Sari la conținut
FirmoscopFirmeBrașov › ASM ECHIPAMENTE & DESIGN S.R.L.

ASM ECHIPAMENTE & DESIGN S.R.L.

Înființată în 2019 · 7 ani vechime · Mun. Braşov
CUI 40499822 · J08/327/2019
Atenție sporită Re-verificat · 1 septembrie 2026
InsolvențăInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma figurează cu procedură de insolvență în registrele oficiale.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ASM ECHIPAMENTE & DESIGN S.R.L.
CUI 40499822
Nr. Reg. Comerțului J08/327/2019
Sediu social Str. Vulturului nr. 2, bl. A8, sc. A, ap. 11, Mun. Braşov, 500264

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

Stareeste sub incidența Legii nr. 85/2014
CAEN1812 · Alte activități de tipărire n.c.a.
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Insolvență 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Procedură înregistrată 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ASM ECHIPAMENTE & DESIGN S.R.L. după CUI 40499822 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 8/100
Cifră de afaceri 2022
19.405 lei
-45.0% vs 2021
Profit net 2022
-24.183 lei
+37.9% vs 2021

Bonitate financiară

Marjă netă-124.6%
Mărime față de sector1 angajat · peste 31% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 1.711 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2022.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma figurează cu procedură de insolvență în registrele oficiale. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-45%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2022 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2019: 269.414 lei269K lei20192020: 53.616 lei54K lei20202021: 35.358 lei35K lei20212022: 19.405 lei19K lei2022
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2022 19.405 lei -24.183 lei 1
2021 35.358 lei -38.955 lei 1
2020 53.616 lei -661 lei 1
2019 269.414 lei 254.483 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 4 ani (2019–2022). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2022, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 1.673 zile+914 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 11 zile−112 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -124,62%−14,45 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 298,14%+107,22 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,34×−0,18 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -81,05%+20,07 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -198,14%−107,46 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 19.405 lei−15.953 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,65×−0,27 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 0,67×−0,68 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 545 zile+274 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -55,28%−4,2 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2022 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

24,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 4.412 din 17.756 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2022. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 12,3% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 2.213 din 2.789 firme active cu bilanț depus (CAEN 1812)
Vechime relativămai veche decât 46% dintre cele 4.866 firme active din sector
SectorCAEN 1812 · Alte activități de tipărire n.c.a. →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 15 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J8/327/2019 → J08/327/2019
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J08/327/2019 → J8/327/2019
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J8/327/2019 → J08/327/2019

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ASM ECHIPAMENTE & DESIGN S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ASM ECHIPAMENTE & DESIGN S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ASM ECHIPAMENTE & DESIGN S.R.L., cu sediul în Mun. Braşov, are codul unic de înregistrare (CUI) 40499822, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J08/327/2019. Firma a fost înființată la data de 28 ianuarie 2019 și are ca obiect principal de activitate Alte activități de tipărire n.c.a. (CAEN 1812).

La ultima verificare, ASM ECHIPAMENTE & DESIGN S.R.L. figura cu procedură de insolvență în registrele oficiale. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2022 a raportat o cifră de afaceri de 19.405 lei și un rezultat net de -24.183 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ASM ECHIPAMENTE & DESIGN S.R.L.?

ASM ECHIPAMENTE & DESIGN S.R.L. (CUI 40499822) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Firma figurează cu procedură de insolvență în registrele oficiale.

Ce loc ocupă ASM ECHIPAMENTE & DESIGN S.R.L. în sectorul său?

ASM ECHIPAMENTE & DESIGN S.R.L. ocupă locul 2.213 din 2.789 firme active cu bilanț depus în CAEN 1812 (Alte activități de tipărire n.c.a.), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ASM ECHIPAMENTE & DESIGN S.R.L. față de firmele din același domeniu?

ASM ECHIPAMENTE & DESIGN S.R.L. este mai veche decât 46% dintre cele 4.866 firme active cu CAEN 1812.

Este ASM ECHIPAMENTE & DESIGN S.R.L. o firmă activă?

Nu — ASM ECHIPAMENTE & DESIGN S.R.L. figurează cu procedură de insolvență în registrele oficiale la data ultimei verificări.

Este ASM ECHIPAMENTE & DESIGN S.R.L. în insolvență?

La ultima verificare, ASM ECHIPAMENTE & DESIGN S.R.L. (CUI 40499822) figura cu procedură de insolvență în registrele oficiale (Buletinul Procedurilor de Insolvență, portalul instanțelor). Vezi verdictul și sursa pe această pagină.

Pot avea încredere în ASM ECHIPAMENTE & DESIGN S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ASM ECHIPAMENTE & DESIGN S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ASM ECHIPAMENTE & DESIGN S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, ASM ECHIPAMENTE & DESIGN S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ASM ECHIPAMENTE & DESIGN S.R.L.?

În anul 2022, ASM ECHIPAMENTE & DESIGN S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 19.405 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ASM ECHIPAMENTE & DESIGN S.R.L.?

Firmoscop analizează ASM ECHIPAMENTE & DESIGN S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Braşov

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Brașov

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă insolvența

Ce se întâmplă cu o factură neîncasată din momentul deschiderii procedurii.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.