Sari la conținut
FirmoscopFirmeTulcea › ATELIER CONFECŢII ÎMBRĂCAMINTE S.R.L.

ATELIER CONFECŢII ÎMBRĂCAMINTE S.R.L.

Înființată în 2019 · 7 ani vechime · Sector 2 Mun. Bucureşti
CUI 41399082 · J40/11843/2022
Atenție sporită Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiuneDatorii ANAF · 323K leiNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ATELIER CONFECŢII ÎMBRĂCAMINTE S.R.L.
CUI 41399082
Nr. Reg. Comerțului J40/11843/2022
Sediu social Str. Ion Berindei nr. 5, bl. OD21B, sc. E, ap. 180, PARTER, Sector 2 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Telefon 0762346674

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

GÎDIUŢĂ ALEXANDRA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 18.04.2024
CAEN1413 · Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu
Datorii la buget (ANAF)323.278 lei la 30 iunie 2026

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Restanțe la bugetul de stat Figurează cu 323.278 lei 30 iunie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ATELIER CONFECŢII ÎMBRĂCAMINTE S.R.L. după CUI 41399082 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 8/100
Cifră de afaceri 2022
832.270 lei
-38.0% vs 2021
Profit net 2022
-467.934 lei
-867.4% vs 2021

Bonitate financiară

Marjă netă-56.2%
Față de sectorpeste 5% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 2.224 de firme din Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte care au depus bilanț pe 2022; mediana sectorului: 10,6%.

Mărime față de sector43 angajați · peste 92% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 2.866 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2022.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-38%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2022 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2021: 1.341.881 lei1,3 mil. lei20212022: 832.270 lei832K lei2022
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2022 832.270 lei -467.934 lei 43
2021 1.341.881 lei -48.368 lei 44

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 2 ani (2021–2022). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2022, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 566 zile+493 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 8 zile−30 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -56,22%−52,62 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 166,72%+44,77 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,6×−0,22 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -60,49%−38,45 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -66,72%−44,77 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 19.355 lei−11.142 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,08×−5,03 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor -27,27%−24,9 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2022 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

38,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă mică — 384 din 1.009 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2022. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 30,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 213 din 2.222 firme active cu bilanț depus (CAEN 1413)
Vechime relativămai veche decât 26% dintre cele 5.253 firme active din sector
SectorCAEN 1413 · Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp) →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 28 iulie 2026Schimbare sediu: Loc. Măcin, Oraş Măcin → Sector 2 Mun. Bucureşti
  • 15 iulie 2026Schimbare stare juridică: radiată → TRANSFER(SOSIRE) din data 18.04.2024
  • 15 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J36/511/2019 → J40/11843/2022
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 18.04.2024 → radiată
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Bucureşti → Tulcea
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 2 → Loc. Măcin, Oraş Măcin
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J40/11843/2022 → J36/511/2019
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Tulcea → Bucureşti
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Loc. Măcin, Oraş Măcin → Bucureşti Sectorul 2
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: radiată → TRANSFER(SOSIRE) din data 18.04.2024
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J36/511/2019 → J40/11843/2022

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ATELIER CONFECŢII ÎMBRĂCAMINTE S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ATELIER CONFECŢII ÎMBRĂCAMINTE S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ATELIER CONFECŢII ÎMBRĂCAMINTE S.R.L., cu sediul în Sector 2 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 41399082, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J40/11843/2022. Firma a fost înființată la data de 16 iulie 2019 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp) (CAEN 1413).

La ultima verificare, ATELIER CONFECŢII ÎMBRĂCAMINTE S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. Are datorii la bugetul de stat de aproximativ 323K lei. În anul 2022 a raportat o cifră de afaceri de 832.270 lei și un rezultat net de -467.934 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ATELIER CONFECŢII ÎMBRĂCAMINTE S.R.L.?

ATELIER CONFECŢII ÎMBRĂCAMINTE S.R.L. (CUI 41399082) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă ATELIER CONFECŢII ÎMBRĂCAMINTE S.R.L. în sectorul său?

ATELIER CONFECŢII ÎMBRĂCAMINTE S.R.L. ocupă locul 213 din 2.222 firme active cu bilanț depus în CAEN 1413 (Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ATELIER CONFECŢII ÎMBRĂCAMINTE S.R.L. față de firmele din același domeniu?

ATELIER CONFECŢII ÎMBRĂCAMINTE S.R.L. este mai veche decât 26% dintre cele 5.253 firme active cu CAEN 1413.

Este ATELIER CONFECŢII ÎMBRĂCAMINTE S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare ATELIER CONFECŢII ÎMBRĂCAMINTE S.R.L. (CUI 41399082) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este ATELIER CONFECŢII ÎMBRĂCAMINTE S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ATELIER CONFECŢII ÎMBRĂCAMINTE S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Are ATELIER CONFECŢII ÎMBRĂCAMINTE S.R.L. datorii la stat?

La ultima verificare, ATELIER CONFECŢII ÎMBRĂCAMINTE S.R.L. figura cu restanțe de 323.278 lei la bugetul de stat, conform listei de datornici ANAF. Restanțele la buget sunt semnalul de risc de plată numărul unu.

Pot avea încredere în ATELIER CONFECŢII ÎMBRĂCAMINTE S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ATELIER CONFECŢII ÎMBRĂCAMINTE S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ATELIER CONFECŢII ÎMBRĂCAMINTE S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, ATELIER CONFECŢII ÎMBRĂCAMINTE S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ATELIER CONFECŢII ÎMBRĂCAMINTE S.R.L.?

În anul 2022, ATELIER CONFECŢII ÎMBRĂCAMINTE S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 832.270 lei și un număr mediu de 43 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ATELIER CONFECŢII ÎMBRĂCAMINTE S.R.L.?

Firmoscop analizează ATELIER CONFECŢII ÎMBRĂCAMINTE S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Tulcea

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Textile & Confecții în Tulcea →

Mergi mai departe

Firme din Tulcea

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.