Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › REVERA ASSISTED S.R.L.

REVERA ASSISTED S.R.L.

Înființată în 2019 · 7 ani vechime · Sector 1 Mun. Bucureşti
CUI 41412378 · J2019009473403
Atenție sporită Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire REVERA ASSISTED S.R.L.
CUI 41412378
Nr. Reg. Comerțului J2019009473403
Sediu social Str. Gârlei nr. 88, et. 1, CAMERA 3, Sector 1 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 13724

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

ENAYATI WARGHA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 18.07.2019
CAEN8610 · Activități de asistență spitalicească
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută REVERA ASSISTED S.R.L. după CUI 41412378 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 30/100
Cifră de afaceri 2025
42.764.209 lei
+3.0% vs 2024
Profit net 2025
-2.069.822 lei
-4924.9% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-4.8%
Față de sectorpeste 13% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 354 de firme din Activități de asistență spitalicească care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 11,6%.

Mărime față de sector134 angajați · peste 93% din sector

Mediana sectorului: 5 angajați, din 347 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2021: 5.264.974 lei5,3 mil. lei20212022: 16.577.964 lei17 mil. lei20222023: 29.617.164 lei30 mil. lei20232024: 41.344.468 lei41 mil. lei20242025: 42.764.209 lei43 mil. lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 42.764.209 lei -2.069.822 lei 134
2024 41.344.468 lei -41.191 lei 127
2023 29.617.164 lei -530.024 lei 141
2022 16.577.964 lei -3.613.576 lei 105
2021 5.264.974 lei -3.963.182 lei 26
2020 -198.636 lei 2
2019 -137 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 7 ani (2019–2025). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2024 și 2025, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20242025
Total active16.000.000 leinunu
Cifră de afaceri netă32.000.000 leidada
Număr mediu de salariați50dada

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 168 zile+6 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 36 zile−3 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -4,84%−4,74 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 231,49%+35,69 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,43×−0,08 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -24,29%−23,85 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -123,87%−33,5 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 319.136 lei−6.411 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 5,02×+0,62 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 124,87×+6 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 3 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -4,62%−4,52 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

25,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 244 din 943 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 18,8% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 30 din 429 firme active cu bilanț depus (CAEN 8610)
Vechime relativămai veche decât 31% dintre cele 562 firme active din sector
SectorCAEN 8610 · Activități de asistență spitalicească →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume16
Dintre care radiate (închise)4

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru REVERA ASSISTED S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți REVERA ASSISTED S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

REVERA ASSISTED S.R.L., cu sediul în Sector 1 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 41412378, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2019009473403. Firma a fost înființată la data de 18 iulie 2019 și are ca obiect principal de activitate Activități de asistență spitalicească (CAEN 8610).

La ultima verificare, REVERA ASSISTED S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 42.764.209 lei și un rezultat net de -2.069.822 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are REVERA ASSISTED S.R.L.?

REVERA ASSISTED S.R.L. (CUI 41412378) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 30 august 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă REVERA ASSISTED S.R.L. în sectorul său?

REVERA ASSISTED S.R.L. ocupă locul 30 din 429 firme active cu bilanț depus în CAEN 8610 (Activități de asistență spitalicească), după cifra de afaceri.

Cât de veche este REVERA ASSISTED S.R.L. față de firmele din același domeniu?

REVERA ASSISTED S.R.L. este mai veche decât 31% dintre cele 562 firme active cu CAEN 8610.

Este REVERA ASSISTED S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare REVERA ASSISTED S.R.L. (CUI 41412378) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este REVERA ASSISTED S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, REVERA ASSISTED S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în REVERA ASSISTED S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru REVERA ASSISTED S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este REVERA ASSISTED S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, REVERA ASSISTED S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a REVERA ASSISTED S.R.L.?

În anul 2025, REVERA ASSISTED S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 42.764.209 lei și un număr mediu de 134 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu REVERA ASSISTED S.R.L.?

Firmoscop analizează REVERA ASSISTED S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Sănătate în București →

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.