Sari la conținut
FirmoscopFirmeCluj › SIGSOFT SYSTEMS S.R.L.

SIGSOFT SYSTEMS S.R.L.

Înființată în 2019 · 7 ani vechime · Sat Floreşti Com. Floreşti
CUI 41473898 · J12/3076/2019
Atenție sporită Re-verificat · 29 august 2026
RadiatăNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire SIGSOFT SYSTEMS S.R.L.
CUI 41473898
Nr. Reg. Comerțului J12/3076/2019
Sediu social Str. Dealul de Jos nr. 3, ap. 2, Sat Floreşti Com. Floreşti, jud. CLUJ, 407280
Telefon 0756532002

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

OANCEA LAVINIA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareRADIERE din data 15.04.2025
CAEN6201 · Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Radiată 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 29 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 29 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 29 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută SIGSOFT SYSTEMS S.R.L. după CUI 41473898 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 99/100
Cifră de afaceri 2023
2.600 lei
-99.0% vs 2022
Profit net 2023
1.795 lei
-99.3% vs 2022

Bonitate financiară

Marjă netă69.0%
Mărime față de sector0 angajați · peste 3% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 17.955 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2023.

Datorii / capital0.0×
Termen de plată sugeratdoar avans

Nu încheia contract — firma e radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-99%). · Profitabilă 5 ani consecutivi.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2019: 296.232 lei296K lei20192020: 21.700 lei22K lei20202021: 11.462 lei11K lei20212022: 258.000 lei258K lei20222023: 2.600 lei2.600 lei2023
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2023 2.600 lei 1.795 lei 0
2022 258.000 lei 261.090 lei 0
2021 11.462 lei 1.506 lei 0
2020 21.700 lei 6.505 lei
2019 296.232 lei 247.285 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 5 ani (2019–2023). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2023, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 41 zile+38 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 6.917 zile+6.901 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 69,04%−32,16 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 0,11%−0,69 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 896,89×+772,5 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 0,68%−99,13 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 0,68%−98,32 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 99,89%+0,69 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,01×−0,97 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 0,01×−1,02 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 30.019 zile+29.665 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 408,81%−5.393,7 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

16,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 3.997 din 25.022 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2023. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 10.778 din 11.762 firme active cu bilanț depus (CAEN 6201)
Vechime relativămai veche decât 59% dintre cele 19.723 firme active din sector
SectorCAEN 6201 · Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume5
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru SIGSOFT SYSTEMS S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți SIGSOFT SYSTEMS S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

SIGSOFT SYSTEMS S.R.L., cu sediul în Sat Floreşti Com. Floreşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 41473898, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J12/3076/2019. Firma a fost înființată la data de 1 august 2019 și are ca obiect principal de activitate Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6201).

La ultima verificare, SIGSOFT SYSTEMS S.R.L. figura ca radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2023 a raportat o cifră de afaceri de 2.600 lei și un rezultat net de 1.795 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are SIGSOFT SYSTEMS S.R.L.?

SIGSOFT SYSTEMS S.R.L. (CUI 41473898) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 29 august 2026. Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Ce loc ocupă SIGSOFT SYSTEMS S.R.L. în sectorul său?

SIGSOFT SYSTEMS S.R.L. ocupă locul 10.778 din 11.762 firme active cu bilanț depus în CAEN 6201 (Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)), după cifra de afaceri.

Cât de veche este SIGSOFT SYSTEMS S.R.L. față de firmele din același domeniu?

SIGSOFT SYSTEMS S.R.L. este mai veche decât 59% dintre cele 19.723 firme active cu CAEN 6201.

Este SIGSOFT SYSTEMS S.R.L. o firmă activă?

Nu — SIGSOFT SYSTEMS S.R.L. figurează ca radiată din registrul comerțului la data ultimei verificări, deci nu mai există juridic.

Este SIGSOFT SYSTEMS S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare SIGSOFT SYSTEMS S.R.L. (CUI 41473898) figura ca radiată din registrul comerțului, nu în insolvență. Radierea înseamnă că firma nu mai există juridic; e, în majoritatea cazurilor, sfârșitul normal de viață al unei firme, nu o procedură de insolvență.

Pot avea încredere în SIGSOFT SYSTEMS S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru SIGSOFT SYSTEMS S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este SIGSOFT SYSTEMS S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, SIGSOFT SYSTEMS S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a SIGSOFT SYSTEMS S.R.L.?

În anul 2023, SIGSOFT SYSTEMS S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 2.600 lei și un număr mediu de 0 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu SIGSOFT SYSTEMS S.R.L.?

Firmoscop analizează SIGSOFT SYSTEMS S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Cluj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: IT & Software în Cluj →

Mergi mai departe

Firme din Cluj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă o firmă radiată

De ce dispariția din registru e, de obicei, sfârșit normal de viață — și când nu e.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.