lei și un rezultat net de -36.452 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are VENTEKO TECHNOLOGIES S.R.L.?

VENTEKO TECHNOLOGIES S.R.L. (CUI 40376072) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 30 august 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă VENTEKO TECHNOLOGIES S.R.L. în sectorul său?

VENTEKO TECHNOLOGIES S.R.L. ocupă locul 10.720 din 11.216 firme active cu bilanț depus în CAEN 7020 (Activități de consultanță în afaceri și management), după cifra de afaceri.

Cât de veche este VENTEKO TECHNOLOGIES S.R.L. față de firmele din același domeniu?

VENTEKO TECHNOLOGIES S.R.L. este mai veche decât 64% dintre cele 21.604 firme active cu CAEN 7020.

Este VENTEKO TECHNOLOGIES S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare VENTEKO TECHNOLOGIES S.R.L. (CUI 40376072) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este VENTEKO TECHNOLOGIES S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, VENTEKO TECHNOLOGIES S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în VENTEKO TECHNOLOGIES S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru VENTEKO TECHNOLOGIES S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este VENTEKO TECHNOLOGIES S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, VENTEKO TECHNOLOGIES S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a VENTEKO TECHNOLOGIES S.R.L.?

În anul 2025, VENTEKO TECHNOLOGIES S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 0 lei și un număr mediu de 0 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu VENTEKO TECHNOLOGIES S.R.L.?

Firmoscop analizează VENTEKO TECHNOLOGIES S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Timiş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Consultanță în Timiș →

Mergi mai departe

Firme din Timiș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.