Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › ESTMASS S.R.L.

ESTMASS S.R.L.

Înființată în 2019 · 7 ani vechime · Sector 5 Mun. Bucureşti
CUI 41306547 · J40/8306/2019
Atenție sporită Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiuneInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ESTMASS S.R.L.
CUI 41306547
Nr. Reg. Comerțului J40/8306/2019
Sediu social Str. Constantin Marin nr. 2, bl. Z1, sc. 1, et. 4, ap. 20, CAMERA NR. 1, Sector 5 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 52593

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 15.07.2020
CAEN7022 · Activități de consultanță pentru afaceri și management
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ESTMASS S.R.L. după CUI 41306547 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2019
16.197 lei
ultimul bilanț
Profit net 2019
13.041 lei
profitul din ultimul bilanț

Bonitate financiară

Marjă netă80.5%
Datorii / capital0.3×
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2019 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2019 16.197 lei 13.041 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · exercițiul 2019. Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2019, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 81 zile datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 365 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 80,51% profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 21,38% datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 4,68× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,27× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 98,49% profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 77,44% profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 78,62% capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 16.197 lei cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,96× cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 440,98% profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2019 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2019. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 8.272 din 12.246 firme active cu bilanț depus (CAEN 7022)
Vechime relativămai veche decât 30% dintre cele 31.470 firme active din sector
SectorCAEN 7022 · Activități de consultanță pentru afaceri și management →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 14 iulie 2026Schimbare stare juridică: sediu expirat → TRANSFER(SOSIRE) din data 15.07.2020
  • 14 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2019008306407 → J40/8306/2019
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 15.07.2020 → sediu expirat
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J40/8306/2019 → J2019008306407

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ESTMASS S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ESTMASS S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ESTMASS S.R.L., cu sediul în Sector 5 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 41306547, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J40/8306/2019. Firma a fost înființată la data de 25 iunie 2019 și are ca obiect principal de activitate Activități de consultanță pentru afaceri și management (CAEN 7022).

La ultima verificare, ESTMASS S.R.L. figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2019 a raportat o cifră de afaceri de 16.197 lei și un rezultat net de 13.041 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ESTMASS S.R.L.?

ESTMASS S.R.L. (CUI 41306547) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 30 august 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă ESTMASS S.R.L. în sectorul său?

ESTMASS S.R.L. ocupă locul 8.272 din 12.246 firme active cu bilanț depus în CAEN 7022 (Activități de consultanță pentru afaceri și management), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ESTMASS S.R.L. față de firmele din același domeniu?

ESTMASS S.R.L. este mai veche decât 30% dintre cele 31.470 firme active cu CAEN 7022.

Este ESTMASS S.R.L. o firmă activă?

ESTMASS S.R.L. este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este ESTMASS S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ESTMASS S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ESTMASS S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ESTMASS S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ESTMASS S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, ESTMASS S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ESTMASS S.R.L.?

În anul 2019, ESTMASS S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 16.197 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ESTMASS S.R.L.?

Firmoscop analizează ESTMASS S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Consultanță în București →

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.