Sari la conținut
FirmoscopFirmeBrăila › MICRET TOUR S.R.L.

MICRET TOUR S.R.L.

Înființată în 2019 · 7 ani vechime · Mun. Brăila
CUI 41124952 · J09/476/2019
Atenție sporită Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MICRET TOUR S.R.L.
CUI 41124952
Nr. Reg. Comerțului J09/476/2019
Sediu social Aleea Micşunelelor nr. 5, bl. 31, sc. 6, et. 1, ap. 112, Mun. Brăila

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 16.05.2019
CAEN4939 · Alte transporturi terestre de călători n.c.a
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MICRET TOUR S.R.L. după CUI 41124952 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 20/100
Cifră de afaceri 2025
95.700 lei
-20.0% vs 2024
Profit net 2025
-20.311 lei
-257.6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-21.2%
Față de sectorpeste 14% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 5.004 de firme din Alte transporturi terestre de călători n.c.a. care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 4,7%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 68% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 4.919 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2019: 30.081 lei30K lei20192020: 41.190 lei41K lei20202021: 84.390 lei84K lei20212022: 101.570 lei102K lei20222023: 76.500 lei77K lei20232024: 118.950 lei119K lei20242025: 95.700 lei96K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 95.700 lei -20.311 lei 2
2024 118.950 lei 12.888 lei
2023 76.500 lei -50.866 lei 2
2022 101.570 lei -52.725 lei 2
2021 84.390 lei -6.208 lei 1
2020 41.190 lei 3.159 lei
2019 30.081 lei 6.585 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 7 ani (2019–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 412 zile+141 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -21,22%−32,05 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 21.607%+14.019,96 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -4.062,2%−5.168,47 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -21.455,2%−13.990,39 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 47.850 lei cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 191,4×+89,3 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor -16,45%−28,8 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

15,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 10.171 din 65.384 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,1% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 3.260 din 6.147 firme active cu bilanț depus (CAEN 4939)
Vechime relativămai veche decât 69% dintre cele 15.589 firme active din sector
SectorCAEN 4939 · Alte transporturi terestre de călători n.c.a →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 15 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J9/476/2019 → J09/476/2019
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J09/476/2019 → J9/476/2019
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J9/476/2019 → J09/476/2019

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MICRET TOUR S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MICRET TOUR S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MICRET TOUR S.R.L., cu sediul în Mun. Brăila, are codul unic de înregistrare (CUI) 41124952, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J09/476/2019. Firma a fost înființată la data de 16 mai 2019 și are ca obiect principal de activitate Alte transporturi terestre de călători n.c.a (CAEN 4939).

La ultima verificare, MICRET TOUR S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 95.700 lei și un rezultat net de -20.311 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MICRET TOUR S.R.L.?

MICRET TOUR S.R.L. (CUI 41124952) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă MICRET TOUR S.R.L. în sectorul său?

MICRET TOUR S.R.L. ocupă locul 3.260 din 6.147 firme active cu bilanț depus în CAEN 4939 (Alte transporturi terestre de călători n.c.a), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MICRET TOUR S.R.L. față de firmele din același domeniu?

MICRET TOUR S.R.L. este mai veche decât 69% dintre cele 15.589 firme active cu CAEN 4939.

Este MICRET TOUR S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare MICRET TOUR S.R.L. (CUI 41124952) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este MICRET TOUR S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MICRET TOUR S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în MICRET TOUR S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MICRET TOUR S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MICRET TOUR S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, MICRET TOUR S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MICRET TOUR S.R.L.?

În anul 2025, MICRET TOUR S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 95.700 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MICRET TOUR S.R.L.?

Firmoscop analizează MICRET TOUR S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Brăila

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Transport & Logistică în Brăila →

Mergi mai departe

Firme din Brăila

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.