Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Constanța › PERFECT CONSTRUCT RESORT S.R.L.

PERFECT CONSTRUCT RESORT S.R.L.

Înființată în 2019 · 7 ani vechime · Loc. Năvodari, Oraş Năvodari
CUI 41434430 · J13/2735/2019
Atenție sporită Verificat la ANAF · 18 octombrie 2026
DizolvatăPlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma e dizolvată — nu mai există juridic.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire PERFECT CONSTRUCT RESORT S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO41434430
Nr. Reg. Comerțului J13/2735/2019
Sediu social PESCĂRUŞULUI nr. 90, bl. CP2, sc. A, ap. 3, Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, jud. Constanţa

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 18 octombrie 2026.

Reprezentanți

STAN DANIEL · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Staredizolvare
CAEN4110 · Dezvoltare (promovare) imobiliară
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 18 octombrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Dizolvată 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 18 octombrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută PERFECT CONSTRUCT RESORT S.R.L. după CUI 41434430 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
1.139.000 lei
+180.0% vs 2024
Profit net 2025
130.448 lei
+38.8% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă11.5%
Față de sectorpeste 47% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 3.176 de firme din Dezvoltare (promovare) imobiliară care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 13,5%.

Datorii / capital0.7×
Termen de plată sugeratdoar avans

Nu încheia contract — firma e dizolvată și nu mai există juridic. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Cifra de afaceri în creștere.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2023: 228.332 lei228K lei20232024: 406.603 lei407K lei20242025: 1.139.000 lei1,1 mil. lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.139.000 lei 130.448 lei —
2024 406.603 lei 93.995 lei 1
2023 228.332 lei -5.668 lei 1
2022 — -62.581 lei 1
2021 — -62.745 lei 1
2020 — -2.215 lei —

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 6 ani (2020–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 21 de zile−1.123 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 46 de zile−81 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 11,45%−11,67 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 41,53%−71,86 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,41×+1,53 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,71× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 142,67% profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 83,42%+75,06 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 58,47%+61,94 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 7,28×+6,92 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 297,08×+296,58 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 1 zi−735 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 15,74%−22,91 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 387 din 2.014 firme active cu bilanț depus (CAEN 4110)
Vechime relativămai veche decât 35% dintre cele 5.039 de firme active din sector
SectorCAEN 4110 · Dezvoltare (promovare) imobiliară →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume73
Dintre care radiate (închise)18

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 11 septembrie 2026Schimbare stare juridică: INREGISTRAT din data 24.07.2019 → sediu expirat
  • 14 iulie 2026Schimbare stare juridică: este menționată o opoziție/sunt menționate opoziții → INREGISTRAT din data 24.07.2019
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: INREGISTRAT din data 24.07.2019 → este menționată o opoziție/sunt menționate opoziții

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru PERFECT CONSTRUCT RESORT S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți PERFECT CONSTRUCT RESORT S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Despre firmă

PERFECT CONSTRUCT RESORT S.R.L., cu sediul în Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, are codul unic de înregistrare (CUI) 41434430, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J13/2735/2019. Firma a fost înființată la data de 24 iulie 2019 și are ca obiect principal de activitate Dezvoltare (promovare) imobiliară (CAEN 4110).

La ultima verificare, PERFECT CONSTRUCT RESORT S.R.L. figura ca dizolvată în registrul comerțului. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.139.000 lei și un rezultat net de 130.448 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 18 octombrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are PERFECT CONSTRUCT RESORT S.R.L.?

PERFECT CONSTRUCT RESORT S.R.L. (CUI 41434430) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 18 octombrie 2026. Firma e dizolvată — nu mai există juridic.

Ce loc ocupă PERFECT CONSTRUCT RESORT S.R.L. în sectorul său?

PERFECT CONSTRUCT RESORT S.R.L. ocupă locul 387 din 2.014 firme active cu bilanț depus în CAEN 4110 (Dezvoltare (promovare) imobiliară), după cifra de afaceri.

Cât de veche este PERFECT CONSTRUCT RESORT S.R.L. față de firmele din același domeniu?

PERFECT CONSTRUCT RESORT S.R.L. este mai veche decât 35% dintre cele 5.039 de firme active cu CAEN 4110.

Este PERFECT CONSTRUCT RESORT S.R.L. o firmă activă?

Nu — PERFECT CONSTRUCT RESORT S.R.L. figurează ca dizolvată în registrul comerțului la data ultimei verificări.

Este PERFECT CONSTRUCT RESORT S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare PERFECT CONSTRUCT RESORT S.R.L. (CUI 41434430) figura ca dizolvată în registrul comerțului, nu în insolvență.

Pot avea încredere în PERFECT CONSTRUCT RESORT S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru PERFECT CONSTRUCT RESORT S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este PERFECT CONSTRUCT RESORT S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, PERFECT CONSTRUCT RESORT S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a PERFECT CONSTRUCT RESORT S.R.L.?

În anul 2025, PERFECT CONSTRUCT RESORT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 1.139.000 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu PERFECT CONSTRUCT RESORT S.R.L.?

Firmoscop analizează PERFECT CONSTRUCT RESORT S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Constanţa

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Construcții în Constanța →

Mergi mai departe

Firme din Constanța

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 18 octombrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.