Sari la conținut
FirmoscopFirmeDâmbovița › SPATIU & ION CONSTRUCT S.R.L.

SPATIU & ION CONSTRUCT S.R.L.

Înființată în 2019 · 7 ani vechime · Sat Pietroşiţa Com. Pietroşiţa
CUI 40999984 · J15/872/2019
Atenție sporită Re-verificat · 30 august 2026
RadiatăNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire SPATIU & ION CONSTRUCT S.R.L.
CUI 40999984
Nr. Reg. Comerțului J15/872/2019
Sediu Sat Pietroşiţa Com. Pietroşiţa, Dâmboviţa
Telefon 0725092299

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

IORDĂNESCU CORNELIU-FLORENTIN · administrator

Identitate

StareRADIERE din data 13.03.2024
CAEN4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Radiată 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută SPATIU & ION CONSTRUCT S.R.L. după CUI 40999984 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 99/100
Cifră de afaceri 2023
333.817 lei
-30.0% vs 2022
Profit net 2023
209.116 lei
-43.6% vs 2022

Bonitate financiară

Marjă netă62.6%
Față de sectorpeste 90% din sector · în primele 10% din sector

Comparat cu 29.966 de firme din Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale care au depus bilanț pe 2023; mediana sectorului: 12,4%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 24% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 36.180 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2023.

Datorii / capital0.1×
Termen de plată sugeratdoar avans

Nu încheia contract — firma e radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-30%). · Profitabilă 5 ani consecutivi.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2019: 253.089 lei253K lei20192020: 936.908 lei937K lei20202021: 1.056.663 lei1,1 mil. lei20212022: 477.897 lei478K lei20222023: 333.817 lei334K lei2023
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2023 333.817 lei 209.116 lei 1
2022 477.897 lei 370.604 lei 1
2021 1.056.663 lei 701.537 lei 2
2020 936.908 lei 34.477 lei 5
2019 253.089 lei 100.880 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 5 ani (2019–2023). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2023, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 33 zile+21 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 259 zile+10 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 62,64%−14,91 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 12,55%+8,58 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 7,97×−17,22 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,14×+0,1 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 99,89% profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 87,35%−8,62 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 87,45%−8,58 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 333.817 lei−144.080 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,39×+0,15 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 172,53%−189,34 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

16,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 3.997 din 25.022 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2023. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 9.148 din 32.050 firme active cu bilanț depus (CAEN 4120)
Vechime relativămai veche decât 41% dintre cele 67.171 firme active din sector
SectorCAEN 4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru SPATIU & ION CONSTRUCT S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți SPATIU & ION CONSTRUCT S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

SPATIU & ION CONSTRUCT S.R.L., cu sediul în Sat Pietroşiţa Com. Pietroşiţa, are codul unic de înregistrare (CUI) 40999984, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J15/872/2019. Firma a fost înființată la data de 17 aprilie 2019 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

La ultima verificare, SPATIU & ION CONSTRUCT S.R.L. figura ca radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2023 a raportat o cifră de afaceri de 333.817 lei și un rezultat net de 209.116 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are SPATIU & ION CONSTRUCT S.R.L.?

SPATIU & ION CONSTRUCT S.R.L. (CUI 40999984) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 30 august 2026. Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Ce loc ocupă SPATIU & ION CONSTRUCT S.R.L. în sectorul său?

SPATIU & ION CONSTRUCT S.R.L. ocupă locul 9.148 din 32.050 firme active cu bilanț depus în CAEN 4120 (Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale), după cifra de afaceri.

Cât de veche este SPATIU & ION CONSTRUCT S.R.L. față de firmele din același domeniu?

SPATIU & ION CONSTRUCT S.R.L. este mai veche decât 41% dintre cele 67.171 firme active cu CAEN 4120.

Este SPATIU & ION CONSTRUCT S.R.L. o firmă activă?

Nu — SPATIU & ION CONSTRUCT S.R.L. figurează ca radiată din registrul comerțului la data ultimei verificări, deci nu mai există juridic.

Este SPATIU & ION CONSTRUCT S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare SPATIU & ION CONSTRUCT S.R.L. (CUI 40999984) figura ca radiată din registrul comerțului, nu în insolvență. Radierea înseamnă că firma nu mai există juridic; e, în majoritatea cazurilor, sfârșitul normal de viață al unei firme, nu o procedură de insolvență.

Pot avea încredere în SPATIU & ION CONSTRUCT S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru SPATIU & ION CONSTRUCT S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este SPATIU & ION CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, SPATIU & ION CONSTRUCT S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a SPATIU & ION CONSTRUCT S.R.L.?

În anul 2023, SPATIU & ION CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 333.817 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu SPATIU & ION CONSTRUCT S.R.L.?

Firmoscop analizează SPATIU & ION CONSTRUCT S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Dâmboviţa

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Construcții în Dâmbovița →

Mergi mai departe

Firme din Dâmbovița

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă o firmă radiată

De ce dispariția din registru e, de obicei, sfârșit normal de viață — și când nu e.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.