Sari la conținut
FirmoscopFirmeCluj › TABERE GUTENBERG S.R.L.

TABERE GUTENBERG S.R.L.

Înființată în 2019 · 7 ani vechime · Mun. Cluj-Napoca
CUI 40907620 · J12/1463/2019
Atenție sporită Re-verificat · 29 august 2026
În funcțiuneInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire TABERE GUTENBERG S.R.L.
CUI 40907620
Nr. Reg. Comerțului J12/1463/2019
Sediu social Str. Ion C. Brătianu nr. 39, ap. 2, Mun. Cluj-Napoca, 400079

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

LĂCĂTUȘ DENISA ADINA · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 03.04.2019
CAEN8559 · Alte forme de învățământ n.c.a.
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 29 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 29 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 29 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută TABERE GUTENBERG S.R.L. după CUI 40907620 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 93/100
Cifră de afaceri 2025
7.000 lei
-66.0% vs 2024
Profit net 2025
5.131 lei
+369.0% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă73.3%
Datorii / capital0.1×
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-66%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2019: 138.838 lei139K lei20192021: 27.398 lei27K lei20212022: 27.400 lei27K lei20222023: 4.500 lei4.500 lei20232024: 20.550 lei21K lei20242025: 7.000 lei7.000 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 7.000 lei 5.131 lei
2024 20.550 lei 1.094 lei
2023 4.500 lei -4.051 lei
2022 27.400 lei 11.555 lei
2021 27.398 lei 28.965 lei
2019 138.838 lei 24.265 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 6 ani (2019–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 43 zile+23 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 73,3%+67,98 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 6,27%−7,48 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 15,94×+8,67 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,07×−0,09 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 41,82%+26,49 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 39,2%+25,98 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 93,73%+7,48 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,53×−1,95 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 573,72%+567,02 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

16,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 3.997 din 25.022 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 8.015 din 9.295 firme active cu bilanț depus (CAEN 8559)
Vechime relativămai veche decât 68% dintre cele 27.534 firme active din sector
SectorCAEN 8559 · Alte forme de învățământ n.c.a. →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru TABERE GUTENBERG S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți TABERE GUTENBERG S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

TABERE GUTENBERG S.R.L., cu sediul în Mun. Cluj-Napoca, are codul unic de înregistrare (CUI) 40907620, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J12/1463/2019. Firma a fost înființată la data de 3 aprilie 2019 și are ca obiect principal de activitate Alte forme de învățământ n.c.a. (CAEN 8559).

La ultima verificare, TABERE GUTENBERG S.R.L. figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 7.000 lei și un rezultat net de 5.131 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are TABERE GUTENBERG S.R.L.?

TABERE GUTENBERG S.R.L. (CUI 40907620) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 29 august 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă TABERE GUTENBERG S.R.L. în sectorul său?

TABERE GUTENBERG S.R.L. ocupă locul 8.015 din 9.295 firme active cu bilanț depus în CAEN 8559 (Alte forme de învățământ n.c.a.), după cifra de afaceri.

Cât de veche este TABERE GUTENBERG S.R.L. față de firmele din același domeniu?

TABERE GUTENBERG S.R.L. este mai veche decât 68% dintre cele 27.534 firme active cu CAEN 8559.

Este TABERE GUTENBERG S.R.L. o firmă activă?

TABERE GUTENBERG S.R.L. este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este TABERE GUTENBERG S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, TABERE GUTENBERG S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în TABERE GUTENBERG S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru TABERE GUTENBERG S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este TABERE GUTENBERG S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, TABERE GUTENBERG S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a TABERE GUTENBERG S.R.L.?

În anul 2025, TABERE GUTENBERG S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 7.000 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu TABERE GUTENBERG S.R.L.?

Firmoscop analizează TABERE GUTENBERG S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Cluj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Educație în Cluj →

Mergi mai departe

Firme din Cluj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.