Sari la conținut
FirmoscopFirmeHunedoara › SPA COLŢ DE RAI S.R.L.

SPA COLŢ DE RAI S.R.L.

Înființată în 2019 · 7 ani vechime · Sat Băniţa Com. Băniţa
CUI 40501876 · J20/212/2019
Atenție sporită Re-verificat · 31 august 2026
InsolvențăInactiv fiscalDatorii ANAF · 359K leiNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma figurează cu procedură de insolvență în registrele oficiale.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire SPA COLŢ DE RAI S.R.L.
CUI 40501876
Nr. Reg. Comerțului J20/212/2019
Sediu social BĂNIŢA nr. 53, camera 2, Sat Băniţa Com. Băniţa, jud. HUNEDOARA, 337065

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 31 august 2026.

Reprezentanți

ALFA & QUANTUM CONSULTING SPRL FILIALA HUNEDOARA · lichidator judiciar

Identitate

Stareinsolvență
CAEN9604 · Activități de întreținere corporală
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa
Datorii la buget (ANAF)359.120 lei la 30 iunie 2026

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 31 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Insolvență 31 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 31 august 2026
Restanțe la bugetul de stat Figurează cu 359.120 lei 30 iunie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Procedură înregistrată, deschisă la 2 aprilie 2025 31 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Sentinţă de deschidere a procedurii insolvenţei în formă simplificată · Tribunalul Hunedoara · dosar 381/97/2025 2 aprilie 2025
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 31 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 31 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută SPA COLŢ DE RAI S.R.L. după CUI 40501876 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2020
831.574 lei
+501.0% vs 2019
Profit net 2020
200.264 lei
+412.1% vs 2019

Bonitate financiară

Marjă netă24.1%
Datorii / capital0.2×
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma figurează cu procedură de insolvență în registrele oficiale. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Cifra de afaceri în creștere.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2020 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2019: 138.254 lei138K lei20192020: 831.574 lei832K lei2020
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2020 831.574 lei 200.264 lei
2019 138.254 lei 39.104 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 2 ani (2019–2020). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2020, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 24 zile−181 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 120 zile−65 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 24,08%−4,2 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 11,26%−13,27 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 8,88×+4,8 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,23×−1,74 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 83,59%−15,9 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 41,02%+28,64 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 49,07%+36,63 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 1,7×+1,26 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 37,13%−8,4 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2020 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2020. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 29 din 1.327 firme active cu bilanț depus (CAEN 9604)
Vechime relativămai veche decât 45% dintre cele 4.763 firme active din sector
SectorCAEN 9604 · Activități de întreținere corporală →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru SPA COLŢ DE RAI S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți SPA COLŢ DE RAI S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

SPA COLŢ DE RAI S.R.L., cu sediul în Sat Băniţa Com. Băniţa, are codul unic de înregistrare (CUI) 40501876, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J20/212/2019. Firma a fost înființată la data de 28 ianuarie 2019 și are ca obiect principal de activitate Activități de întreținere corporală (CAEN 9604).

La ultima verificare, SPA COLŢ DE RAI S.R.L. figura cu procedură de insolvență în registrele oficiale. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. Are datorii la bugetul de stat de aproximativ 359K lei. În anul 2020 a raportat o cifră de afaceri de 831.574 lei și un rezultat net de 200.264 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 31 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are SPA COLŢ DE RAI S.R.L.?

SPA COLŢ DE RAI S.R.L. (CUI 40501876) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 31 august 2026. Firma figurează cu procedură de insolvență în registrele oficiale.

Ce loc ocupă SPA COLŢ DE RAI S.R.L. în sectorul său?

SPA COLŢ DE RAI S.R.L. ocupă locul 29 din 1.327 firme active cu bilanț depus în CAEN 9604 (Activități de întreținere corporală), după cifra de afaceri.

Cât de veche este SPA COLŢ DE RAI S.R.L. față de firmele din același domeniu?

SPA COLŢ DE RAI S.R.L. este mai veche decât 45% dintre cele 4.763 firme active cu CAEN 9604.

Este SPA COLŢ DE RAI S.R.L. o firmă activă?

Nu — SPA COLŢ DE RAI S.R.L. figurează cu procedură de insolvență în registrele oficiale la data ultimei verificări.

Este SPA COLŢ DE RAI S.R.L. în insolvență?

La ultima verificare, SPA COLŢ DE RAI S.R.L. (CUI 40501876) figura cu procedură de insolvență în registrele oficiale (Buletinul Procedurilor de Insolvență, portalul instanțelor). Vezi verdictul și sursa pe această pagină.

Are SPA COLŢ DE RAI S.R.L. datorii la stat?

La ultima verificare, SPA COLŢ DE RAI S.R.L. figura cu restanțe de 359.120 lei la bugetul de stat, conform listei de datornici ANAF. Restanțele la buget sunt semnalul de risc de plată numărul unu.

Pot avea încredere în SPA COLŢ DE RAI S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru SPA COLŢ DE RAI S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este SPA COLŢ DE RAI S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, SPA COLŢ DE RAI S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a SPA COLŢ DE RAI S.R.L.?

În anul 2020, SPA COLŢ DE RAI S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 831.574 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu SPA COLŢ DE RAI S.R.L.?

Firmoscop analizează SPA COLŢ DE RAI S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Hunedoara

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Servicii personale în Hunedoara →

Mergi mai departe

Firme din Hunedoara

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă insolvența

Ce se întâmplă cu o factură neîncasată din momentul deschiderii procedurii.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 31 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.