Sari la conținut
FirmoscopFirmeIași › CREATIV CLIMA S.R.L.

CREATIV CLIMA S.R.L.

Înființată în 2019 · 7 ani vechime · Mun. Iaşi
CUI 41367234 · J22/2393/2019
Atenție sporită Re-verificat · 31 august 2026
În funcțiuneInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire CREATIV CLIMA S.R.L.
CUI 41367234
Nr. Reg. Comerțului J22/2393/2019
Sediu social Str. Atelierului nr. 1, bl. A9 COLŢ, sc. B, et. 2, ap. 2, camera 1, Mun. Iaşi

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 31 august 2026.

Reprezentanți

PARASCA DĂNUȚ · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 08.07.2019
CAEN4322 · Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 31 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 31 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 31 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 31 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 31 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 31 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută CREATIV CLIMA S.R.L. după CUI 41367234 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2023
139.340 lei
+18.0% vs 2022
Profit net 2023
77.388 lei
-28.7% vs 2022

Bonitate financiară

Marjă netă55.5%
Față de sectorpeste 90% din sector · în primele 10% din sector

Comparat cu 6.989 de firme din Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat care au depus bilanț pe 2023; mediana sectorului: 11,5%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 25% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 7.721 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2023.

Datorii / capital0.0×
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Cifra de afaceri în creștere. · Profitabilă 5 ani consecutivi.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2019: 36.750 lei37K lei20192020: 66.990 lei67K lei20202021: 104.610 lei105K lei20212022: 118.550 lei119K lei20222023: 139.340 lei139K lei2023
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2023 139.340 lei 77.388 lei 1
2022 118.550 lei 108.498 lei 0
2021 104.610 lei 61.260 lei 1
2020 66.990 lei 36.470 lei 1
2019 36.750 lei 24.082 lei 0

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 5 ani (2019–2023). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2023, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 32 zile+23 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 729 zile+718 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 55,54%−35,98 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 3,87%+2,64 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 25,84×−55,62 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,04× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 25,13%−21,94 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 24,16%−22,33 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 96,13%−2,64 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 139.340 lei cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,44×−0,07 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 129,3%−1.509,99 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2023. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 6.424 din 11.196 firme active cu bilanț depus (CAEN 4322)
Vechime relativămai veche decât 43% dintre cele 18.057 firme active din sector
SectorCAEN 4322 · Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru CREATIV CLIMA S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți CREATIV CLIMA S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

CREATIV CLIMA S.R.L., cu sediul în Mun. Iaşi, are codul unic de înregistrare (CUI) 41367234, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J22/2393/2019. Firma a fost înființată la data de 8 iulie 2019 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat (CAEN 4322).

La ultima verificare, CREATIV CLIMA S.R.L. figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2023 a raportat o cifră de afaceri de 139.340 lei și un rezultat net de 77.388 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 31 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are CREATIV CLIMA S.R.L.?

CREATIV CLIMA S.R.L. (CUI 41367234) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 31 august 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă CREATIV CLIMA S.R.L. în sectorul său?

CREATIV CLIMA S.R.L. ocupă locul 6.424 din 11.196 firme active cu bilanț depus în CAEN 4322 (Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat), după cifra de afaceri.

Cât de veche este CREATIV CLIMA S.R.L. față de firmele din același domeniu?

CREATIV CLIMA S.R.L. este mai veche decât 43% dintre cele 18.057 firme active cu CAEN 4322.

Este CREATIV CLIMA S.R.L. o firmă activă?

CREATIV CLIMA S.R.L. este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este CREATIV CLIMA S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, CREATIV CLIMA S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în CREATIV CLIMA S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru CREATIV CLIMA S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este CREATIV CLIMA S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, CREATIV CLIMA S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a CREATIV CLIMA S.R.L.?

În anul 2023, CREATIV CLIMA S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 139.340 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu CREATIV CLIMA S.R.L.?

Firmoscop analizează CREATIV CLIMA S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Iaşi

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Iași

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 31 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.