Sari la conținut
FirmoscopFirmeTeleorman › SOLUTION METAL 550 S.R.L.

SOLUTION METAL 550 S.R.L.

Înființată în 2019 · 7 ani vechime · Orş. Zimnicea
CUI 40559347 · J34/182/2019
Atenție sporită Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiuneInactiv fiscalDatorii ANAF · 258K leiNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire SOLUTION METAL 550 S.R.L.
CUI 40559347
Nr. Reg. Comerțului J34/182/2019
Sediu social Str. Miron Radu Paraschivescu nr. 37, Orş. Zimnicea, jud. TELEORMAN, 145400
Telefon 0761345899

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

NEAGU CONSTANTIN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 04.02.2019
CAEN2511 · Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa
Datorii la buget (ANAF)258.188 lei la 30 iunie 2026

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 1 septembrie 2026
Restanțe la bugetul de stat Figurează cu 258.188 lei 30 iunie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută SOLUTION METAL 550 S.R.L. după CUI 40559347 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Fragilă
scor 39/100
Cifră de afaceri 2022
223.000 lei
+41.0% vs 2020
Profit net 2022
5.992 lei
+242.4% vs 2020

Bonitate financiară

Marjă netă2.7%
Față de sectorpeste 28% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 2.808 de firme din Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice care au depus bilanț pe 2022; mediana sectorului: 11,4%.

Mărime față de sector5 angajați · peste 66% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 3.194 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2022.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Capitaluri proprii negative din pierderi acumulate, dar ultimul an e pe profit — firma acoperă gaura. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în creștere.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2022 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2019: 18.095 lei18K lei20192020: 158.700 lei159K lei20202022: 223.000 lei223K lei2022
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2022 223.000 lei 5.992 lei 5
2020 158.700 lei -4.208 lei 4
2019 18.095 lei 1.376 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 3 ani (2019–2022). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2022, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 534 zile−16 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 2 zile−1 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 2,69%+5,34 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 104,13%+3,02 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,96× active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 1,91%+3,69 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -4,13%−3,02 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 44.600 lei+4.925 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,71× cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 3,83%+5,48 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2022 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 3.918 din 32.433 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2022. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 2.350 din 4.484 firme active cu bilanț depus (CAEN 2511)
Vechime relativămai veche decât 48% dintre cele 8.119 firme active din sector
SectorCAEN 2511 · Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume73
Dintre care radiate (închise)34

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 15 iulie 2026Schimbare stare juridică: sediu expirat → INREGISTRAT din data 04.02.2019
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: INREGISTRAT din data 04.02.2019 → sediu expirat
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: sediu expirat → INREGISTRAT din data 04.02.2019

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru SOLUTION METAL 550 S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți SOLUTION METAL 550 S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

SOLUTION METAL 550 S.R.L., cu sediul în Orş. Zimnicea, are codul unic de înregistrare (CUI) 40559347, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J34/182/2019. Firma a fost înființată la data de 4 februarie 2019 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice (CAEN 2511).

La ultima verificare, SOLUTION METAL 550 S.R.L. figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. Are datorii la bugetul de stat de aproximativ 258K lei. În anul 2022 a raportat o cifră de afaceri de 223.000 lei și un rezultat net de 5.992 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are SOLUTION METAL 550 S.R.L.?

SOLUTION METAL 550 S.R.L. (CUI 40559347) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă SOLUTION METAL 550 S.R.L. în sectorul său?

SOLUTION METAL 550 S.R.L. ocupă locul 2.350 din 4.484 firme active cu bilanț depus în CAEN 2511 (Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice), după cifra de afaceri.

Cât de veche este SOLUTION METAL 550 S.R.L. față de firmele din același domeniu?

SOLUTION METAL 550 S.R.L. este mai veche decât 48% dintre cele 8.119 firme active cu CAEN 2511.

Este SOLUTION METAL 550 S.R.L. o firmă activă?

SOLUTION METAL 550 S.R.L. este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este SOLUTION METAL 550 S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, SOLUTION METAL 550 S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Are SOLUTION METAL 550 S.R.L. datorii la stat?

La ultima verificare, SOLUTION METAL 550 S.R.L. figura cu restanțe de 258.188 lei la bugetul de stat, conform listei de datornici ANAF. Restanțele la buget sunt semnalul de risc de plată numărul unu.

Pot avea încredere în SOLUTION METAL 550 S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru SOLUTION METAL 550 S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este SOLUTION METAL 550 S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, SOLUTION METAL 550 S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a SOLUTION METAL 550 S.R.L.?

În anul 2022, SOLUTION METAL 550 S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 223.000 lei și un număr mediu de 5 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu SOLUTION METAL 550 S.R.L.?

Firmoscop analizează SOLUTION METAL 550 S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Teleorman

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Teleorman

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.