Sari la conținut
FirmoscopFirmeDâmbovița › NIRU AVANTAJ S.R.L.

NIRU AVANTAJ S.R.L.

Înființată în 2019 · 7 ani vechime · Mun. Moreni
CUI 40679114 · J15/540/2019
Atenție sporită Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiuneInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire NIRU AVANTAJ S.R.L.
CUI 40679114
Nr. Reg. Comerțului J15/540/2019
Sediu social Str. Victoriei nr. 55, Mun. Moreni, jud. DÂMBOVIŢA

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

RUSU NICULAE · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 21.02.2019
CAEN2229 · Fabricarea altor produse din material plastic
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută NIRU AVANTAJ S.R.L. după CUI 40679114 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 24/100
Cifră de afaceri 2022
40.880 lei
+23.0% vs 2021
Profit net 2022
-1.611 lei
+96.9% vs 2021

Bonitate financiară

Marjă netă-3.9%
Mărime față de sector1 angajat · peste 23% din sector

Mediana sectorului: 4 angajați, din 413 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2022.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în creștere.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2022 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2020: 33.781 lei34K lei20202021: 33.288 lei33K lei20212022: 40.880 lei41K lei2022
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2022 40.880 lei -1.611 lei 1
2021 33.288 lei -52.724 lei 2
2020 33.781 lei -19.463 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 3 ani (2020–2022). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2022, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 700 zile−81 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 43 zile+36 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -3,94%+154,45 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 1.132,64%−3.775,69 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,09×+0,07 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -23,29%+3.607,84 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -1.032,64%+3.775,69 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 40.880 lei+24.236 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 5,91×−17,02 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor -1,33%+59,82 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2022 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

15,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 10.171 din 65.384 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2022. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,1% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 163 din 240 firme active cu bilanț depus (CAEN 2229)
Vechime relativămai veche decât 30% dintre cele 473 firme active din sector
SectorCAEN 2229 · Fabricarea altor produse din material plastic →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume6
Dintre care radiate (închise)5

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru NIRU AVANTAJ S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți NIRU AVANTAJ S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

NIRU AVANTAJ S.R.L., cu sediul în Mun. Moreni, are codul unic de înregistrare (CUI) 40679114, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J15/540/2019. Firma a fost înființată la data de 21 februarie 2019 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea altor produse din material plastic (CAEN 2229).

La ultima verificare, NIRU AVANTAJ S.R.L. figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2022 a raportat o cifră de afaceri de 40.880 lei și un rezultat net de -1.611 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are NIRU AVANTAJ S.R.L.?

NIRU AVANTAJ S.R.L. (CUI 40679114) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 30 august 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă NIRU AVANTAJ S.R.L. în sectorul său?

NIRU AVANTAJ S.R.L. ocupă locul 163 din 240 firme active cu bilanț depus în CAEN 2229 (Fabricarea altor produse din material plastic), după cifra de afaceri.

Cât de veche este NIRU AVANTAJ S.R.L. față de firmele din același domeniu?

NIRU AVANTAJ S.R.L. este mai veche decât 30% dintre cele 473 firme active cu CAEN 2229.

Este NIRU AVANTAJ S.R.L. o firmă activă?

NIRU AVANTAJ S.R.L. este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este NIRU AVANTAJ S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, NIRU AVANTAJ S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în NIRU AVANTAJ S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru NIRU AVANTAJ S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este NIRU AVANTAJ S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, NIRU AVANTAJ S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a NIRU AVANTAJ S.R.L.?

În anul 2022, NIRU AVANTAJ S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 40.880 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu NIRU AVANTAJ S.R.L.?

Firmoscop analizează NIRU AVANTAJ S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Dâmboviţa

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Dâmbovița

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.