Sari la conținut
FirmoscopFirmeHunedoara › RESTAURANT COLECTION S.R.L.

RESTAURANT COLECTION S.R.L.

Înființată în 2019 · 7 ani vechime · Mun. Deva
CUI 41321490 · J20/1093/2019
Atenție sporită Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire RESTAURANT COLECTION S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO41321490
Nr. Reg. Comerțului J20/1093/2019
Sediu social Pţa. Victoriei nr. 2, et. PARTER, Incinta IPH SA Deva, Mun. Deva, jud. HUNEDOARA

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

COSTEA LUCIAN MIHAI · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 27.06.2019
CAEN5610 · Restaurante
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută RESTAURANT COLECTION S.R.L. după CUI 41321490 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 30/100
Cifră de afaceri 2025
657.062 lei
+7.0% vs 2024
Profit net 2025
-26.114 lei
+63.4% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-4.0%
Față de sectorpeste 29% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 11.214 de firme din Restaurante care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,3%.

Mărime față de sector7 angajați · peste 71% din sector

Mediana sectorului: 3 angajați, din 12.068 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2019: 107.029 lei107K lei20192022: 491.813 lei492K lei20222023: 620.532 lei621K lei20232024: 614.563 lei615K lei20242025: 657.062 lei657K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 657.062 lei -26.114 lei 7
2024 614.563 lei -71.420 lei 7
2023 620.532 lei -25.386 lei 8
2022 491.813 lei 50.051 lei 6
2019 107.029 lei 15.419 lei 6

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 5 ani (2019–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 89 zile+18 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 2 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -3,97%+7,65 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 190,89%+19,37 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,52×−0,06 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -31,15%+70,82 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -90,89%−19,37 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 93.866 lei+6.071 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 7,84×−0,93 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 30,29×−7,76 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 12 zile+2 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -3,7%+6,64 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

18,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 1.415 din 7.803 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 10,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.704 din 9.541 firme active cu bilanț depus (CAEN 5610)
Vechime relativămai veche decât 36% dintre cele 21.069 firme active din sector
SectorCAEN 5610 · Restaurante →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru RESTAURANT COLECTION S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți RESTAURANT COLECTION S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

RESTAURANT COLECTION S.R.L., cu sediul în Mun. Deva, are codul unic de înregistrare (CUI) 41321490, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J20/1093/2019. Firma a fost înființată la data de 27 iunie 2019 și are ca obiect principal de activitate Restaurante (CAEN 5610).

La ultima verificare, RESTAURANT COLECTION S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 657.062 lei și un rezultat net de -26.114 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are RESTAURANT COLECTION S.R.L.?

RESTAURANT COLECTION S.R.L. (CUI 41321490) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 30 august 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă RESTAURANT COLECTION S.R.L. în sectorul său?

RESTAURANT COLECTION S.R.L. ocupă locul 1.704 din 9.541 firme active cu bilanț depus în CAEN 5610 (Restaurante), după cifra de afaceri.

Cât de veche este RESTAURANT COLECTION S.R.L. față de firmele din același domeniu?

RESTAURANT COLECTION S.R.L. este mai veche decât 36% dintre cele 21.069 firme active cu CAEN 5610.

Este RESTAURANT COLECTION S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare RESTAURANT COLECTION S.R.L. (CUI 41321490) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este RESTAURANT COLECTION S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, RESTAURANT COLECTION S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în RESTAURANT COLECTION S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru RESTAURANT COLECTION S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este RESTAURANT COLECTION S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, RESTAURANT COLECTION S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a RESTAURANT COLECTION S.R.L.?

În anul 2025, RESTAURANT COLECTION S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 657.062 lei și un număr mediu de 7 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu RESTAURANT COLECTION S.R.L.?

Firmoscop analizează RESTAURANT COLECTION S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Hunedoara

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Restaurante & HoReCa în Hunedoara →

Mergi mai departe

Firme din Hunedoara

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.