Sari la conținut
FirmoscopFirmeBacău › VANFLOWERS S.R.L.

VANFLOWERS S.R.L.

Înființată în 2019 · 7 ani vechime · Sat Cârligi Com. Filipeşti
CUI 40917810 · J04/773/2019
Atenție sporită Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiuneInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire VANFLOWERS S.R.L.
CUI 40917810
Nr. Reg. Comerțului J04/773/2019
Sediu social CÂRLIGI nr. 353, Sat Cârligi Com. Filipeşti, jud. BACĂU, 607187
Telefon 0753670327

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareSUSPENDARE ACTIVITATE din data 10.11.2023
CAEN4776 · Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea, în magazine specializate
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută VANFLOWERS S.R.L. după CUI 40917810 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2022
64.153 lei
+45.0% vs 2021
Profit net 2022
29.275 lei
+310.0% vs 2021

Bonitate financiară

Marjă netă45.6%
Față de sectorpeste 94% din sector · în primele 10% din sector

Comparat cu 1.786 de firme din Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea care au depus bilanț pe 2022; mediana sectorului: 7,0%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 35% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 1.951 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2022.

Datorii / capital0.4×
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Cifra de afaceri în creștere.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2022 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2019: 58.913 lei59K lei20192020: 44.011 lei44K lei20202021: 44.211 lei44K lei20212022: 64.153 lei64K lei2022
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2022 64.153 lei 29.275 lei 1
2021 44.211 lei -13.940 lei 1
2020 44.011 lei 9.578 lei
2019 58.913 lei 17.151 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 4 ani (2019–2022). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2022, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 99 zile−35 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 3 zile+2 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 45,63%+77,16 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 28,99%−26,11 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 3,45×+1,64 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,41×−0,82 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 68,84%+174,04 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 48,88%+96,12 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 71,01%+26,11 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 64.153 lei+19.942 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,07×−0,43 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 24,58×+4,14 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 15 zile−3 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 94,12%+117,62 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2022 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2022. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 2.616 din 4.064 firme active cu bilanț depus (CAEN 4776)
Vechime relativămai veche decât 44% dintre cele 9.153 firme active din sector
SectorCAEN 4776 · Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea, în magazine specializate →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 15 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J4/773/2019 → J04/773/2019
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J04/773/2019 → J4/773/2019
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J4/773/2019 → J04/773/2019

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru VANFLOWERS S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți VANFLOWERS S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

VANFLOWERS S.R.L., cu sediul în Sat Cârligi Com. Filipeşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 40917810, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J04/773/2019. Firma a fost înființată la data de 4 aprilie 2019 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea, în magazine specializate (CAEN 4776).

La ultima verificare, VANFLOWERS S.R.L. figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2022 a raportat o cifră de afaceri de 64.153 lei și un rezultat net de 29.275 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are VANFLOWERS S.R.L.?

VANFLOWERS S.R.L. (CUI 40917810) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă VANFLOWERS S.R.L. în sectorul său?

VANFLOWERS S.R.L. ocupă locul 2.616 din 4.064 firme active cu bilanț depus în CAEN 4776 (Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea, în magazine specializate), după cifra de afaceri.

Cât de veche este VANFLOWERS S.R.L. față de firmele din același domeniu?

VANFLOWERS S.R.L. este mai veche decât 44% dintre cele 9.153 firme active cu CAEN 4776.

Este VANFLOWERS S.R.L. o firmă activă?

VANFLOWERS S.R.L. este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este VANFLOWERS S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, VANFLOWERS S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în VANFLOWERS S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru VANFLOWERS S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este VANFLOWERS S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, VANFLOWERS S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a VANFLOWERS S.R.L.?

În anul 2022, VANFLOWERS S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 64.153 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu VANFLOWERS S.R.L.?

Firmoscop analizează VANFLOWERS S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bacău

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Bacău →

Mergi mai departe

Firme din Bacău

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.