Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Sibiu › GRAMADA DE PITICI S.R.L.

GRAMADA DE PITICI S.R.L.

Înființată în 2019 · 7 ani vechime · Mun. Sibiu
CUI 40380537 · J32/22/2019
Atenție sporită Verificat la ANAF · 28 octombrie 2026
În funcțiuneInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Deblochează gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire GRAMADA DE PITICI S.R.L.
CUI 40380537
Nr. Reg. Comerțului J32/22/2019
Sediu social ŞELARILOR nr. 3, Municipiul Sibiu, 550166
Telefon 0747458756

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 28 octombrie 2026.

Reprezentanți

DINI IOAN ALEXANDRU · administrator

Identitate

Stareîntrerupere temporară de activitate
CAEN5629 · Alte servicii de alimentație n.c.a.
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 28 octombrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 28 octombrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 28 octombrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută GRAMADA DE PITICI S.R.L. după CUI 40380537 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 63/100
Cifră de afaceri 2023
53.468 lei
-91,0% vs 2022
Profit net 2023
-26.201 lei
-190,7% vs 2022

Bonitate financiară

Marjă netă-49.0%
Față de sectorpeste 5% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 352 de firme din Alte servicii de alimentație n.c.a. care au depus bilanț pe 2023; mediana sectorului: 8,3%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 22% din sector

Mediana sectorului: 3 angajați, din 379 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2023.

Datorii / capital1.5×
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-91%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2020: 259.964 lei260K lei20202021: 498.023 lei498K lei20212022: 624.003 lei624K lei20222023: 53.468 lei53K lei2023
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2023 53.468 lei -26.201 lei 1
2022 624.003 lei 28.886 lei 2
2021 498.023 lei 3.840 lei 0
2020 259.964 lei 17.053 lei —

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 4 ani (2020–2023). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2023, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 500 de zile+465 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 321 de zile+277 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -49%−53,63 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 62,8%+16,54 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,59×−0,57 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,46×+0,68 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -52,28%−90,13 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -22,47%−44,78 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 42,98%−15,97 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 53.468 lei−258.534 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,46×−4,36 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 56,16× cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 6 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -30,92%−38,52 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

18,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 2.899 din 15.628 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2023. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 6,0% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 135 din 244 de firme active cu bilanț depus (CAEN 5629)
Vechime relativămai veche decât 31% dintre cele 597 de firme active din sector
SectorCAEN 5629 · Alte servicii de alimentație n.c.a. →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru GRAMADA DE PITICI S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți GRAMADA DE PITICI S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

GRAMADA DE PITICI S.R.L., cu sediul în Mun. Sibiu, are codul unic de înregistrare (CUI) 40380537, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J32/22/2019. Firma a fost înființată la data de 8 ianuarie 2019 și are ca obiect principal de activitate Alte servicii de alimentație n.c.a. (CAEN 5629).

La ultima verificare, GRAMADA DE PITICI S.R.L. figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2023 a raportat o cifră de afaceri de 53.468 lei și un rezultat net de -26.201 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 28 octombrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are GRAMADA DE PITICI S.R.L.?

GRAMADA DE PITICI S.R.L. (CUI 40380537) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 28 octombrie 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă GRAMADA DE PITICI S.R.L. în sectorul său?

GRAMADA DE PITICI S.R.L. ocupă locul 135 din 244 de firme active cu bilanț depus în CAEN 5629 (Alte servicii de alimentație n.c.a.), după cifra de afaceri.

Cât de veche este GRAMADA DE PITICI S.R.L. față de firmele din același domeniu?

GRAMADA DE PITICI S.R.L. este mai veche decât 31% dintre cele 597 de firme active cu CAEN 5629.

Este GRAMADA DE PITICI S.R.L. o firmă activă?

GRAMADA DE PITICI S.R.L. este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este GRAMADA DE PITICI S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, GRAMADA DE PITICI S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în GRAMADA DE PITICI S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru GRAMADA DE PITICI S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este GRAMADA DE PITICI S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, GRAMADA DE PITICI S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a GRAMADA DE PITICI S.R.L.?

În anul 2023, GRAMADA DE PITICI S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 53.468 lei și un număr mediu de 1 angajat, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu GRAMADA DE PITICI S.R.L.?

Firmoscop analizează GRAMADA DE PITICI S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Sibiu

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Restaurante & HoReCa în Sibiu →

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 5629 din Sibiu, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Sibiu

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 28 octombrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.