Sari la conținut
FirmoscopFirmeSibiu › INTEGRAL PREVENT S.R.L.

INTEGRAL PREVENT S.R.L.

Înființată în 2019 · 7 ani vechime · Mun. Sibiu
CUI 41441098 · J32/1492/2019
Atenție sporită Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire INTEGRAL PREVENT S.R.L.
CUI 41441098
Nr. Reg. Comerțului J32/1492/2019
Sediu social Str. Târgu Cailor, bl. 105, sc. B, ap. 20, Mun. Sibiu, 550108
Telefon 0757-609600

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

COJOCARU ILEANA-IONELA · administratorPOPARAD GHEORGHE OVIDIU · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 24.07.2019
CAEN7022 · Activități de consultanță pentru afaceri și management
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută INTEGRAL PREVENT S.R.L. după CUI 41441098 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 34/100
Cifră de afaceri 2025
22.480 lei
+18.0% vs 2024
Profit net 2025
-1.641 lei
+39.5% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-7.3%
Mărime față de sector2 angajați · peste 82% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 11.249 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Cifra de afaceri în creștere.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2020: 25.200 lei25K lei20202021: 58.780 lei59K lei20212022: 30.760 lei31K lei20222023: 16.370 lei16K lei20232024: 19.100 lei19K lei20242025: 22.480 lei22K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 22.480 lei -1.641 lei 2
2024 19.100 lei -2.712 lei 2
2023 16.370 lei -1.700 lei 0
2022 30.760 lei 11.744 lei 0
2021 58.780 lei 45.527 lei 2
2020 25.200 lei 16.068 lei 1
2019 -5.791 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 7 ani (2019–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 310 zile−34 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 46 zile+10 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -7,3%+6,9 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 127,41%+11,53 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,78×−0,08 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -10,96%+6,52 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -27,41%−11,53 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 11.240 lei+1.690 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,5×+0,27 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 49,96×+7,52 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 7 zile−2 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -6,4%+6,01 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

15,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 10.171 din 65.384 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,1% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 7.858 din 12.248 firme active cu bilanț depus (CAEN 7022)
Vechime relativămai veche decât 30% dintre cele 31.491 firme active din sector
SectorCAEN 7022 · Activități de consultanță pentru afaceri și management →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)3
Valoare totală (2024–2026)5.620 lei

Cumpărători: ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.2 SEBEȘ

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru INTEGRAL PREVENT S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți INTEGRAL PREVENT S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

INTEGRAL PREVENT S.R.L., cu sediul în Mun. Sibiu, are codul unic de înregistrare (CUI) 41441098, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J32/1492/2019. Firma a fost înființată la data de 25 iulie 2019 și are ca obiect principal de activitate Activități de consultanță pentru afaceri și management (CAEN 7022).

La ultima verificare, INTEGRAL PREVENT S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 22.480 lei și un rezultat net de -1.641 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are INTEGRAL PREVENT S.R.L.?

INTEGRAL PREVENT S.R.L. (CUI 41441098) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă INTEGRAL PREVENT S.R.L. în sectorul său?

INTEGRAL PREVENT S.R.L. ocupă locul 7.858 din 12.248 firme active cu bilanț depus în CAEN 7022 (Activități de consultanță pentru afaceri și management), după cifra de afaceri.

Cât de veche este INTEGRAL PREVENT S.R.L. față de firmele din același domeniu?

INTEGRAL PREVENT S.R.L. este mai veche decât 30% dintre cele 31.491 firme active cu CAEN 7022.

Este INTEGRAL PREVENT S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare INTEGRAL PREVENT S.R.L. (CUI 41441098) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este INTEGRAL PREVENT S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, INTEGRAL PREVENT S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în INTEGRAL PREVENT S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru INTEGRAL PREVENT S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este INTEGRAL PREVENT S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, INTEGRAL PREVENT S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a INTEGRAL PREVENT S.R.L.?

În anul 2025, INTEGRAL PREVENT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 22.480 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu INTEGRAL PREVENT S.R.L.?

Firmoscop analizează INTEGRAL PREVENT S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Sibiu

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Consultanță în Sibiu →

Mergi mai departe

Firme din Sibiu

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.