Sari la conținut
FirmoscopFirmeConstanța › SAV INCONS S.R.L.

SAV INCONS S.R.L.

Înființată în 2019 · 7 ani vechime · Mun. Constanţa
CUI 40452919 · J2019000274133
Atenție sporită Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire SAV INCONS S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO40452919
Nr. Reg. Comerțului J2019000274133
Sediu social Str. Cuza Vodă nr. 36, Mun. Constanţa, 900675

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

GROZAV STANISLAV · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 18.01.2019
CAEN4100 · Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută SAV INCONS S.R.L. după CUI 40452919 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 34/100
Cifră de afaceri 2025
19.236.397 lei
+74.0% vs 2024
Profit net 2025
-2.302.721 lei
-40.3% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-12.0%
Față de sectorpeste 15% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 28.633 de firme din Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 11,9%.

Mărime față de sector85 angajați · peste 99% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 33.058 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Cifra de afaceri în creștere.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2019: 4.141.328 lei4,1 mil. lei20192020: 16.642.771 lei17 mil. lei20202021: 33.803.638 lei34 mil. lei20212022: 36.980.641 lei37 mil. lei20222023: 33.691.058 lei34 mil. lei20232024: 11.039.166 lei11 mil. lei20242025: 19.236.397 lei19 mil. lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 19.236.397 lei -2.302.721 lei 85
2024 11.039.166 lei -1.641.725 lei 56
2023 33.691.058 lei 2.808.022 lei 81
2022 36.980.641 lei 2.129.319 lei 150
2021 33.803.638 lei 3.199.637 lei
2020 16.642.771 lei 506.727 lei 114
2019 4.141.328 lei 484.102 lei 36

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 7 ani (2019–2025). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2022 și 2023, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20222023
Total active16.000.000 leinunu
Cifră de afaceri netă32.000.000 leidada
Număr mediu de salariați50dada

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 95 zile+13 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 5 zile−84 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -11,97%+2,9 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 188,07%+120,12 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,53×−0,94 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -86,61%−41,67 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -86,2%−118,43 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 226.311 lei+29.183 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 7,24×+4,22 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 511,67×+377,74 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 1 zi−2 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -10,24%+2,47 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

25,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 244 din 943 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 18,8% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 703 din 19.963 firme active cu bilanț depus (CAEN 4100)
Vechime relativămai veche decât 66% dintre cele 32.294 firme active din sector
SectorCAEN 4100 · Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru SAV INCONS S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți SAV INCONS S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

SAV INCONS S.R.L., cu sediul în Mun. Constanţa, are codul unic de înregistrare (CUI) 40452919, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2019000274133. Firma a fost înființată la data de 18 ianuarie 2019 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100).

La ultima verificare, SAV INCONS S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 19.236.397 lei și un rezultat net de -2.302.721 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are SAV INCONS S.R.L.?

SAV INCONS S.R.L. (CUI 40452919) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 30 august 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă SAV INCONS S.R.L. în sectorul său?

SAV INCONS S.R.L. ocupă locul 703 din 19.963 firme active cu bilanț depus în CAEN 4100 (Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale), după cifra de afaceri.

Cât de veche este SAV INCONS S.R.L. față de firmele din același domeniu?

SAV INCONS S.R.L. este mai veche decât 66% dintre cele 32.294 firme active cu CAEN 4100.

Este SAV INCONS S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare SAV INCONS S.R.L. (CUI 40452919) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este SAV INCONS S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, SAV INCONS S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în SAV INCONS S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru SAV INCONS S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este SAV INCONS S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, SAV INCONS S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a SAV INCONS S.R.L.?

În anul 2025, SAV INCONS S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 19.236.397 lei și un număr mediu de 85 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu SAV INCONS S.R.L.?

Firmoscop analizează SAV INCONS S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Constanţa

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Construcții în Constanța →

Mergi mai departe

Firme din Constanța

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.