Sari la conținut
FirmoscopFirmeTimiș › EUROBAU-TM SRL

EUROBAU-TM SRL

Înființată în 1993 · 33 ani vechime · Mun. Timişoara
CUI 4120077 · J35/2229/1993
Atenție sporită Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire EUROBAU-TM SRL
Cod fiscal (CIF) RO4120077
Nr. Reg. Comerțului J35/2229/1993
Sediu social Str. Ciprian Porumbescu nr. 39, ap. 1, CAMERA 3, SPATIU COMERCIAL, Mun. Timişoara
Telefon 0722460447

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

ALEXĂ TITU · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 17.06.1993
CAEN4932 · Transporturi cu taxiuri
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută EUROBAU-TM SRL după CUI 4120077 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 20/100
Cifră de afaceri 2025
745.726 lei
-7.0% vs 2024
Profit net 2025
-64.604 lei
+71.9% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-8.7%
Față de sectorpeste 29% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 7.064 de firme din Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,9%.

Mărime față de sector5 angajați · peste 97% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 8.616 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 2.042.030 lei20142015: 2.881.202 lei20152016: 3.626.909 lei20162017: 3.622.706 lei20172018: 1.048.210 lei20182019: 368.569 lei20192020: 226.346 lei20202021: 464.141 lei20212022: 623.720 lei20222023: 1.086.346 lei20232024: 802.252 lei20242025: 745.726 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 745.726 lei -64.604 lei 5
2024 802.252 lei -230.313 lei 4
2023 1.086.346 lei -60.462 lei 4
2022 623.720 lei -17.286 lei 4
2021 464.141 lei -127.821 lei 4
2020 226.346 lei -221.121 lei 6
2019 368.569 lei -290.264 lei 8
2018 1.048.210 lei -473.197 lei
2017 3.622.706 lei -782.869 lei
2016 3.626.909 lei -279.203 lei 80
2015 2.881.202 lei 32.658 lei 87
2014 2.042.030 lei 27.352 lei 81
2013 2.145.104 lei 17.020 lei
2012 2.021.050 lei 13.461 lei 81
2011 2.820.849 lei 12.626 lei 80
2010 2.902.885 lei 46.178 lei 83
2009 2.973.301 lei 58.190 lei 86
2008 2.787.483 lei 49.212 lei 83

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 1.334 zile+39 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -8,66%+20,05 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 5.853,97%+4.625,19 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,02×−0,06 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -138,75%−39,32 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -5.753,58%−4.624,88 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 149.145 lei−51.418 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 16,02×+12,56 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor -6,25%+15 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

18,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 1.415 din 7.803 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 10,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 162 din 8.160 firme active cu bilanț depus (CAEN 4932)
Vechime relativămai veche decât 99% dintre cele 21.576 firme active din sector
SectorCAEN 4932 · Transporturi cu taxiuri →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume12
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru EUROBAU-TM SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți EUROBAU-TM SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

EUROBAU-TM SRL, cu sediul în Mun. Timişoara, are codul unic de înregistrare (CUI) 4120077, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J35/2229/1993. Firma a fost înființată la data de 17 iunie 1993 și are ca obiect principal de activitate Transporturi cu taxiuri (CAEN 4932).

La ultima verificare, EUROBAU-TM SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 745.726 lei și un rezultat net de -64.604 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are EUROBAU-TM SRL?

EUROBAU-TM SRL (CUI 4120077) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă EUROBAU-TM SRL în sectorul său?

EUROBAU-TM SRL ocupă locul 162 din 8.160 firme active cu bilanț depus în CAEN 4932 (Transporturi cu taxiuri), după cifra de afaceri.

Cât de veche este EUROBAU-TM SRL față de firmele din același domeniu?

EUROBAU-TM SRL este mai veche decât 99% dintre cele 21.576 firme active cu CAEN 4932.

Este EUROBAU-TM SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare EUROBAU-TM SRL (CUI 4120077) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este EUROBAU-TM SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, EUROBAU-TM SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în EUROBAU-TM SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru EUROBAU-TM SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este EUROBAU-TM SRL plătitoare de TVA?

Da, EUROBAU-TM SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a EUROBAU-TM SRL?

În anul 2025, EUROBAU-TM SRL a raportat o cifră de afaceri de 745.726 lei și un număr mediu de 5 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu EUROBAU-TM SRL?

Firmoscop analizează EUROBAU-TM SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Timiş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Transport & Logistică în Timiș →

Mergi mai departe

Firme din Timiș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.